Close button

Через удари по НПЗ Росія різко скоротила експорт нафтопродуктів

Через удари по НПЗ Росія різко скоротила експорт нафтопродуктів
Фото: Рixabay

Росії довелося різко скоротити експорт нафтопродуктів після атак українських безпілотників на її нафтопереробні заводи та тимчасової зупинки Орського НПЗ через повінь, пишуть аналітики S&P Global, повідомляє ЛігаБізнес.

Морський експорт російських нафтопродуктів у другій половині квітня становив 1,94 млн барелів на добу. Це на 360 000 барелів менше, ніж у березні, і на 700 000 менше, ніж у січні. Востаннє експортний показник у Росії опускався нижче 2 млн барелів на добу чотири роки тому – на піку карантину, пов'язаного з пандемією коронавірусної хвороби COVID-19.

За оцінками S&P, на початок травня у Росії простоювали нафтопереробні потужності загальним обсягом близько 600 000 барелів на добу. У квітні було більше – близько 1 млн барелів.

"Російська нафтопереробна промисловість довела свою стійкість. В середньому їй знадобилось лише три тижні, щоб перезапустити заводи, уражені безпілотниками. Однак, з огляду на високі темпи розвитку виробництва безпілотників та дедалі більший радіус дії українських дронів ця загроза для російської енергетичної інфраструктури залишатиметься", – йдеться в аналітичній записці S&P Global.

Агентство прогнозує, що у травні російський експорт нафтопродуктів ще залишатиметься слабким, але потім поступово повернеться до звичайного рівня, якщо не буде нових атак.

    Новини

    Популярні теми форуму

    analytics