Туреччина оголосила міжнародні води Егейського моря зоною військових навчань

Туреччина оголосила міжнародні води Егейського моря зоною військових навчань

Турецька влада оголосила міжнародну частину акваторії Егейського моря зоною військових навчань у відповідь на невиконання Грецією умов Афінського меморандуму, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Всупереч умовам Афінського меморандуму про взаєморозуміння від 1988 року, влада Греції в туристичний сезон оголосила частину міжнародних вод Егейського моря зоною військових навчань. Як крок у відповідь, Туреччина 22 червня розповсюдила повідомлення NAVTEX, оголосивши міжнародні води Егейського моря зоною навчань", - заявило агентство "Анадолу" з посиланням на джерела в Анкарі.

Раніше глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу закликав грецьких колег відмовитися від "провокаційних дій" у Середземному морі.

"Греції необхідно відмовитися від провокаційних дій", - сказав Чавушоглу на прес-конференції з нагоди завершення Дипломатичного форуму в Анталії.

Останнім часом ситуація в східному Середземномор'ї ускладнилася у зв'язку з активізацією геологорозвідувальної діяльності Анкари в цьому районі. Туреччина веде нафтогазову розвідку у водах, які Греція та Кіпр вважають своєю винятковою економічною зоною. Це викликає тертя між Анкарою і низкою країн ЄС.

Спори щодо цієї теми спровокували і зростання військової напруженості між обома країнами: кожна з них стала активніше проводити навчання у східній частині Середземного моря, посилювала там військову присутність.

У підсумку після серії технічних зустрічей між військовими Туреччини та Греції в штаб-квартирі НАТО був розроблений військовий механізм для вирішення конфліктів у східному Середземномор'ї.

Керівники Греції й Туреччини провели низку зустрічей, щоб спробувати знизити напруженість у відносинах. Зокрема, нещодавно переговори провели президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган та прем'єр Греції Кіріакос Міцотакіс.

Новини

analytics