Close button

Китай заявляє про зростання ВВП на 5,3% з початку року

Китай заявляє про зростання ВВП на 5,3% з початку року
Фото: Рixabay

Валовий внутрішній продукт (ВВП) Китаю у першому кварталі зріс на 5,3% в річному обчисленні, що вище встановленого урядом країни на 2024 рік цільового показника росту на рівні близько 5%. Про це інформує Національне бюро статистики КНР, повідомляє Укрінформ.

Обсяг китайської економіки за січень – березень досяг 29,6 трлн юанів (близько 4,2 трлн доларів США) і збільшився на 1,6% в порівнянні з четвертим кварталом 2023 року.

У першому кварталі додана вартість первинної промисловості (гірничодобувної та сільського господарства) склала 1,2 трлн юанів ($0,2 трлн), зростання на 3,3% порівняно з аналогічним періодом минулого року, обсяг вторинної промисловості (виробництво й переробка) досягнув 10,9 трлн юанів ($1,5 трлн), збільшившись на 6%, а третинної промисловості (сфера послуг) склав 17,5 трлн юанів ($2,5 трлн), зрісши на 5%.

"У першому кварталі… продовжувалась трансформація моделі зростання, внесення структурних коригувань, підвищення якості та продуктивності, у результаті чого виробництво та попит залишалися стабільними і зростали,… впевненість на ринку зміцнювалась… і національна економіка продовжила позитивну динаміку відновлення", – йдеться в повідомленні відомства.

Новини

Популярні теми форуму

analytics