Close button

МКС видав ордери на арешт Шойгу та Герасимова (Оновлено)

МКС видав ордери на арешт Шойгу та Герасимова (Оновлено)

Палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт колишнього міністра оборони РФ Сергія Шойгу та начальника генштабу РФ Валерія Герасимова, повідомляє РБК-Україна.

Про це повідомляє прес-служба МКС.

Ордери пов'язані з війною в Україні за передбачувані міжнародні злочини, скоєні з 10 жовтня 2022 року до 9 березня 2023 року.

"Є достатні підстави вважати, що вони несуть індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезгадані злочини", - йдеться у повідомленні.

Палата попереднього провадження визнала, що є розумні підстави вважати, що обидва підозрюваних несуть відповідальність за ракетні удари, завдані ЗС РФ по українській електротехнічній інфраструктурі. Протягом цього періоду часу російськими окупантами було завдано велику кількість ударів по численних електростанціях і підстанціях у багатьох місцях на території України.

"З огляду на те, що основні фактичні твердження належним чином підкріплені доказами та іншими відповідними матеріалами, представленими на даному етапі розгляду обвинуваченням, Палата вирішила, що вимог закону дотримано для видачі запитуваних ордерів на арешт", - ідеться в повідомленні.

Реакція омбудсмена

Омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що справедливість для України стає все реальнішою.

"Це дуже важливе рішення для нас! Рано чи пізно справедливе покарання наздожене кожного воєнного злочинця! Тільки спільними зусиллями ми можемо це прискорити", - заявив він.

МКС та Римський статут

Римський статут - це міжнародний договір, який заснував Міжнародний кримінальний суд (МКС).

МКС - це постійний міжнародний суд, який має юрисдикцію щодо чотирьох найтяжчих злочинів, що викликають занепокоєння міжнародного співтовариства: геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочин агресії.

Станом на 25 червня 2024 року:

  • 137 країн підписали Римський статут.
  • 123 країни ратифікували Римський статут.

Ордери МКС проти Росії

У березні минулого року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна . Крім цього, ордер був виданий на ім'я уповноваженого за президента Росії з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Новини

Популярні теми форуму

analytics