Close button

Данія вже підготували 50 фахівців для обслуговування українських F-16

Данія вже підготували 50 фахівців для обслуговування українських F-16
Фото: Рixabay

Данія взялася підготувати до сотні українських фахівців для обслуговування винищувачів F-16, 50 з них вже пройшли навчання і вже беруть участь у підготовці перших літаків в Україні. Про це розповів командувач ВПС Данії Ян Дам, повідомляє Європейська правда.

Раніше цього тижня стало відомо, що до кінця року буде підготовлено близько 20 українських пілотів. Але це лише частина завдання.

Крім того, близько 100 українців мають пройти підготовку для виконання допоміжних завдань, таких як механіки, фахівці з озброєння і наземний персонал для українських авіабаз.

"Наразі ми завершили підготовку перших 50, більшість з яких повернулися додому, щоб допомогти у підготовці перших бойових літаків. Одразу після літніх канікул ми візьмемося за наступні 50", – сказав Ян Дам.

Він додав, що перша партія пілотів ще не повністю підготовлена.

"Ми ще не зовсім готові. Але перші дуже близькі до того, щоб бути готовими", – сказав він.

Він також закликав всі сторони не ставити занадто високі очікування щодо очікуваного прибуття винищувачів F-16 в Україну.

Міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен 24 червня заявив, що українці не зможуть продовжувати навчання в його країні на винищувачах F-16 після 2024 року. Данський міністр оборони, однак, додав, що його країна й надалі робитиме свій внесок у підготовку українських пілотів, але в інших країнах.

Новини

Популярні теми форуму

analytics