Close button

Українські діячі подякували словаками за понад три мільйони євро на снаряди

Українські діячі подякували словаками за понад три мільйони євро на снаряди
Фото: Рixabay

Провідні українські діячі подякували жителям Словаччини, які зібрали вже понад три мільйони євро на закупівлю снарядів для України. Відповідний лист підписали 30 українських діячів, повідомляє Європейська правда.

Підписання відкритого листа ініціював український Інститут центральноєвропейської стратегії.

"Ми зворушені і неймовірно вдячні за вашу підтримку в цей надзвичайно складний момент для українського народу, Європи і всього людства", – йдеться у відкритому листі.

У ньому також зазначено, що українці "щасливі знати, що словацький народ, кожен з вас, стоїть поруч з нами".

Той факт, що жителям Словаччини за кілька днів вдалось зібрати понад три мільйони євро є "вражаючою і надихаючою історією, що демонструє мудрість, силу і єдність словацького громадянського суспільства".

"Та насамперед річ у виборі, який зробив словацький народ, кожен з вас, – підтримати українську політичну націю в її боротьбі за те, що об’єднує всі народи доброї волі. Ми хочемо, аби ви пишалися собою, вірили у власні сили та справи. Адже ви – на правильній стороні історії. Разом з вами ми творимо нову історію Європи та світу", – йдеться у листі.

Серед тих, хто підписав листа, – директорка правозахисного центру, лауреатка Нобелівської премії миру 2022 року Олександра Матвійчук, журналіст Віталій Портников, волонтер Сергій Притула, режисер Олег Сенцов, фронтмен гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук, письменник Сергій Жадан, редактори "Європейської правди" Сергій Сидоренко та Юрій Панченко, а також багато інших.

За словами співорганізаторки кампанії Зузани Іжакової, збір буде безстроковим, а отримані кошти підуть на чеську програму з купівлі боєприпасів, перші поставки за якою в Україну очікуються в червні.

Новини

Популярні теми форуму

analytics