Close button

Скільки грошей українці перерахували фондам на ЗСУ – дані "Опендатабот"

Скільки грошей українці перерахували фондам на ЗСУ – дані "Опендатабот"
Фото: Facebook

З січня по вересень три найбільші українські фонди зібрали 12,5 мільярда гривень донатів, найбільше з них – фандрейзингова платформа United24. Про це свідчать дані "Опендатабот", повідомляє Економічна правда.

Найбільше донатів за перші 9 місяців року зібрала платформа United24 – 7,94 млрд грн або 63% від загального обсягу. Майже чверть коштів – більш як 3 млрд гривень – отримав фонд "Повернись живим", до фонду Сергія Притули надійшо близько 1,5 млрд гривень (12%) .

Найбільше донатів, зібраних United24, надійшло на потреби ЗСУ – 89% від загального обсягу або 7,06 млрд грн.

Також у травні фонд розпочав збори за двома новими напрямами — на гуманітарне розмінування та потреби освіти і науки. Протягом п’яти місяців на ці рахунки було перераховано 31 млн грн на 76 млн грн відповідно.

Фонд "Повернись живим" у серпні 2023-го побив своєрідний рекорд — тоді на його рахунки надійшло пів мільярда гривень, що є найкращим показником за останні півтора роки. Більше донатів цей фонд збирав лише у перші місяці повномасштабного вторгнення.

При цьому, 281 млн гривень, або понад половину серпневих донатів, "Повернись живим" отримав за п’ять днів — з 14 по 18 серпня, коли у фонді проходив проєкт "Операція "Єдність", у рамках якого збиралися кошти на 10 000 FPV-дронів з боєкомплектом.

Загалом з травня 2022 року на рахунки цього фонду, в середньому, надходило 320 млн гривень на місяць.

Фонд Сергія Притули зібрав рекордну суму донатів — майже 243 млн грн — у липні. У фонді пояснили, що це пов’язано із проведенням Мегазбору на закупи українським військовим безпілотників, човнів та вантажівок. В середньому, на місяць фонд Притули збирає 170 млн грн.

Новини

Популярні теми форуму

analytics