Close button

Окупанти перекинули раніше підбитий "Оленегорський горняк" в Севастополь – ВМС

Окупанти перекинули раніше підбитий "Оленегорський горняк" в Севастополь – ВМС
Фото: Netelo

Російські війська перемістили великий десантний корабель "Оленегорский горняк" зі свого Новоросійська до окупованого Криму, підбитий пів року тому ВДК помітили у Севастополі. Про це заявив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону, повідомляє Українська правда.

"Він перебуває в Севастопольській бухті – це ми можемо підтвердити. АТЕШ передавав, що це Графська бухта – це не зовсім так. Але загалом так: це Севастопольська бухта. А щодо його можливої участі в заходах з охорони та оборони акваторії або інших навчально-бойових заходах, то це він може зробити навряд чи. Тому що це дуже відомий нам 775 проєкту великий десантний корабель "Оленегорський горняк", який зараз трошки "не БГ" (не боєготовий – ред.), як у нас кажуть у Збройних силах.
Тому що він після отриманих минулого сезону пошкоджень перебуває у ремонті. І, скоріше за все, з цією метою (ремонту) з Новоросійська його туди і притягнули. Тому очікувати від нього якихось чергових подвигів не варто", – сказав Плетенчук.

Напередодні, 24 січня, рух "АТЕШ" повідомив, що його агенти зафіксували прибуття великого десантного корабля в Севастополь: після передислокації ВДК проєкту 775 у Графську пристань міста Севастополь його "розвертали й накривали маскуванням".

Речник ВМС зазначив, що такий великий корабель замаскувати неможливо.

Плетнечук додав, що "Оленегорський горняк" вийти в море на бойове чергування поки не зможе, бо ще потребує відновлення.

"Можливо, колись він повернеться. Але враховуючи, що в нього пошкодження були досить суттєві, то в найближчій перспективі ми навряд чи його побачимо за виконанням подібних завдань", – сказав він.

Новини

Популярні теми форуму

analytics