Close button

Графіки відключень на Харківщині та аварійна допомога з Європи: ситуація в енергетиці

Графіки відключень на Харківщині та аварійна допомога з Європи: ситуація в енергетиці

Графіки відключень застосовують у Харківській області та для промисловості у Кривому Розі і на Донеччині. Україна продовжує отримувати аварійну допомогу від інших країн через дефіцит в енергосистемі.

Про це повідомили у  міністерства енергетики. 

"Вчора у вечірні пікові години відбувалось екстрене постачання електроенергії з Румунії, Польщі та Словаччини. Обсяг допомоги склав менше відсотка від добового обсягу споживання електроенергії", – зазначили у Міненерго. 

Станом на ранок,  також залучається екстрена допомога від операторів системи передачі цих країн. Прогнозний обсяг залученої електроенергії складе близько 2% від загального обсягу споживання, зазначили в міністерстві. 

"Нагадаємо, що залучення аварійної допомоги від країн-сусідів - стандартний інструмент взаємодії синхронізованих енергосистем у разі екстреної потреби в електроенергії. Україна, як і наші партнери, у разі потреби та за можливості також надає аварійну допомогу. Станом на ранок обмеження для споживачів (окрім Харківщини та Кривого Рогу) не передбачаються", – зауважили у відомстві. 

Однак, враховуючи значні пошкодження, завдані енергосистемі ворожими атаками, а також різке зниження температури та відповідно збільшення навантаження на енергосистему, важливим є розумне споживання електроенергії.

"Просимо споживачів, як побутових, так і промислових, зменшити використання енергоємних приладів у пікові години (з 19:00 до 22:00)", – ззаначили в Міненерго.

Новини

Популярні теми форуму

analytics