Jump to content

User09

Member
 • Content Count

  86
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

529 Душка

1 Follower

About User09

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. 11 декабря Национальный банк он предоставил 11 млрд грн рефинансирования для 11 банков на срок до 1820 дней под 6%. Об этом говорится в сообщении НБУ.
 2. Тепер звернув увагу, що всі говорять про зміцнення гривні в найближчий час. Раніше всі бігали і кричали все пропало обвал гривні, тепер навпаки все йдемо на зміцнення. При всій повазі, тут багато експертів які дійсно розуміють економіку і фінанси, але таке відчуття що більшість не займається торгівлею на фондовому ринку. Бо не розуміють простої істини, що якщо 80% і більше ринку заходять в довгу позицію, то просто вже майже не має покупців і ринок розвернеться і так само за коротку позицію. Невже звичайна логіка Вам цього не підсказує. Тому як тільки крики про міцну гривню пролунають по телебаченні і всі знову побіжать купувати нерухомість, то починаємо готуватися до того, що гривня різко знеціниться... і не забуваємо, що історія має дивну властивість періодично повторюватися. А зараз ми маємо 2012 рік з точки зору відношення грошової бази і маси до золотовалютних резервів. Плюс ще гірший мультиплікатор відношення ввп до грошової маси. І це доречі пояснює низьку інфляцію... простими словами гроші в країні почали повільніше обертатися.... і так далі...
 3. НБУ видав 4 банкам майже 6 мільярдів короткого рефінансу https://www.google.com.ua/amp/s/www.epravda.com.ua/news/2020/11/30/668635/index.amp
 4. Да конечно. Может будет 8 грн за доллар и у нас недвижимость вырастет в 3 раза в цене))
 5. Держбюджет за 10 місяців звели з дефіцитом у 112 млрд грн https://www.unn.com.ua/uk/news/1904782-derzhbyudzhet-za-10-misyatsiv-zveli-z-defitsitom-u-112-mlrd-grn
 6. Вам не здається дивним, що спочатку лунали заяви, що зупинять виплати ПДВ, а тепер компенсують ПДВ... виникає велике питання звідки кошти? Можливо у Вас є думки на цю ситуацію?
 7. Да есть. Но только вопрос или это произойдёт в 2021 году или уже в первой половине 2022 года.
 8. А якщо ми побачимо на протязі 18 місяців спочатку поступову, а потім різку девальвацію в діапазон 48-50 грн і навіть 55-60 грн за долар, можливо тоді караул буде?
 9. Всі шукають кращу ціну зайти в довгу позицію і постійно до купляють долар. Тому і не просідаємо по долару, а постійно малими кроками ростемо. Всі чекають, що буде далі. А далі три варіанти, або спочатку повернемося в діапазон 27.5 - 28.00 і це буде пов’язано з неповерненням ПДВ і потім пізніше підемо на 29.00, а потім на 30.00, а може і вище з корекцією в діапазон 28.5 - 29.5 можливо навіть 30.00. Другий варіант поступова девальвацію до 28.70-29.00, потім більш різкий пробій 29.00 і вихід на 30.00 і можливо вище а потім знову корекція в діапазон 28.5 - 29.5 можливо навіть 30.00. І третій варіант різка девальвація за 30.00 можливо навіть 33.00 і незначна корекція на 31.00-32.00. Таке моє бачення ситуації. В любому випадку девальвація. Питання тільки чи зараз чи вже з нового року в першому півріччі.
 10. Вчора спілкувався з одним рієлтором і згадав 2008 рік і 2013 рік. Бо дуже схоже він себе поводив. Розповідав мені, що бачиш перший локдаун в березні і квітні і травні майже не вплинув на ціни, адже вже зараз на кінець року ціни майже відросли до цін початку 2020 року в доларовому еквіваленті. Що цієї осені багато продажів на первинному ринку, що всі інвестують в нерухомість як найбільш стабільний і захищений ринок і так далі. Я слухаючи його і вже вдома читаючи статті на цю тему. Перед цим передивися багато відео з цієї теми і взагалі цікавлюсь цим ринком з 2007 року. Зрозумів, що вже майже весь ринок в покупцях. Що я маю на увазі, це коли ви, щось продаєте, а вже наприклад 8 чоловік з 10 купили. І вам, щоб продати потрібно знайти, обо ще 2 з 10 хто не купив при умові, що в них є гроші, або тим 8 з 10 хто вже купив продати ще одну таку саму річ. Так ось до чого я це розповів. Як відомо з основ економіки, ринкова ціна формується в залежності від попиту і пропозиції на ринку. І зараз ми маємо ситуацію коли 8 з 10 покупців які формують попит вже купили квартиру. А при такій ситуації на ринку дуже легко може статися обвал ринку. Всі умови для цього створені. Тому як тільки ми побачимо різку девальвацію гривні ми одразу побачимо ще більш різке знецінення нерухомості як доларовому еквіваленті так і навіть в гривні за кв. метр.
 11. Зміцнення індексу долара може свідчити тільки про одне це про зменшення ліквідності долара на ринку. Що виражається в зупинці росту фондового ринку. А різке зміцнення про найближче падіння фондового ринку, можливо про корекцію. Тому часто для вирішення цієї проблеми і підтримання фондового ринку вливають ліквідність. Поки США не прийме нові міри стимулювання економіки, індекс долара буде зміцнюватися, а фондовий ринок спочатку зупинить ріст, а потім перейде в стадію корекції. Але стимули будуть скоро прийняті, думаю вже після інавгурації нового президента США. Тому спочатку чекаю малу корекції фондового рину, зміцнення індекса долара, потім нові стимули і новий ріст фондового рину і послаблення долара. Важко сказати як довго США буде підтримувати ринки за рахунок стимулів, думаю до тих пір, поки не почнуться серйозні банкрутства банків які призведуть до суттєвого зменшення рину репо.... але поки, що га ринку репо ліквідності достатньо.... для України зараз індекс долара майже ніякої ролі не грає. Гривня не резервна валюта і на неї впливає лише міжбанк. А на міжбанку зараз приблизно пропозиція і попит рівні з легкими перекосами чи в одну чи в іншу сторону. Тому зараз краще просто чекати і не заходити в жодну позицію по долару до гривні.
 12. Все різко змінилося. Неповернення ПДВ, це різкий сигнал до того, що експортери будуть змушені продавати додатково долар на міжбанку і тому може бути надлишок пропозиції...
 13. Згоден з Вами. Я не так відразу пояснив свою думку.
 14. Так я в курсі чому його повертають. Але США живуть без ПДВ і чомусь в них все добре. ніяку ціну не потрібно піднімати на 20%, є ринкова ціна по ній і будуть торгувати і нікого не обложувати 20% ПДВ. Просто буде податок з продажу на гурт і роздріб і все. Представте, що такого податку взагалі не буде як ПДВ... знаю звучить дивно, адже ми маємо міжнародні домовленості і так далі, скажуть а якже експортери... для більшого розуміння про, що я говорю краще подивитися як працює податкова система США. Там є податок з продажу, але тільки з роздрібних операцій, але я б запропонував ввести податок з продажу і на гуртовий товар... але це тільки пропозиція моя. І щоб дійсно довести, що вона дієва потрібно рахувати як цей податок змінить економіку України. Тому це лише моє припущення.
 15. Доречі буде цікаво далі подивитися, що буде робитися на валютному ринку. Якщо раніше можна було однозначно сказати, що гривня буде падати і точно буде девальвація. То зараз стає питання чи дійсно вона буде до 30 чи можливо ми будемо в діапазоні 28.00-29.00 до кінця року, а можливо і на 27.5 підемо. Адже неповернення ПДВ експортерам, призведе до додаткової пропозиції валюти на ринку. Бо кінець року це період коли в компаній закривається велика кількість платежів. Напервно зараз вже однозначно сказати, що буде з валютним ринко ніхто не зможе сказати, дуже багато факторів зіграють зараз на валютному ринку.... але однозначно, що емісія буде, і з часом вона себе проявить девальвацією, якщо не зараз то в наступному році.
×