Перейти до вмісту

Mozart

Гігант думки
  • Публікації

    40 563
  • Зареєстрований

  • Відвідування

  • Днів у лідерах

    1 980

Востаннє Mozart виграв 3 червня

Публікації Mozart були найпопулярнішими!

Репутація

652 353 Звезда

Про Mozart

  • Звання
    Advanced Member

Додаткові данні

  • Пол:
    Не знаю
  • Я зараз в:
    USD

Відвідувачі профілю

482 123 перегляду профілю
  1. Mozart

    Прогноз курса доллара к гривне

    Генадію, Ви занадто демонізуєте Нацбанк Він зробить корекцію, коли впаде попит хоч трохи. Ви ж бачили об'єм інтервенції минулого тижня? 1091,10 млн доларів. Це максимум з початку року. Отже попит був дуже великий, і Нацбанк його задовольнив. Просто вирішив, навіщо продавати дешевше, все рівно куплять... Все залежатиме від попиту. Як тільки він впаде, Нацбанк не втратить шанс погнати курс у інший бік.
  2. Mozart

    Прогноз курса доллара к гривне

    Выводить можно только дивиденды и только за 2024 год. Там не настолько большие суммы, а также учитываем установленный лимит - он крошечный, по сути. Поэтому... вы ошибаетесь. ЭТИМИ суммами точно так не двинешь. Крупные суммы, которые покупались, - брались под оплату военных контрактов. Поставки оружия. Это уже секрет Полишинеля, поэтому можно об этом говорить.
  3. Mozart

    Прогноз курса доллара к гривне

    Вижу, что вызвали живой интерес (с легкой руки журналистов некоторых СМИ) высказывания, или даже назовем это "критика", Гонтаревой в адрес Пышного. Раз так, позволю себе прокомментировать. О Гонтаревой и ее "стиле руководства", а также применяемых методах, я немного в курсе, но сейчас речь не об этом. Идеи, которые она озвучила, и которые тут же любезно растиражировал Forbes, - это что-то типа "вредных советов" Остера (старшее поколение в курсе, младшим можно погуглить, полезно). Я бы их назвал "5 способов быстро и надежно угробить/добить банковскую систему". Я отлично помню, что когда Гонтарева пришла, у нас было более 180 банков. А после нее осталось около 80 (из которых сейчас - уже 63). Гонтарева работала по принципу: "Заболел палец на ноге - ампутировать всю ногу" применительно к банковской системе. Но! Тогда было "относительно мирное" время (нет, я понимаю, что уже был разгар АТО, Илловайск и т.п., но все равно для банковской системы это было "относительно мирное" время). Если бы Гонтарева взялась своими методами рулить сейчас... доллар был бы уже за 100, а в стране был бы дефолт - окончательный и бесповоротный. Зачем она сделала эти заявления? Думаю, "кто-то" (кто - можно долго рассуждать, и я не стану этого делать, да и неважно это) ее "попросил". И, честно говоря, вот эти все ее "откровения" лишь убеждают меня, что Пышный (при всех его недостатках) делает все правильно настолько, насколько можно в нынешних условиях.
  4. Mozart

    Прогноз курса доллара к гривне

    Мне почему-то кажется, что интересы депозитчиков или держателей военных ОВГЗ (кстати, вторые - в лучшей ситуации) для НБУ... где-то на 16-м месте. И ради них он ничего делать не будет (как бы нам этого ни хотелось). Судя по тому, как он решительно снижает учетную ставку (кстати, очень показательным будет июнь: уменьшит еще на 0,5 или оставит? Вот в чем вопрос). Да, техническая коррекция "назрела и перезрела", и протестировать пробитый уровень 40,00 сверху - просто из приличия необходимо. Но в длительную коррекцию я уже не верю. Хотя... был бы рад, конечно. Это не у Моцарта Это сказал царь Соломон задолго до моего рождения, я лишь очень люблю это выражение... Другая версия этого высказывания - "И это пройдет", я так понимаю, зависит от переводчика. А что касается "веры в бурный рост" - все дело в том, ЧТО считать "бурным ростом". Вот то, что мы наблюдали в мае, - это уже бурный рост или еще нет? И потом, повторюсь: я происходящее рассматриваю именно как структурный сдвиг, переход на более высокий уровень с дальнейшей его поддержкой. Ни больше, ни меньше.
  5. Mozart

    Прогноз курса доллара к гривне

    Розумієте... До кінця року ще 7 місяців, за які може відбутися багато чого. Але мене не полишає думка, що зараз ми спостерігаємо так званий "структурний зсув",тобто перехід на більш високий рівень, який НБУ вже буде підтримувати. Ну, тобто, я не виключаю, що за ці кілька місяців курс може бути вищим за 43, але "епізодично", а от наприкінці року він вже триматиметься десь на цьому рівні. ЯКЩО війну закінчать до грудня 2024 року (теоретично,це не виключено, адже так?), і почнеться відбудова... ось тоді вже курс відпустять у "вільний політ", і тоді я не візьмусь прогнозувати. Але я назвав конкретну умову. Якщо ж цього не відбудеться... і війна "плавно" перейде у 2025-й... тоді так, як я сказав. Бо відпускати курс повністю під час війни НБУ не наважиться.
  6. Mozart

    Прогноз курса доллара к гривне

    Сказанное неделю назад - актуально, как никогда. Завтра с утра всем отчаянным - перечитать 3 раза. Я серьезно.
  7. Mozart

    Прогноз курса доллара к гривне

    Раз Вы разрешили, один вопрос задам: эта гривна за какой период времени была аккумулирована? Я имею в виду, она долго лежала в виде гривны? Если да, то у Вас - крепкие нервы...
  8. Mozart

    Прогноз курса доллара к гривне

    Я почти уверен, что до окончания войны 60 мы не увидим. "Почти" - потому что в этой жизни всегда есть место "сюрпризам". Когда начнется восстановление, курс отпустят. До этого... будет ниже.
  9. Mozart

    Прогноз курса доллара к гривне

    А не все ли равно? Сейчас главное четко понимать перспективы, а не заниматься самообманом. В связи с этим мне тоже хотелось бы услышать здесь некоторых особо самоуверенных комментаторов, которые утверждали, что "все идет по плану", "НБУ знает, что делает" и все такое. А также... что в районе 38-39 - максимум, и выше не пойдем. Лень искать их сообщения, я думаю, о ком я пишу, те поняли... P.S. Да, техническая коррекция сегодня-завтра просится.
  10. Mozart

    Прогноз курса доллара к гривне

    Везет Вам, у Вас за полгода свежей гривны не появилось, я так понимаю
  11. Mozart

    Прогноз курса доллара к гривне

    @Михаил писал о курсе на межбанке. Т.е. о безналичном курсе.
  12. Mozart

    Прогноз курса доллара к гривне

    Генадію, зрозумійте просту річ: Нацбанк абсолютно не думає зараз про реакцію населення на дрібні коливання чи більші коливання. І тим більше, про спекулянтів, що намагаються заробити на "гойдалках". Тут зовсім про інше мова. Для них коливання курсу у межах 5% - це норма. А 5% від 40 - це 2 гривні туди-сюди (для простоти підрахунку). Тобто вони не переймаються за такі несуттєві (як на їхній погляд) рухи. Їм важливо, щоб зараз не полетіли на 45-50... а так... 39... 40... і що? Для них це - стабільність.
  13. Mozart

    Прогноз курса доллара к гривне

    Ви неуважно мене читаєте. Я ж казав: "НБУ намагається грати у вільний ринок". Він всіляко демонструє МВФ (до речі, зараз чергова місія в Україні), що не витрачає ЗВРи на стримування девальвації. Це перше. Друге: у Нацбанку працюють живі люди. І зараз, впевнений, там часто-густо мають місце банальні "договорняки", типу: "Можете сьогодні трохи почекати, поки ми продамося по гарній ціні?" Може таке бути? АБСОЛЮТНО. Третє: ми не бачимо всіх підводних каменів, не бачимо весь розклад в цілому. НБУ себе позиціонує з одного боку, як регулятор, з іншого - як окремий потужний гравець. У нього багато цілей, і стримування від обвалу - лише ОДНА З БАГАТЬОХ. А не основна у теперішній час. І... зрозуміло, що ми хочемо, щоб гривня падала повільно... щоб постійно був шанс "перезайти" по вчорашній ціні. Але на практиці так не виходить. Бо обставини змінилися.
  14. Mozart

    Прогноз курса доллара к гривне

    Генадію, Ви - водій? Тобто маєте права на кермування машиною? Думаю, що так, тому моє пояснення зрозумієте. Уявіть собі, що гідропідсилювач керма не працює. Що при цьому відбудеться? Ви зможете повертати кермо, АЛЕ... Це буде набагато важче. Що ми бачимо зараз? НБУ змушений(!) зменшувати обсяги інтервенцій. ЕКОНОМИТИ. Як при цьому втримувати ситуацію? Адже це те ж саме, що кермувати у щільному потоці машин без гідропідсилювача. Тому він відпускає курс (як от собачку на повідку) настільки, наскільки можливо, дає можливість експорту "залити" ринок валютою (зацікавлює їх курсом), а потім, коли попит падає, виходить сам. Ну, або, коли експорт спить, продає сам, але це вже гірша ситуація. Якби у НБУ було "трохи більше" ЗВР у розпорядженні... можливо, були б менші коливання. Інший момент: НБУ грається у "вільний ринок". Це вони демонструють і МВФ, мовляв, "ми не витрачаємо ваші гроші на стабілізацію ринкового курсу, ми лише ДОПОМАГАЄМО йому і не допускаємо обвалу". Все.
  15. Mozart

    Прогноз курса доллара к гривне

    Ви пишете дуже цікаві і змістовні коментарі, я наче неодноразово коментував їх, це точно не перший раз Гарне, дуже гарне запитання, і я спробую пояснити більш-менш детально. Ну, давайте почнемо з того, що 1,5 роки (навіть більше - з 24.02.22 по 02.10.2023) ми мали взагалі курс міжбанку "заморожений" (чи " у летаргічному сні", "у комі", кому яка назва більше до вподоби). І, як ми пам'ятаємо, готівка літала вгору-вниз, а міжбанк стояв (чи точніше, лежав).Що при цьому відбувалось? Нацбанк продавав ПРАКТИЧНО ВЕСЬ об'єм, потрібний для імпорту. Ні, експортери теж якісь "сльози" продавали, але там були копійки. Я пам'ятаю, коли запрацював (задихав!) міжбанк, тижневий обсяг пропозиції від усіх разом (експортери, банки і т.п.) був на рівні 100-150 млн, потім - 200 млн доларів. Зараз - близько 550-650 млн доларов. Тобто він зріс утричі. Чому зріс? Тому що НБУ відпустив курс і зробив його більш-менш ринковим. Тому що НБУ стабілізував (відносно) різницю між "вуличним"/ринковим курсом (він же - готівковий) і офіціальним. І експорт побачив, що - так, це реальний курс, за ним можна продавати! Паралельно з цим вирівнювалася ситуація з експортом взагалі, зерновий коридор запрацював і таке інше. Так, звичайно, ми маємо страшенні втрати експортного потенціалу, перш за все, що стосується металургії (через втрачені підприємства), але, на щастя, ми також мали гарні врожаї, тобто частково заміщення відбулось за рахунок зростання с/г складової. Йдемо далі. Що відбувалось весь цей час із бюджетом? Головна проблема - витрати на війну. Їх не можна фінансувати за рахунок західної допомоги. Отже, треба десь брати гроші. Брати можна двома шляхами: АБО друк (тобто емісія, бо деякі форумчани, можливо, сприймуть це слово буквально), АБО наповнення іншим шляхом. БМД (банкнотно-монетний двір, звісно, а не бойова машина десанту) працює і так у три зміни, але емісія залежить не від цього, звичайно, а перш за все від того, чи буде НБУ купляти ОВДП. Як відомо, з 1.01.2023 року, тобто майже 1,5 роки, НБУ не купляє ОВДП ЗОВСІМ. Тобто його портфель лише зменшується за рахунок погашення старих випусків. Отже, де брати гроші? Податки, акцизи, збори. Нічого іншого немає. З податками.. важче, бо це пряме навантаження на і так ледве дихаючий бізнес. Ми чуємо розмови про 5% військового збору і таке інше, але... поки це розмови. Бо результату це швидше за все не дасть, а призведе до переходу у тінь і виносу грошей з банків. У Мінфіні не дурні люди працюють, повірте. Отже... залишаються акцизи, різноманітні збори, мита і т.п. З імпорта все це береться у прив'язці до офіційного курсу долара (іноді - євро, але рідше). Як збільшити їх надходження? Є знов таки два варіанти: АБО збільшити їх фізично за рахунок збільшення імпорту (дещо подібне спробували зробити у 2022-2023-му роках), АБО... так, за рахунок збільшення курсової складової. Тобто відпустити офіційний курс. І тут ми приходимо з вами до основного запитання: ЯК відпустити курс, але не дати йому обвалитися? Відповідь: метод "повільного варіння жаби на вогні". Ключове слово ПОВІЛЬНО. Ось дивіться: курс зріс до 40 гривень, а багато хто з тих, хто цілком у гривні, і не поворухнувся. Правда, треба розуміти, що на все потрібен час. Ми маємо два процеси, що створюють кумулятивний ефект: з одного боку, власне, зростання курсу, з іншого, - падіння дохідності по депозитах і ОВДП. Тобто настає (він вже настав) момент, коли дохідність навіть у нуль не компенсує зростання курсу. Ось цей момент НБУ відтягував, як міг. Проте, як ми вже зрозуміли, повністю відтермінувати його не можуть, можуть лише відтягти якомога далі. Що НБУ робить у випадку, коли не може стримувати різке зростання? Він закручує монетарні гайки (тобто вводить валютні обмеження). Але ні! Зараз він навпаки, декларує валютну лібералізацію! А чому? А тому... що інвестиції в Україну починають падати. Простіше кажучи, надходження в Україну зменшуються, і треба їх стимулювати. Але ж якщо курс буде обвалюватися... звідти теж не захочуть заводити гроші, бо кому цікаво їх одразу втратити? Тобто що ми бачимо у підсумку? НБУ поступово відпускає гаєчки, щоб стимулювати притік валюти. І саме за рахунок цього притоку він має можливість ЗМЕНШИТИ обсяги інтервенцій і досягти ПЛАВНОГО (це найголовніше!) зростання курсу іноземних валют. Настільки плавного, щоб не розлякати основну масу гривнетримачів. До кінця року - ще 7 місяців, і вони будуть дуже важкими для України. Вже починаючи із жовтня, фактор нестачі електроенергії може стати критичним, і не лише для наявності світла у наших домівках, але й для промисловості. Ми вже бачимо, що з червня підвищуються тарифи: спочатку для промислових споживачів, потім - і для населення. Ось великий фактор ризику. Я вже не кажу про ситуацію на фронтах і таке інше. Але... НБУ почав процес завчасно. І я гадаю... що йому вдасться утримати ситуацію і НЕ ДОПУСТИТИ обвалу. Який приблизно курс я допускаю? Скажімо так: я НЕ БАЧУ до кінця грудня 2024 року курс, вищий за 43 гривні за долар. І це максимум, який теоретично може бути. Гадаю, він буде НИЖЧИМ. Але тут надто багато складових і невідомих у рівнянні, щоб зробити більш точне передбачення. Треба дивитися на розвиток подій. Я добре пам'ятаю, як у червні 2022-го, дивлячись на апокаліптичний розвиток подій у перші місяці, я робив надто песимістичні прогнози. По факту все вийшло набагато краще. Тому і зараз повторю: я повірив у потенціал Нацбанку. Там недурні люди працюють, дуже недурні. Звісно, іноді вони працюють трохи і на власну кишеню (як от у жовтні-листопаді минулого року, коли штучно занизили курс до 35,97 на один день), але в цілому... вони розуміють, наскільки від них все залежить. І будуть намагатися робити неможливе. Вибачаюсь за багато літер, хотілось у одному повідомленні написати все Дякую за увагу!
×