Як боротися з синдромом хронічної втоми
Синдром хронічної втоми досить складно діагностувати. Справа в тому, що симптоми цього стану спостерігаються при найрізноманітніших захворюваннях. Які дієтичні рекомендації і харчові добавки допоможуть при синдромі хронічної втоми, повідомляє Econet.
Вам складно вставати з ліжка вранці, хоча ви виспалися? Раптом накочує виснажлива втома? Можливо, це синдром хронічної втоми (СХВ). Жінки в два рази частіше страждають на цю станом, ніж чоловіки. Симптоматика СХУ нагадує ряд інших хвороб, і постановка діагнозу - завдання непросте.
Що таке синдром хронічної втоми
СХУ (міалгіческій енцефаломієліт / захворювання непереносимості системної навантаження) - це хронічний недуга, який погіршує якість життя. СХУ характеризується крайньою втомою (більше 6 місяців), зазвичай вражає осіб від 40 до 60 років.
Симптоми СХУ
- ускладнення концентрації уваги
- запаморочення / непритомність при вставанні
- виснаження в ході більш 24 год. після будь-якого роду навантажень
- патології травного тракту
- головний біль
- біль у суглобах
- скачки настрою
- біль у м'язах
- погіршення пам'яті
- складності зі сном
- болю в лімфовузлах в області шиї / під пахвами
Харчування при СХУ
Корисно уникати:
- спиртне
- тваринні жири
- харчові барвники, ароматизатори
- цукор і його замінники
- стимулятори (кава, чай, напої з кофеїном)
- консерванти (глутамат натрію).
Пацієнти з СХУ можуть зіткнутися з особливими дієтичними проблемами: харчової чутливісті і нестачею поживних речовин. Багато хто страждає від шлунково-кишкових патологій (печія, нудота, пронос, запор).
Ведення журналу харчування дасть вам можливість виявити небажані харчові продукти. Як варіант - елімінаційна дієта або інше тестування чутливості до їжі.
Особи з СХУ можуть відчувати брак поживних речовин. Наприклад, низький показник вітамінів C, B, мінералів магнію і цинку, жирних кислот.
СХУ негативно відбивається на функції шлунково - кишкового тракту. Тому розглядається позитивний вплив пробіотиків як терапевтичний підхід. Прибуток можуть знижувати тривожність і запалення. Деякі штами пробіотиків покращують сон і когнітивні можливості.
Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть у вас виникнути про стан вашого здоров'я.