В КРАІЛ визначили перелік компаній для здійснення сертифікації та інспектування грального обладнання
Тривалий час в Україні було невирішеним питання щодо сертифікації та інспектування грального обладнання. Основним регулятором у цій сфері є Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей, одна головним завданням КРАІЛ все ж є видача ліцензій та загальна регуляція роботи гральних операторів. Саме тому наприкінці 2023 року Комісією було прийнято рішення про розширення переліку компаній, які отримають змогу проводити сертифікацію та інспектування грального обладнання.
Відповідне рішення було ухвалене 30 листопада. До переліку ввійшли наступні компанії:
- ДП «Український державний центр радіочастот»;
- ДП «Вінницький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»;
- ТОВ «НПП міжнародні стандарти і системи»;
- ДП «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів».
Також цей перелік включає ТОВ «Всеукраїнська експертна служба “Укрекспертиза”» та «Український науково-дослідний інститут спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України».
Таким чином Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей переклала частину власних повноважень й отримала змогу більше сконцентруватися на своїх безпосередніх обов’язках — видачі ліцензій операторам азартних ігор, а також виконанні інших обов’язків як головного регулятора у цій сфері.
В контексті новини варто також нагадати, що КРАІЛ щомісячно видає понад сто нових ліцензій операторам азартних ігор, зокрема ліцензії на ігрові автомати (слоти), гральні столи тощо. А загальна кількість поданих заявок на ліцензування налічує сотні щомісяця. Тому розподілення та розмежування обов’язків — це дійсно важливий крок, який, можливо, необхідно було зробити ще раніше. Однак після початку повномасштабної війни доволі тривалий час інспектування гральних закладів та обладнання взагалі не проводилося. Тепер же це питання буде вирішуватися активніше та ефективніше.
Наразі немає інформації щодо того, коли компанії з наведеного переліку почнуть повною мірою працювати над поставленими завданнями. Та можна бути впевненими, що це станеться вже найближчим часом. А тому операторам азартних ігор радять якнайшвидше пересвідчитися, що все їхнє обладнання є ліцензованим та сертифікованим. В іншому випадку до них можуть бути застосовані штрафні санкції через порушення. За необхідності в КРАІЛ радять звертатися безпосередньо в Комісію будь-яким зручним способом, щоб отримати додаткову консультацію та відповіді на запитання.