Перейти до вмісту

Рекомендовані повідомлення

З 12 по 13 лютого мережі середнього і нижчого цінового діапазону продовжили підвищувати роздрібні ціни на пальне. Про це свідчать дані щоденного цінового моніторингу Консалтингової групи «А-95».

Консолідована мережа АЗС групи «Приват» (ANP, Avias тощо), яка нараховує близько 950 АЗС, підвищила ціни на бензин А-95 і ДП на 50 і 45 коп./л, до 49,01 і 49,22 грн/л відповідно.

Усі види пального на станціях столичної мережі KLO здорожчали на 30 коп./л: бензин А-95 — до 51,99 грн/л, А-95+ — до 53,39 грн/л і дизпальне — до 52,39 грн/л.

Переглянули ціни у бік збільшення «БРСМ-Нафта», Prime, Mango і «Фактор». На станціях цих мереж пальне здорожчало на 7-50 коп./л 

 

Опт ДТ 44-45 грн за литр. Плюс доставка от 1 грн на литре

  • Лайк 6
  • Дякую 1
  • Подобається 2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну гривна литр это Измаил-Одесса. 44,50+90 коп на ЗУ цена ДТ уже 47

  • Лайк 2
  • Подобається 3
  • Не подобається 2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, Аид сказал:

Ну гривна литр это Измаил-Одесса. 44,50+90 коп на ЗУ цена ДТ уже 47

15 приплывет в Измаил бюджет 43,70-44

  • Лайк 2
  • Дякую 1
  • Подобається 2
  • Не подобається 2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Крок назад, два вперед: гуртові ціни поступово зростають

За тиждень гуртові партії дизпального додали близько 1 грн/л, бензинів — 0,75 грн/л. Упевненіше здорожчання гальмується наявними запасами, а також традиційними таємницями ціноутворення в окремих трейдерів. Про це зазначають джерела enkorr на ринку.

Трейдери уважно спостерігають за світовим ринком, який стає абсолютно непередбачуваним. Якщо в першій половині лютого вартість палива в Європі зростала на тлі обмежених постачань, то починаючи з 12 лютого демонструє невизначеність. Станом на 14 лютого за день котирування бензину знизилися на $8/т, дизельного пального — на $21/т. Так, вартість бензину в Середземномор’ї становила $857-877/т, дизелю — $868-888/т, на півночі Європи — $903/т і $883-888/т відповідно.

Але загалом із 1 по 14 лютого приріст котирувань бензину в Європі в середньому становив $48/т (або 1,6 грн/л), а ДП — $20/т (0,76 грн/л).

Прибиті залишками

Залишки більш дешевого пального, придбаного в січні, й низький попит на ринку продовжують стримувати ціни.

«Зараз більшість компаній пропонує ресурс дешевше, ніж собівартість поточних оперативних постачань. Залишків дуже багато», — зазначили в одній із паливних компаній.

«Така ситуація зберігатиметься, поки не повернеться попит, і більш дешевий ресурс почне реалізовуватись швидше», — прокоментували в іншій.

Попит низький, а конкуренція висока. У січні бензин везло 96 імпортерів (майже як у грудні), дизельне пальне — 242 компанії (-5%).

Протягом тижня діапазон цін на дизельне пальне звузився. Так, станом на 16 лютого на півдні вартість ДП становила 44,25-45 грн/л, хоча ще на початку тижня це було 43,75-45,75 грн/л .

Найнижчу ціну на ДП зафіксовано у компанії «Фактор». Але найбільш «ходовий» діапазон цін на дунайських базисах — 44,4-44,5 грн/л. За такою ціною можна придбати ресурс у «Континенталь Трейд», Oil Start, «Універсум газ», ТД «Український Термінал», «Кворум», «УНТК». Дехто з них стверджував, що фактично ця ціна відповідає поточній собівартості.

На заході вартість ресурсу варіювалась у діапазоні 45,30-47 грн/л. Згідно з даними моніторингу Консалтингової групи «А-95», найбільш конкурентоздатна пропозиція була у «Мартін Трейду»: 45,30 грн/л.

Характерно, що на «бочках» у західних регіонах ціна на дизпальне подекуди була аналогічною.

Щодо бензину, то на півдні верхня межа діапазону цін збільшилася на 0,50 грн/л — до 46 грн/л, на заході — на 0,75 грн/л, до 45,75 грн/л.

Новий іспит зі старими учасниками

З 9 лютого польські фермери поновили блокування польсько-українського кордону. Спочатку вони заблокували п’ять пунктів перетину: «Дорогуськ–Ягодин», «Гребенне–Рава-Руська», «Шегині–Медика», «Долгобичув–Угринів» і «Зосин–Устилуг». А вже 16 лютого ближче до обіду до вищезазначених КПП додався і «Краківець–Корчова».

Речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко повідомив, що станом на ранок 17 лютого найбільше скупчення вантажівок було зафіксовано напроти пунктів перетину «Краківець» (1 600 вантажівок) і «Ягодин» (550). Всього на шести ПП з боку Польщі очікують на в’їзд 3 000 вантажних автомобілів.

Зі слів представників паливних компаній, ситуація на кордоні стабільно складна.

«Руху майже немає», — розповів один із трейдерів.

За повідомленням Демченка, 16 лютого ПП «Шегині» перетнуло 45 вантажівок в обидва боки (25 в бік України), «Ягодин» — 140 авто, з яких 108 в напрямку України. Згідно з даними сервісу «єЧерга», очікування на виїзд порожніх вантажівок у Ягодині становило понад 11 місяців.

Трейдери вважають, що нове блокування вже не вплине на ринок пального.

 «Наразі багато дешевих залишків, є постачання з півдня. Ціни на ринку в більшості нижчі від собівартості лютневого ресурсу, тому навряд чи страйк якось вплине», — зазначив один з імпортерів на півдні.

«Якщо ціни підуть угору, то за рахунок європейських котирувань, а не через протест польських фермерів», — додали в іншій.

За оперативними даними Консалтингової групи «А-95», з 9 по 14 лютого середньодобова кількість бензовозів, які перетнули кордон у бік України, зменшилася порівняно з показниками перших 8 днів лютого: з бензином — на 2 вантажівки, до 13, ДП — на 7 авто, до 45.  

Литва, знову гудбай?

У лютому середньодобовий імпорт бензину становив 2,17 тис. т, що на 37% менше, ніж за аналогічний період січня, дизельного пального — 13,13 тис. т (+21%). 

Наразі увагу прикуто до балтійського напряму постачань, який під час минулих блокувань постраждав найбільше через довге логістичне плече. Найімовірніше, скорочення вже має місце, принаймні минулого тижня частка автомобільних постачань бензину з Польщі й країн Балтії впала майже вдвічі. 

%D0%B9%D1%86%D0%B9%D1%86%D0%B9%D1%86%D0%

Паливні компанії вже анонсували здорожчання бензину Orlen Lietuva.

«Ціни на бензин від Orlen наступного тижня піднімаються на 1,3-1,5 грн (залежності від курсу валюти)», — повідомила компанія «УНТК» на своєму telegram-каналі.

Своєю чергою частка імпорту бензину з Румунії зросла на тижні з 22% до 36%, причому майже весь обсяг заїхав залізницею.

*   *   *

На тлі великих запасів ситуація наразі не викликає великої стурбованості. Ймовірно, що гуртові ціни продовжать зростати. Роздріб уже підхопив цю естафету.

  • Лайк 2
  • Дякую 6
  • Подобається 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вход особо критично не вырос, а значит идет перестраховка по курсовой составляющей.

  • Лайк 3
  • Дякую 3
  • Подобається 1
  • Не подобається 2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Бензин у гурті зростає під впливом котирувань

Протягом тижня вартість дрібногуртових партій бензину продовжила зростати. Це зумовлено зростанням європейських котирувань на цей вид пального і послабленням курсу гривні щодо долара.

Так, із 1 по 22 лютого середня вартість ресурсу в Європі зросла на $33/т, або 1,14 грн/л, з урахуванням курсу долара станом на 23 лютого.

1.png

Згідно з даними моніторингу Консалтингової групи «А-95»,  за тиждень середня вартість бензину А-92 зросла на 0,25 грн/л, до 43,50 грн/л, А-95 — на 0,50 грн/л, до 45,50 грн/л. Протягом лютого бензин А-92 додав до ціни 1,25 грн/л, 95-ий — 1 грн/л.

2.png

Ситуація на українсько-польському кордоні залишається складною. Це приводить до зниження частки автомобільних постачань бензину з Польщі й країн Балтії в загальному імпорті цього пального: 2023 року цей показник становив 25%, а за січень і частину лютого 2024-го – лише 11%.

З 9 лютого, коли польські фермери розпочали блокаду кордону, середньодобове постачання цього виду пального з Польщі й країн Балтії автомобільним транспортом зменшилося на 42%, до 18 т.

Як раніше повідомляв enkorr, у паливних компаніях вважають, що блокування не вплине на ринок.

%D0%B2%D1%96%D0%B0%D0%B2%D1%96%D0%B0%D0%

Зазначимо, що наступного тижня ціна на бензин виробництва Orlen Lietuva зменшиться. Зі слів представників паливних компаній за тижневими протоколами бензин здешевшає на $6/т. На це зокрема оперативно зреагувала УНТК, зменшивши ціни на 0,40 грн/л, до 42,60 грн/л. 

***

Наразі на вартість бензину впливає зовнішній ринок і валютний курс. Ні перший чинник, ні другий передбачити практично неможливо. Та поки попит на ресурс залишатиметься низьким, він стримуватиме вищезазначені чинники від повноцінного впливу.

Зростання цін на бензин у гурті, яке розпочалося у першій декаді лютого, вже позначається на стелах АЗК. Спред між гуртовою й роздрібною цінами на бензин А-95 у лютому зменшився порівняно з січнем майже на 10%, до 6,27 грн/л, що також вказує на високу ймовірність подальшого зростання.

  • Лайк 2
  • Дякую 2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ложка на годину: ціни на ДП змінюються різноспрямовано

Ціни на дизпальне продовжують зростати, хоча темпи цього процесу набагато повільніші, ніж очікувалося. Тим часом ралі на зовнішньому ринку змінилося стабілізацією, але новим драйвером може виступити валютний курс, який почав зростати. Одне залишилось незмінним — низький попит і більш ніж достатня кількість пропозицій.

У місячній динаміці вартість дизельного пального в Середземномор’ї зменшилася на $19/т (еквівалентно 0,73 грн/л), а на півночі Європи майже не змінилася. 

Чого не можна сказати про курс долара. За даними Національного банку України, з 1 по 22 лютого офіційний курс гривні щодо долара зріс на 3%.

«Це істотне зростання, яке впливає на закупівельну ціну на ресурс», — наголосили в одній із великих паливних компаній.

Та попри це, наявність значного обсягу дешевшого ресурсу на тлі низького попиту продовжує стримувати ринок.

«Дизелю було так багато, що бензовози чекали по кілька, щоб злитися. З такою кількістю пального ми зайшли в сезон низького попиту. Тому цей ресурс досі є і його багато», — розповіли в одній із паливних компаній.

В іншій компанії зазначили, що більшу частину ресурсу зараз імпортують за терм-контрактами, хоча оперативної потреби у цих обсягах немає.

Згідно з даними моніторингу Консалтингової групи «А-95», станом на 23 лютого середня вартість ДП в країні не змінилася порівняно з початком тижня і становить 46,50 грн/л.

Основним «годувальником» залишається південь. Після блокування польсько-українського кордону компанії з центральних регіонів країни поновили закупівлю дизпального з цього напрямку.

«Наразі ДП веземо з півдня, але не імпортуємо, а купуємо на внутрішньому ринку. Так дешевше», — зазначив один з імпортерів пального з Києва.

Ажіотаж позначився й на обсягах, які за тиждень зросли на 75%, так й но кількості активних постачальників: їх налічувалось 20, хоча на початку лютого було 12.

Зростання обсягів пропозицій призвело до посилення конкурентної боротьби на цьому напрямку.

Так, станом на 23 лютого вартість ДП на півдні коливалась у межах 43,4-44,5 грн/л. На тижні цікавими цінами відзначилися «Азарес», «Арстак», «Континенталь Трейд», Oil Start, «Пейд». Зі слів наших респонденів, вартість ДП у перелічених була на 0,40-0,60 грн/л нижчою, ніж у середньому по ринку.

Дуже активний «Пейд», який у лютому пришвидшив темп постачань.

На заході ціна на дизель становить 45,9-46,6 грн/л. Цього тижня діапазон цін на цьому напрямку звузився. За мінімальною ціною 45,9 грн/л пропонує ресурс «Мартін Трейд».

141224424.png

Ситуація на польсько-українському кордоні залишається стабільно складною. Окрім блокування автомобільних шляхів, протягом тижня протестувальники робили декілька спроб зупинити залізничний транспорт. Наразі, кажуть наші джерела, імпорт залізницею відбувається стабільно, як немає й особливих сигналів щодо блокування перевезень.

З початку страйку (9 лютого — ek) по18 лютого середньодобовий імпорт дизельного пального автомобільним транспортом з Польщі й країн Балтії зменшився в 2,6 раза, до 0,89 тис. т, порівняно з показником, зафіксованим з 1 по 9 лютого. Водночас середньодобове постачання ДП залізницею зросло на 24%, до 4,53 тис. т.

Зі слів трейдерів, наступного тижня вартість автомобільних партій дизельного пального Orlen Lietuva зменшиться в середньому на $10/т. Наприклад, згідно з даними telegram-каналу компанії «УНТК», станом на 23 лютого вартість ДП на Мажейкяї знизилась на 0,60 грн/л, до 42,60 грн/л

324432424432.png

Загалом за 18 днів лютого середньодобовий імпорт дизельного пального становив 14,92 тис. т, що на 7% більше, ніж за аналогічний період січня, й на 15% менше порівняно з аналогічним періодом 2023-го.

%D0%B5%D1%83%D0%BA%D0%B5%D1%83%D0%BA%D0%

*   *   *

Наразі ситуація на українському ринку ДП стабільна. З урахуванням достатніх запасів на тлі низького споживання ринок залишатиметься волатильним.  

  • Лайк 1
  • Дякую 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Опт по бензину практически на месте, по ДТ продолжается падение.

  • Лайк 2
  • Дякую 3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Скраплений автомобільний газ у період з 23 по 26 лютого у мережах АЗС здорожчав у середньому на 27 коп./л, до 27,87 грн/л. Про це свідчать дані Консалтингової групи «А-95».

У мережі групи «Приват» вартість газу в середньому зросла на 0,87 грн/л, до 27,62 грн/л. Максимальне збільшення у мережі було зафіксовано в Чернігівській  області: 1,1 грн/л. Там вартість цього ресурсу становить 26,49 грн/л.

На станціях SOCAR, Mango, Neftek, Chipo й RLS автогаз здорожчав на 50 коп./л.

Такі мережі як Shell, VST, Ovis, Luxwen та інші переглянули цінники у бік збільшення на 0,4-1 грн/л. (див. табл.).

Разом з цим дискаунт-мережа «Авантаж», продукт якої на минулому тижні здорожчав на 1,5 грн/л, на вихідних знизила ціну на 50 коп./л (25,95 грн/л).

Як повідомляв enkorr, оператори одностайно прогнозують подальше зростання автогазу через стрибок цін у гуртовому сегменті. На їх думку, ціна уроздріб може зрости до 30 грн/л.

Зміна роздрібних цін на газ на АЗК з 23 по 26 лютого 2024 р., грн/л:

Компанія

LPG

Ціна

Зм.

ОККО

28,64

0,00

WOG

28,61

0,00

Mango

28,53

0,50

SOCAR

28,49

0,50

Neftek

28,49

0,50

KLO

28,29

0,00

Shell

28,06

0,40

ZOG

28,00

0,00

Укрнафта

27,90

0,00

VST

27,80

0,90

Ovis

27,80

1,01

Автотранс

27,68

0,20

Авіас

27,62

0,87

UPG

27,61

0,51

VostokGaz

27,59

0,60

AMIC

27,55

0,56

BVS

27,49

0,00

Luxwen

27,49

0,90

Chipo

27,40

0,50

U.GO

27,37

0,10

Олас

27,20

0,00

Рур груп

27,00

0,00

Rodnik

26,99

0,00

Motto

26,98

0,00

Кворум

26,98

0,20

БРСМ-Нафта

26,96

0,22

RLS

26,90

0,50

Катрал

26,77

0,00

Marshal

26,74

0,20

Green Wave

26,20

0,30

Авантаж 7

25,95

-0,50

  • Лайк 1
  • Дякую 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку.

×