Close button

Перевантаження - проблема Стара, схеми нові

Перевантаження - проблема Стара, схеми нові

Ця проблема існує, тому що в Україні не вистачає водіїв, а будматеріали та готові продукти для внутрішнього ринку возити треба - УЗ технічно заточена більше на експортну та імпортну перевалку, повідомляє Буквы.

Щоб вирішити це протиріччя, потрібні не "відосікі", а стратегія реформування транспортної системи України.

В Україні ще з 2007 року борються з "перевантаженням" - автомашинами, які везуть понад 40 тонн вантажу і розбивають автодороги, які будувалися при СРСР з розрахунку на автомашини з 9-20 тонн вантажу.

З тих пір у нашій країні змінилося чотири президенти, але з них тільки Зеленський опустився до мікроменеджменту, тобто - публічного участі в боротьбі проти "перегрузу".

Форми такої участі викликали в українців здорове невдоволення. Тому що поки на Західній Україні тривала масштабна повінь, Зеленський "разом з хлопцями" вивчав Вайбер групи далекобійників. А вживати слово "засранцы" - аж ніяк не рівень глави держави, навіть якщо йдеться про справедливе обурення.

Безперечно, боротися з проблемою "перегрузу" потрібно, інакше ми ризикуємо дійсно втратити дороги. За даними Мінінфраструктури, протяжність доріг в Україні становить 169, 6000 кілометрів, при цьому на 90% дорожнього полотна ремонт робили більше 30 років тому. При цьому більше 70 000 км шляхів вже не відповідають сучасним вимогам щодо міцності, і майже 90 000 км - вимогам по рівності полотна.

Але проблема в тому, що своєю "увагою" до проблем "перевантажень" Зеленський хіба створив новий вузол для корупційних схем "в транспортному секторі.

Гри престолів за "потоки"

Кабмін 1 липня звільнив голову Укртрансбезпеки (dsbt) Олександра Погорєлова. Ця установа власне і має контролювати, як власники і водії автомашин дотримуються норм з перевезень вантажів. Тепер, за словами співрозмовників, за фігуру нового голови dsbt боротьбу в коридорах ОП повели люди Авакова і люди Хорошковського в СБУ.

Але така боротьба - лише логічне продовження ситуації, коли Зеленський наказав притягнути сбу-шників до контролю за "перевантаженням" на дорогах, хоча інфраструктура - це традиційна сфера неформального впливу Арсена Авакова. Тут є за що битися - за словами гравців ринку, "прайс" за безперешкодний прохід одного "перегрузу" - мінімум 600-800 гривень. При цьому автотранспорт в Україні щомісяця виконує мінімум 200 тисяч рейсів (хоча не всі вони апріорі "перевантаження").

Відео "засранцев" від Зеленського було 23 червня, а буквально 27 червня ДП "фінансування інфраструктурних проектів" (Фінінпро) оголосило відразу 25 тендерів на закупівлю комплексів для зважування вантажівок в Русі (технологія Weight in motion, або WiM). Сумарна вартість закупівлі - понад 300 000 000 гривень, всі тендери повинні відбутися вже 16 липня цього року. Тут нюанс - в самому замовника, надійність якого викликає сумніви. Як показала перевірка Держаудитслужби в 2019 році, Фінінпро у 2016-2018 роках було "напівмертвим" ДП, сумарні витрати якого не перевищували 150 000 000 гривень, а Чистий збиток цього ДП в 2018 році склав 110,8 мільйона гривень.

Читайте також: Зеленський: "Побудем без кави і лосося"

Також питання виникають після того, як збираються розставити закуплені комплекси WiM. 4 таких комплексу повинні поставити в Черкаській, 3 - у Вінницькій, по 2 - в Одеській, Харківській та Рівненській. При цьому не менш значущі в плані автотранспортних комунікацій 8 областей Західної України, а також Кіровоградська та Миколаївська області отримають тільки по 1 комплексу WiM.

В кінці 1 липня Кабмін "протокольного доручення" дозволив силовикам і фіскалам до 30 вересня цього року приходити на підприємства та перевіряти дані транспортних накладних на товар, який мають перевозити автотранспортом. І таке рішення є по суті роздільною здатністю "трусити" бізнес під приводом боротьби за дороги.

Таке сплетіння корупційних інтересів призведе хіба що до консервації проблеми "перегрузу", яким добивають українські дороги.

Новини

Популярні теми форуму

analytics