Close button

Президент Латвії прогнозує важкі переговори про вступ України до ЄС

Президент Латвії прогнозує важкі переговори про вступ України до ЄС
Фото: Saeima / Valsts prezidenta vēlēšanas

Президент Латвії Едгарс Рінкевичс вважає, що процес переговорів про вступ України до Європейського Союзу буде надзвичайно складним, але "цілком реально" розпочати його вже в червні цього року, до чого закликали президенти країн Балтії, повідомляє Європейська правда.

Рінкевичс зазначив, що у переговорах про вступ Латвії до ЄС були сфери, в яких дискусії відкривалися і закривалися швидко, але також були і ті, де процес просувався складно.

Стосовно України Рінкевичс зауважив, що її вступ до ЄС може означати відносно значні зміни в економіці Євросоюзу, включно з сільським господарством.

За його словами, також можуть бути складними питання щодо екологічних вимог і реформування державного апарату.

"Членство в ЄС також означає досить багато обов’язків, і в країні, яка зараз перебуває у стані війни, здійснити процеси реформ чи процеси трансформації, безсумнівно, не так просто. Тому я думаю, що так, ми повинні дати позитивний сигнал Україні та Молдові в червні, що ми починаємо переговори. 
Так, ми маємо почати говорити про конкретні речі, але ми маємо розраховувати на те, що цей процес буде непростим, тому що буде багато суперечок, наприклад, про сільське господарство", – вважає Рінкевичс.

Новини

Популярні теми форуму

analytics