Close button

Це не просто ознаки старіння. Сім ранніх симптомів слабоумства, які мають вас насторожити

Деменція - це важкий стан, який може мати руйнівний вплив як на хворого, так і на його сім’ю. Це синдром, пов’язаний із постійним погіршенням функціонування мозку, що може призвести до втрати пам’яті, змін у поведінці та навіть проблем із рухом, пишет Людмила Жукова, РБК-Украина.

РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Alzheimer's Society розповідає, які симптоми слабоумства можуть проявлятися у людини.

Що треба знати про симптоми слабоумства

Раннє виявлення симптомів деменції та швидке звернення за допомогою може значно покращити можливості підтримки, доступні для пацієнта, але іноді цьому може перешкоджати той факт, що їх можна прийняти за типові ознаки старіння.

Опитування, в якому брали участь 1100 осіб, виявило, що багато людей мовчали, оскільки вони не були впевнені, чи симптоми, які вони помітили, свідчать про деменцію чи просто про нормальне старіння.

"Кожна третя людина (33 %), яка помітила симптоми деменції у себе або близької людини, тримає свої страхи при собі більше місяця", - повідомили експерти.

Опитування також показало, що лише 15% людей звернулися до лікаря негайно, тоді як 11% визнали, що не одразу звернулися до медиків.

Ця затримка в повідомленні про симптоми впливає на швидкість, з якою люди можуть отримати допомогу, при цьому 23% чекають більше шести місяців, перш ніж поговорити з лікарем.

Ранні ознаки деменції, такі як проблеми з розмовою, проблеми з концентрацією та провали в пам’яті, часто можна прийняти за типові ознаки старіння, такі як втрата слуху або проста забудькуватість.

Сім симптомів слабоумства

Сім можливих ранніх симптомів деменції включають:

  • Вам буває складно стежити за розмовою
  • Труднощі з концентрацією
  • Втрата пам'яті
  • Втрата слуху
  • Забудькуватість
  • Перепади настрою
  • Важко рухатись

Якщо ви помітили у себе хоча б декілька симптомів - варто поговорити зі своїм сімейним лікарем.

Раніше ми писали про ознаку №1 слабоумства, яку ви можете помітити в душі.

Читайте також, який непомітний симптом вдень може сигналізувати про слабоумство в майбутньому.

Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.

Новости

Популярные темы форума

analytics