Close button

США запросили представників Ізраїлю та арабських країн на саміт НАТО – ЗМІ

США запросили представників Ізраїлю та арабських країн на саміт НАТО – ЗМІ
Фото: nato.int

Сполучені Штати запросили міністрів закордонних справ Ізраїлю та кількох арабських країн на саміт НАТО, який пройде у Вашингтоні наступного місяця, і тим самим посилили напруженість у зв'язку з війною в Секторі Газа, пише Валерія Поліщук, РБК-Україна.

За даними видання Financial Times, саміт надає президенту США Джо Байдену можливість продемонструвати свою політику зміцнення міжнародних партнерств і альянсів Вашингтона. Але він також продемонструє те, що багато дипломатів вважають протиріччями в позиції Вашингтона щодо України та війни між Ізраїлем і ХАМАСом.

У той час як країни-члени НАТО одностайні в підтримці України в її боротьбі з Росією, багато членів і партнери НАТО глибоко розділені з приводу війни Ізраїлю з ХАМАСом у Газі.

Зазвичай НАТО запрошує на щорічну зустріч хоча б деяких своїх партнерів, але на ювілейний саміт США запросили міністрів закордонних справ із 31 країни, що підтримує партнерські відносини з альянсом, включно з Японією, Австралією і Південною Кореєю, частково для того, щоб запобігти можливій напруженості у зв'язку із запрошенням Ізраїлю.

Серед запрошених арабських країн - Єгипет, Йорданія, Катар, Туніс, Об'єднані Арабські Емірати і Бахрейн.

Саміт НАТО

У столиці США відбудеться ювілейний саміт НАТО, присвячений 75-річчю створення Північноатлантичного альянсу. Ця знаменна подія знаменує собою непорушну прихильність країн-членів справі забезпечення миру і безпеки в Європі та за її межами.

Для України цей саміт має особливе значення. Очікується, що лідери країн НАТО підтвердять свою непохитну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в умовах триваючої російської агресії.

Як зазначив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, Заходу необхідно продемонструвати Росії рішучість вести довгостроковий конфлікт, якщо буде потрібно, і надати Україні всебічну допомогу в її прагненні до свободи й демократії.

Новини

Популярні теми форуму

analytics