Яка користь від середземноморської дієти
Середземноморська дієта - це не поодинока дієта, а план правильного харчування, який черпає натхнення з дієти південноєвропейських країн. Наголос робиться на рослинну їжу, оливкову олію, рибу, птицю, боби та зерно. Дієта об'єднує загальні типи продуктів харчування та здорові звички з традицій кількох різних регіонів, включаючи Грецію, Іспанію, південь Франції, Португалії та Італії, повідомляє Medical News Today.
Дослідження показують, що люди, які живуть у районі Середземномор'я або дотримуються середземноморської дієти, мають більш низький ризик різних захворювань таких як, ожиріння, діабет, рак і серцево-судинні захворювання. У них також більше шансів прожити довше життя, ніж у людей в інших регіонах.
Ключові інгредієнти дієти включають свіжі фрукти й овочі, ненасичені жири, жирну рибу, помірне споживання молочних продуктів і низьке - червоного м'яса і доданого цукру.
Середземноморська дієта містить безліч основних поживних речовин таких як:
Корисні жири: дієта з низьким вмістом насичених жирів і високим вмістом мононенасичених жирів. Експерти в галузі охорони здоров'я рекомендують обмежити споживання насичених жирів, щоб уникнути високого рівня холестерину, ожиріння і серцево-судинних захворювань.
Клітковина: дієта, що включає багато свіжих фруктів і овочів, а також цільнозернові та бобові, багата клітковиною. Клітковина сприяє здоровому травленню та знижує ризик раку кишечника, діабету 2-го типу і серцево-судинних захворювань.
Вітаміни та мінерали: фрукти і овочі містять вітаміни і мінерали, які необхідні для здорового функціювання організму. Крім того, пісне м'ясо містить вітамін B-12, якого не вистачає при повністю рослинній дієті.
Антиоксиданти: антиоксиданти включають вітаміни, мінерали та інші молекули, які захищають організм від агресивної поведінки вільних радикалів. Вільні радикали - окислювачі, які негативно впливають на клітини. Вони можуть заподіяти шкоду, яка може привести до раку та інших захворювань.