Close button

Politico: Атаки дронів на НПЗ призвели до дефіциту бензину у Росії

Politico: Атаки дронів на НПЗ призвели до дефіциту бензину у Росії
Фото: Astra

Хвиля ударів безпілотників по нафтопереробних заводах у глибині Росії призвела до того, що там закінчився запас бензину, повідомляє РБК-Україна.

Про це повідомляє Politico.

За даними видання, у Росії різко зросли ціни на дизельне пальне для споживачів різко. Порівняно з попередніми показниками зросли, лише за останній тиждень вони зросли майже на 10 відсотків.

Ціни на бензин також досягли шестимісячного максимуму - зросли більш ніж на 20 відсотків з початку року. Це пов'язано з тим, що через постійні атаки на НПЗ зменшується постачання палива, адже все більше підприємств змушені призупиняти виробництво.

Для Росії атаки на нафтопереробні заводи завдає критичної шкоди, адже кількість палива зменшилась не лише для цивільних споживачів, а й для військової техніки.

Зауважимо, що у 2023 році Росія була змушена накласти заборону на експорт бензину та дизельного пального через дефіцит на внутрішньому ринку. Однак на міжнародному ринку російське паливо коштувало дорожче ніж в середині країни-агресора. Тому посередники продавали бензин за кордон на чорному ринку.

Ситуація з нафтопереробними заводами змусить Росію обирати - наповнювати коштами за бензин свій бюджет і таким чином спонсорувати війну в Україні чи забезпечити паливом своїх військових та цивільних.

Удари по НПЗ Росії

Останнім часом на нафтопереробні заводи у Росії почастішали атаки безпілотників. За даними джерел РБК-Україна - вибухи на НПЗ, а також атаки на них - це спецоперації українських військових. Вони направлені на те, щоб знизити виробництво палива у Росії.

Ці атаки викликали суперечність у західних партнерів України. Зокрема, у США спочатку закликали Україну припинити ці атаки побоюючись зростання цін на бензин на міжнародному ринку.

Остання така атака відбулась 27 квітня. Тоді було атаковано військовий аеродром та два нафтопереробні заводи у Краснодарському краї Росії.

Новини

Популярні теми форуму

analytics