Close button

У РФ засудили українця засудили на 25 років у справі про підпал на залізниці

У РФ засудили українця засудили на 25 років у справі про підпал на залізниці
Фото: Facebook

У Росії 2-й Західний окружний військовий суд засудив громадянина України Сергія Кармазіна до 25 років позбавлення волі та штрафу 700 тисяч рублів (це майже 300 тисяч гривень) у справі про підпал на залізниці у Підмосковʼї. Перші шість років терміну він має провести у вʼязниці, решту 19 – у колонії суворого режиму. Про це пише правозахисний проєкт «Зона солідарності», повідомляє Радіо Свобода.

Вирок був ухвалений ще 28 березня, але пресслужба суду не повідомила про нього. Про рішення суду Кармазін розповів у листі однієї з підписниць "Зони солідарності".

46-річного уродженця Харківської області визнали винним за статтями про шпигунство, навчання диверсійній діяльності, навчання терористичній діяльності, приготування до виготовлення вибухових речовин, приготування до теракту, участь у диверсійній та терористичній спільноті. Кармазін оскаржив вирок.

Сергія Кармазіна затримали в лютому 2023 року. За версією ФСБ, він підпалив залізничне обладнання на перегоні між станціями Кутузовська та Весняна в Московській області.

Після затримання Кармазіна спецслужба випустила відеоролик, на якому чоловік, обличчя якого не видно, представляється уродженцем Харківської області. Він стверджує, що в листопаді 2022 року поїхав на заробітки до Польщі, де нібито "був завербований співробітниками спецслужб Польщі та СБУ". Після цього він нібито поїхав до Латвії, звідки його місцеві спецслужби під виглядом біженця відправили до Росії. На відео чоловік стверджує, що він був змушений виконувати "вимоги СБУ", оскільки співробітники відомства нібито загрожували його дочці, яка живе у Вінниці.

Спочатку Кармазіну інкримінували лише статтю про диверсію. Суд помістив його до СІЗО та не допустив адвоката від "Зони солідарності".

СБУ заперечує інформацію про співпрацю з Кармазіним. Представники спецслужби заявили, що він перебуває у списку військовополонених та осіб, незаконно позбавлених волі внаслідок вторгнення Росії в Україну.

Copyright © 2024 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода

Новини

Популярні теми форуму

analytics