Close button

Лідер Китаю розповів про своє бачення мирної конференції щодо України

Лідер Китаю розповів про своє бачення мирної конференції щодо України
Фото: kremlin.ru

Китай виступає за проведення міжнародної мирної конференції щодо повномасштабної війни, в якій Росія та Україна братимуть участь "на рівних". Про це заявив китайський лідер Сі Цзіньпін під час спільної пресконференції з президентом Франції Еммануелем Макроном, пише Сергій Пишкін, РБК-Україна.

За словами Сі Цзіньпіна, Китай нібито відіграє важливу роль у забезпеченні миру в Україні. Ба більше, як й зазвичай, повномасштабну війну він назвав "українською кризою".

Водночас лідер КНР ображений тим, що нібито використовуючи війну в Україні Китай намагаються зробити цапом-відбувайлом й очорнити його репутацію.

"Історія неодноразово доводила, що врешті-решт конфлікти можуть бути вирішені лише шляхом переговорів. Ми закликаємо всі сторони відновити взаємодію та діалог задля розбудови взаємної довіри. Ми підтримуємо проведення у належний час міжнародної мирної конференції, яка буде визнана як Росією, так і Україною і забезпечить рівну участь усіх сторін та чесне обговорення всіх мирних планів", - заявив лідер КНР.

В кінці він додав, що Пекін підтримує збалансовану, ефективну, а також стійку архітектуру безпеки в Європі.

Як неодноразово наголошувалось, від початку повномасштабної війни в Україні, Китай дотримується нібито "нейтральної" позиції. Війну Пекін називає "українською кризою". Зокрема КНР досі не засуджувало відкрито Російську Федерацію та не вводило проти неї санкції.

Новини

Популярні теми форуму

analytics