Впродовж листопада КРАІЛ видала 139 нових ліцензій азартним операторам

Анатолій Бовардов
Анатолій Бовардов — Автор розділу про азартні ігри

Опубліковано

Впродовж листопада КРАІЛ видала 139 нових ліцензій азартним операторам

Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей продовжує активну роботу з видачі ліцензій. Так, нещодавно на сайті КРАІЛ з’явилася інформація про видачу 139 нових ліцензій впродовж листопада. Водночас кількість поданих заяв на ліцензування за місяць майже втричі більша.

В КРАІЛ пояснили, що у переважній більшості випадків компанії, яким відмовляють у розгляді заяви на ліцензування, допускають помилки при підготовці та заповненні необхідних документів. Тому Комісія не може прийняти такі заяви та видати ліцензії. Відсутність деяких обов’язкових даних не дає змоги їх розглянути, тому заяви повертаються на доопрацювання.

Загалом же в КРАІЛ зазначили, що найбільше ліцензій наразі видають на слоти (гральні автомати). Кількість таких ліцензій щомісячно складає понад сто. Дещо менше ліцензій — на гральні столи рулетки тощо. Їх зазвичай впродовж місяця видають кілька десятків. А от щодо ліцензування провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор казино, то таких ліцензій відносно небагато. Часом одна-дві на декілька місяців. Так, наприклад, у листопаді було видано всього дві такі ліцензії:

  • ліцензія на провадження діяльності з надання послуг у сфері азартних ігор;
  • ліцензія на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор у залах гральних автоматів.

В Комісії також підкреслили, що зараз в Україні доволі рідко з’являються нові легальні азартні оператори. Вже створений певний пул закладів. І хоча їхня кількість відносно невелика, серйозна конкуренція між ними відчувається вже зараз. Вихід на український ринок нових операторів означатиме ще активніше зростання конкуренції та боротьби за увагу аудиторії. Й тут варто враховувати декілька факторів, які не дають змогу азартному бізнесу в Україні розвиватися активно:

  • Українці загалом не є азартною нацією, тому кількість активних гравців в Україні є значно меншою, ніж у багатьох інших країнах, де ліцензовані азартні ігри.
  • В Україні наразі створені не надто комфортні умови оподаткування для грального бізнесу. Й багато експертів вважають за потрібне комплексно доопрацювати систему оподаткування саме для азартних операторів.
  • В країні продовжується повномасштабна війна, а економічна ситуація загалом залишається складною, що також аж ніяк не сприяє активному розвитку азартних ігор.

Втім, навіть в сучасних доволі складних умовах гральний бізнес в Україні продовжує працювати, отримувати ліцензії та сплачувати податки. А це для української економіки зараз особливо важливо. У 2024 році в КРАІЛ очікують збільшення кількості виданих ліцензій та приходу на український ринок нових операторів.