Close button

Зеленський розповів про телефонну розмову з Орбаном

Зеленський розповів про телефонну розмову з Орбаном
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у середу провели телефонну розмову, повідомляє Європейська правда.

Про це Зеленський написав у Twitter (X).

За його словами, розмова з Орбаном була "тривалою і предметною".

Зеленський запросив угорського прем’єра на Саміт миру у Швейцарії наступного місяця.

"Я підкреслив зацікавленість України в добросусідських відносинах з Угорщиною, а також у розвитку співпраці в галузі торгівлі, енергетики та логістики", – зазначив він.

Під час розмови лідери обох країн також "скоординували подальші кроки для взаємовигідного вирішення всього спектру двосторонніх питань".

Зеленський й Орбан також обговорили інтеграцію України до ЄС.

Своєю чергою речник Орбана Берталан Хаваші, якого цитує агентство MTI, розповів, що в ході розмови "були розглянуті всі важливі елементи угорсько-українських відносин. Головною темою зустрічі було питання війни і миру".

Він не уточнив, що саме обговорювали лідери, однак зазначив, що Орбан сказав Зеленському, що Угорщина готова сприяти всім ініціативам і зусиллям, які призведуть до миру, і що вони продовжать переговори.

Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц провів телефонну розмову з Зеленським, під час якої сторони обговорили "військову та гуманітарну ситуацію в Україні".

Напередодні президент Фінляндії Александр Стубб та прем'єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо під час телефонної розмови з Зеленським підтвердили участь у Глобальному саміті миру у Швейцарії в середині червня.

Новини

Популярні теми форуму

analytics