Close button

Пекін прорахувався, підтримавши РФ у війні проти України – посол США

Пекін прорахувався, підтримавши РФ у війні проти України – посол США
Фото: Рixabay

Пекін неправильно оцінив вплив на свої відносини з Європою, коли він підтримав Росію у війні з Україною. Зв'язки між другою економікою у світі та західними демократіями слабшають. Про це заявив посол США у Китаї Ніколас Бернс в інтерв'ю Bloomberg, пише Олександр Білоус, РБК-Україна.

"Я думаю, що китайці прорахувалися. Насправді я думаю, що китайці не зрозуміли основну цінність, яку ми надаємо в нашому світі світу і єдності в самій Європі", - сказав він.

Європейський Союз зараз діє у "прямій опозиції" підтримці Китаєм Москви, додав Бернс, який обійняв свою посаду в Пекіні через кілька днів після вторгнення. ЄС та НАТО назвали Китай системним суперником "частково через це", сказав він.

"Китай не демонструє поведінки нейтральної країни", - сказав Бернс, посилаючись на попередні коментарі Пекіна про свою позицію.

США висловлювали Пекіну "дуже довго, на дуже високих рівнях" побоювання, що китайські компанії постачають Росії технології подвійного призначення, які використовуються у війні, додав він.

"Це екзистенційна війна. Одним із найбільших досягнень закінчення холодної війни стала вільна, демократична та єдина Європа без будь-яких поділів", - сказав Бернс.

Нагадаємо, комуністичний режим Сі Цзіньпіна запропонував дипломатичну та економічну підтримку Володимиром Путіним після того, як Росія вторглася в Україну у 2022 році.

Новини

Популярні теми форуму

analytics