Close button

Столтенберг: НАТО поки не планує розгортання ядерної зброї в інших країнах

Столтенберг: НАТО поки не планує розгортання ядерної зброї в інших країнах
Фото: nato.int

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс наразі не планує розгортання ядерної зброї в інших країнах у межах стримування, повідомляє Європейська правда.

Про це він сказав 23 квітня під час пресконференції в Польщі разом із прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком.

Столтенберга попросили прокоментувати,  чи ведуться в країнах НАТО розмови про розширення програми спільного використання ядерної зброї Nuclear Sharing.

"Жодних планів щодо розширення домовленостей НАТО про спільне використання ядерної зброї немає, жодних планів щодо розгортання ядерної зброї в інших країнах НАТО немає", – відповів генсек.

Ядерний обмін (Nuclear Sharing) – це програма ядерного стримування НАТО. Вона дозволяє надавати ядерні боєголовки країнам-членам Альянсу, які не мають власної ядерної зброї.

З листопада 2009 року в межах програми ядерна зброя США розміщена в Бельгії, Німеччині, Італії, Нідерландах і Туреччині.

Попередній уряд Польщі активно підтримував ідею долучення до програми ядерного обміну серед країн НАТО у відповідь на рішення РФ розмістити тактичну ядерну зброю на території Білорусі.

Напередодні заява польського президента Анджея Дуди про можливе розміщення ядерної зброї призвела до публічної суперечки з прем'єром Дональдом Туском.

Новини

Популярні теми форуму

analytics