Названі особливості суперрозповсюджувачів коронавірусу

Названі особливості суперрозповсюджувачів коронавірусу

Читати новину російською мовою

Нове дослідження Університету Центральної Флориди виділило фізіологічні особливості, які можуть зробити людей суперрозповсюджувачами COVID-19, повідомляє Хайтек.

Дослідники з відділу механічної та аерокосмічної інженерії UCF використовували комп'ютерні моделі для того, щоб змоделювати процес чхання у різних типів людей. Їх виділяють за фізіологічними особливостями.

Показана швидкість чхання для чотирьох різних типів носа і рота:

A - відкритий носовий прохід з закритим ротом,

B - відкритий носовий прохід з відкритим ротом,

C - заблокована ніздря з відкритим ротом,

D - заблокована ніздря з закритим ротом.

wj435klgdf_big.jpg

З'ясувалося, що якщо людина чхає, відкривши рот, то шанси заразити оточуючих у неї збільшуються. Відповідно, якщо у людини не закладений ніс і він чхає через нього, то відстань, на яку переміщаються крапельки слини, зменшується.

За даними Центрів США з контролю і профілактики захворювань, основний спосіб зараження людей вірусом, що викликає COVID-19, - це контакт з респіраторними краплями, наприклад, від чхання та кашлю, що переносять інфекційний вірус.

Дослідники також змоделювали три типи слини: рідку, середню і густу. Вони виявили, що рідка слина розлітається на дрібні краплі, які залишаються в повітрі довше, ніж середня або густа.

Єлизавета Приставка

Новини

analytics