Close button

Дефіцит електроенергії зберігатиметься й у 2025 році: прогноз НБУ

Дефіцит електроенергії зберігатиметься й у 2025 році: прогноз НБУ
Фото: Курс України

До кінця 2024 року дефіцит електроенергії становитиме 5-7%, а у 2025 році - 7% у першому кварталі та по 3% на квартал до кінця року. Імпорт електроенергії при цьому становитиме 800 мільйонів доларів цьогоріч, а у 2025 році – 600 мільйонів, повідомляє Економічна правда.

Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ.

Водночас очікується поступове відновлення частини енергогенерації та введення в дію нових потужностей, зокрема розширення можливостей сектору ВДЕ та/або встановлення мобільних газових установок, що обмежуватиме дефіцит.

"Якщо не буде нових значних руйнувань, за оцінками НБУ, дефіцит електроенергії, навіть з урахуванням імпорту та частковим відновленням та встановленням нових генеруючих потужностей, становитиме 5–7% у середньому протягом ІІ–IV кварталів 2024 року. Це означатиме як обмеження споживання для домогосподарств, так і для промисловості". - йдеться у повідомленні.

Через нерівномірність споживання упродовж доби у пікові години дефіцит може сягати 25–30% та бути вищим в енергодефіцитних регіонах. Дефіцит, за прогнозами НБУ, зберігатиметься й у 2025 році (у середньому 7% у І кварталі та по 3% до кінця року).

Нагадаємо:

Дефіцит електроенергії негативно вплине на зростання реального ВВП України: на 0,6% у 2024 році та 0,5% у 2025 році.

Новини

Популярні теми форуму

analytics