Close button

Наслідки удару по друкарні в Харкові відчує вся галузь – власник

Наслідки удару по друкарні в Харкові відчує вся галузь – власник
Фото: t.me/synegubov

Відновити зруйноване російським ударом виробництво друкарні Vivat у Харкові буде неможливо без підтримки держави і міжнародної спільноти, заявив Сергій Політучий, власник поліграфічного комбінату "Фактор-Друк", повідомляє Радіо Свобода.

Крім того, за його словами, ця атака РФ матиме наслідки на всю галузь книговидавництва в Україні, адже через безпекову й енергетичну ситуацію у Харкові місцеві друкарні й так працювали не на повну і не забезпечували потреби всіх видавництв.

"Склалася ситуація, коли всі сукупні потужності друкарень України вже не могли забезпечити потреби видавництв. З руйнуванням нашої типографії сукупна потужність зменшиться не менш ніж на 30-40 відсотків.
І таким чином, сам процес друкування книг, включаючи і підручники, яких ми друкували – я не знаю, мабуть, до 50 відсотків всіх підручників, які друкувалися у державі. І тому як це будемо робити завтра, я на зараз не знаю. І я розумію, що без підтримки і міжнародної спільноти, і держави це питання буде вирішити дуже важко", – сказав Політучий.

Утім, за його словами, навіть із допомогою відновлення роботи друкарні може зайняти чимало часу – щонайменше кілька місяців. Щодо можливості релокації друкарні до більш безпечних регіонів України, то воно – дуже дороговартісне, каже Політучий. Крім того, за його словами, в інших областях України такі підприємства можуть відчути брак спеціалістів у цій галузі.

"Більшість поліграфічних потужностей зосереджені саме у Харкові. Я не знаю напевне, але, якщо ми кажемо про книгодрукування, я думаю, що це не менше 85-90 процентів всіх книг, які друкуються в Україні, друкуються у Харкові – на нашій друкарні, а також у наших партнерів, у наших колег по галузі…
Навіть якщо б ми з допомогою когось переїхали б до Львова, наприклад, чи до Івано-Франківська, то ми б зіткнулися з проблемою людей. Не всі люди схотіли б переїхати у ці регіони. Але знайти спеціалістів у цих регіонах практично неможливо", – каже Політучий.

Напередодні вранці російська армія обстріляла Харків, поціливши в друкарський цех підприємства "Фактор-Друк". Внаслідок цього удару загинули семеро людей, ще 21 людина поранена, повідомив голова ОВА Олег Синєгубов. Друкарня входить до однієї групи із видавництвом "Віват", але також виробляла книги для інших видавництв.

Copyright © 2024 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода

Новини

Популярні теми форуму

analytics