Як вибрати корисну оселедець

Як вибрати корисну оселедець

Риба оселедець - найпоширеніший і популярний рибний вид, що відноситься до сімейства оселедцевих. Найчастіше мешкає в північних частинах Атлантичного і Тихого океанів. Оселедець має досить маленькі розміри. Довжина дорослих особин зазвичай не перевищує сорока сантиметрів. Така морська риба, як правило, має сріблясте черевце і синьо-сіру спинку зі сталевим відливом.

Як свідчить історія, оселедець користувалася величезним попитом ще в епоху Середньовіччя. У той час вона відносилася до категорії основних продуктів харчування. Шотландці цій рибі навіть дали назву «срібна улюблениця», а норвежці її називали «золотом моря».

На сьогоднішній день розрізняють понад шістдесят видів оселедця, але до найпопулярніших відносяться наступні:

 • атлантична - цей вид оселедця поширений в північній частині Атлантичного океану, особини такого різновиду, як правило, досягають тридцяти сантиметрів;
 • тихоокеанська - ця риба водиться в Тихому Океані і відрізняється від попереднього виду кількістю хребців, у даній рибній різновидності їх не більше п'ятдесяти п'яти, тоді як атлантичний оселедець може мати до п'ятдесяти семи хребців;
 • арауканская - така оселедець мешкає у водоймищах Південної Америки, а точніше, біля берегів Чилі.

Цікавим є той факт, що даний різновид риб є їжею для більших і хижих морських мешканців. Вона зазвичай з'являється в раціоні харчування лосося, тріски і тунця.

Види обробки риби оселедця

Незважаючи на те, що оселедець часто реалізують в свіжому вигляді, нерідко цю рибу піддають різним видам обробки, в процесі яких продукт набуває нових смакових якостей і текстуру.

 • Замороження. Такому виду обробки зазвичай піддають свіжий оселедець. Її, як правило, заморожують відразу після вилову і зберігають при температурі не вище мінус тридцяти градусів протягом семи місяців.
 • Сушка. Перш ніж висушити рибу, її спочатку потрошать і солять. У сушеному вигляді оселедець користується популярністю на Філіппінах і в країнах Середземномор'я.
 • Засолка. На сьогоднішній день піддають соління не менше двох відсотків улову оселедця. На виробництві рибний продукт прийнято солити виключно в спеціальних дерев'яних бочках.
 • Копчення. В даному випадку оселедець очищають від нутрощів, після чого коптять холодним або гарячим способом. Цікавим є той факт, що саме копчена оселедець високо цінується в ірландській та британській кухнях.
 • Консервація. Сьогодні дуже часто оселедець консервують в томатному соусі. У такому вигляді вона лідирує серед інших рибних консервів.
 • Маринування. Для приготування маринадної суміші для оселедця зазвичай застосовують сіль, оцет і різні спеції. Саме в такому вигляді риба часто зустрічається у продажу.
 • Ферментація. Такому виду обробки рибний продукт піддають дуже рідко. Найчастіше його використовують в Швеції.

Примітно те, що готувати рибу будь-яким з наведених вище способів можна не тільки в промислових масштабах, а й в домашніх умовах.

w6x5ttghia_big.jpg

Як вибрати і зберігати?

Щоб вибрати якісну свіжу оселедець, особливу увагу потрібно приділити огляду її зовнішнього вигляду. Такий продукт, як правило, може продаватися у двох видах: охолодженому і замороженому. У першому випадку є можливість перевірити пружність рибної тушки. Для цього потрібно лише натиснути на рибу пальцем. Якщо сліди від натискання швидко зникають, то оселедець свіжий.

Крім цього, рекомендується купувати більшу оселедець. По-перше, вона має приємні смакові якості, а по-друге, в процесі оброблення такої риби не виникне проблем, оскільки у великих особин практично немає дрібних кісток.

Віддавайте перевагу не потрошеній рибі. У такому вигляді вона завжди якісніше і смачніше. З цієї ж причини вибирайте більш угодовану і м'ясисту рибну особина.

При покупці оселедця обов'язково зверніть увагу на те, щоб на її поверхні не було сторонніх плям, а також слизу і іншого нальоту. Очі риби ні в якому разі не повинні бути покриті мутною плівкою. Це говорить про несвіжость продукту. При необхідності понюхайте оселедець. Якщо є підозрілий аромат, то від риби краще відмовитися.

Що стосується замороженої оселедця, то її рекомендується купувати в разі крайньої необхідності. На такій рибі не повинна бути присутнім полій, так як це підтверджує той факт, що її неодноразово піддавали заморожуванню.

Крім цього, існує кілька важливих правил в зберіганні свіжого оселедця, яких повинна дотримуватися кожна господиня.

 • Якщо найближчим часом ви не збираєтеся готувати куплену рибу, то, перш ніж відправити її в холодильник або морозильник, обов'язково продукт промийте та висушіть серветками.
 • Також рекомендується оселедець випотрошити, так як через нутрощів в рибі можуть почати розмножуватися різні шкідливі мікроорганізми.
 • Зберігати рибний продукт при температурі близько нуля градусів можна не більше двох днів.
 • Для зберігання оселедця рекомендується використовувати окремий ящик в холодильнику, що знаходиться далеко від молочних продуктів.
 • Заморожувати рибу необхідно в два етапи. Спочатку її потрібно викласти на тацю і піддати заморожуванню, включивши на морозильній камері функцію «Супер заморозка». Після цього оселедець можна герметично упакувати і відправити в морозилку для подальшого зберігання. Термін придатності замороженої рибки становить шість місяців.

Також варто обов'язково врахувати, що цілі рибні тушки та філе слід зберігати окремо.

Користь і шкода

Користь даної рибної різновиди насамперед обумовлюється вмістом жирних кислот омега-3. Вони є одними з найнеобхідніших речовин для здоров'я людини. Також в складі цього продукту є багато білка, вітамінів і мікроелементів. Науково доведено, що в ста грамах оселедця міститься добова норма вітамінів В і D, а також фосфору, кальцію і рибофлавіну.

mibd_j177x_big.jpg

Завдяки багатому вітамінно - мінеральним складом така звичайна, на перший погляд, риба має багато корисних властивостей:

 • запобігає розвитку хвороб серця і судин;
 • покращує функціонування мозку;
 • зміцнює кісткові і сполучні тканини;
 • регулює рівень гемоглобіну в крові;
 • відновлює зір;
 • заспокоює нервову систему.

Незважаючи на те, що оселедець дуже корисна для людини, в солоному і маринованому вигляді, деяким людям її слід вживати з обережністю. При наявності шлунково-кишкових захворювань зловживання даним продуктом може спровокувати гастрит. Також оброблена риба здатна завдати шкоди організму при порушенні функцій нирок і печінки. Людям, страждаючим від набряків, теж рекомендується їсти оселедець в помірній кількості.

Оселедець - дуже смачна риба, що має досить низьку калорійність, завдяки чому може зустрічатися як в звичайному меню, так і в спортивному і дієтичному.

Завантажуємо коментарі..

Новини

analytics