Close button

У США непокояться через зростання агресивності Китаю щодо Тайваню

У США непокояться через зростання агресивності Китаю щодо Тайваню
Фото: Курс України

Китай швидко стає більш агресивним у своїй риториці і діях в Азії, заявив глава Індо-Тихоокеанського командування США Джон Аквіліно. Заяву американського адмірала наводить Bloomberg, повідомляє Європейська правда.

За його словами, Пекін також посилив тиск на Вашингтон якраз перед тим, як держсекретар Ентоні Блінкен вирушить до азійської країни з візитом.

"Ми всі повинні розуміти, що все відбувається дуже швидко. Нарощування військової потужності, попри погану економіку, посилення наративу про те, що все, що знаходиться в межах 10-ти пунктирної лінії (зона в Південно-Китайському морі – ред.), є суверенною територією Китаю, а потім дії, спрямовані на примус до виконання", – сказав командувач.

Аквіліно також зазначив, що дії Китаю в Південно-Китайському морі є небезпечними. Крім того, вони дестабілізують ситуацію в регіоні.

Він також розкритикував Китай за "дедалі агресивніший план кампанії примусу і тиску" навколо Тайваню.

Минулого місяця Аквіліно заявляв, що Китай нарощує свій військовий та ядерний арсенал та буде готовий до вторгнення на Тайвань до 2027 року.

За даними ЗМІ, глава Китаю Сі Цзіньпін заявив президенту США Джо Байдену під час їхнього саміту в Сан-Франциско, що Пекін возз'єднає Тайвань з материковим Китаєм, але коли це відбудеться – ще не визначено.

Новини

Популярні теми форуму

analytics