Close button

Британія та Польща відмовляються передавати Україні свої системи ППО – ЗМІ

Британія та Польща відмовляються передавати Україні свої системи ППО – ЗМІ
Фото: Darkone

Великобританія та деякі країни Євросоюзу, серед яких - Польща, Іспанія та Нідерланди, відмовляються передавати свої системи протиповітряної оборони Україні. Про це пише французьке видання Le Monde, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Країни відмовляються розлучатися з ними", - заявив німецький дипломат.

Зазначається, що Польща прагне зберегти свої можливості протиповітряної оборони через близькість України та Білорусі.

Французьке джерело, з яким спілкувалося видання, заявило, що Франція та Італія також мали деякі труднощі із постачанням систем SAMP/T, аналогу Patriot.

"Ми працюємо над цим як у французькій адміністрації, так і з нашим італійським партнером, але ми не можемо очікувати відповіді так швидко", - зазначив співрозмовник.

Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель також закликає країни-члени блоку закупити системи для України, оскільки вважає, що дешевше якнайшвидше придбати американські системи Patriot, навіть за європейські кошти, аніж допомагати відновлювати установки, знищені під час бойових дій.

Видання нагадало, що від початку повномасштабного вторгнення РФ Україна отримала системи ППО від США, Німеччини та Нідерландів, які поставили три батареї Patriot.

Крім того, Берлін надіслав 12 зенітно-ракетних комплексів IRIS-T (ще 22 обіцяли доставити). Вашингтон також передав 12 систем NASAMS. 

Новини

Популярні теми форуму

analytics