-
Публікації
130 -
Зареєстрований
-
Відвідування
Усі публікації користувача Interesting
-
Ви забуваєте з чого все починалось Була різниця курсів між готівкою та МБ. Через це банки побачили можливість заробити і зявились "мули" які затарювались в банках і переносили $ на готівковий ринок та виконували роль балансиру Те що пропонував (пропонує) Райф - це свого роду меркетинг (або навіть демпінг). Мета: - від залучити додаткових клієнтів до збити негатив від присутності групи на ринку аґресора. Якщо вводять комісію, то або мета досягнута або маркетинговий бюджет вичерпано Що зміниться у пересічного? Абсолютно нічого. Адже пересічний хомячить валюту в довгу (не для спекуляцій). Пересічному не проблема почекати Що зміниться для "мулів"? Вони перестануть користуватись послугами Райфу або просто збільшиться період обороту коштів (якщо будуть схеми виводу без комісії через депозит чи ще якось) Все це звичайний ринковий процес. Щось з'являється, щось зникає. Потенційно, дії Райфу можуть збільшити різницю готівкового та МБ курсу на кілька копійок
-
Того диви можна буде в першій декаді січня навіть трохи гривні прикупити за долар. Як в старі добрі... Тим більше, що після цього зявиться гривня для покупки євро.
-
Раніше в пресі проскакували статті, що якщо Покровськ захоплять, то наші металурги залишаться без коксівного вугілля. (наслідки для курсу грн. можуть бути вельми істотні) Не помічав щоб стаття наробила якогось дуже великого шуму. Тут або просто адепти простих рішень морозяться і як завжди будуть робити якісь дії коли прийде пухнастий звір, або все не так критично як подавалось в пресі. Добре було б, щоб коментували люди дотичні до металургії.
-
Та, є таке. Але ж зараз часи інші. Левова частка бюджету - оборонка. Там "мутять" по крутому, але весь профіт осідає вже у валюті і вже закордоном. Бо левова частка грошей іде закордон на купівлю комплектуючих. Ось Ще ось А той мізер який освоюють тергромади на бруківці чи будівництві мостів не здатен "потиснути" ринок. Зараз баули будуть формуватись на ринку споживання. Бо гроші є. В основному це гроші військових та компенсації родичам військових які попадають на ринок споживання. Подивіться на статистику продаж Розетки, парковки торгових центрів та дані кількості посилок від Нової пошти. А зараз ще будуть різдвяні свята, Новий рік + будуть витрачати популістську Вовину 1000 (с) Але ці баули споживання не будуть так сильно тиснути на валютний ринок як це робили бюджетні гривні, бо це ж не крадені гроші, а зароблені (окрім Вовиної тисячі (с)) Якщо говорити в загальному, зараз склалась ситуація чіткого розуміння на найближчий рік. Гривня буде девальвувати, але ця девальвація буде помірною та контрольованою. Тому якщо у вас консервативна стратегія довготривалого накопичення валюти, то не потрібно придумувати велосипед. Частину вільної гривні витратьте на купівлю валюти. Частину на споживання. Частину на товари довготривалого користування або основні засоби (інструменти). % співвідношення у кожного індивідуальний. Про ті часи, коли ми всі дружньо продавали валюту взимку та відкуповували до початку осені поки що можна забути.
-
На готівку зараз впливає два фактори 1) Курс на МБ (на даний момент повністю залежить від НБУ та донорських коштів). Минулого місяця були великі поступлення. Є ще запаси в "закромах". 2) Наявність готівкової валюти у відділеннях банків. Тут теж без проблем. Недавно постили новину наскільки потужно банки запаслись валютним "папером". Як ви можете побачити відбулась побудова свого роду маркетингової стратегії продажу валюти. Банки завозять валюту у відділення та використовую її як "приманку" для розширення клієнтської бази. Населення скуповує валюту в банках в межах маленького ліміту, зате по кращій ціні ніж в обмінці. За рахунок вищого курсу прийму готівка від населення потрапляє до операторів валютообміну які вже акумулюють її для товаришів із баулами гривні. Всі в профіті. Якщо це можна так назвати.
-
Ваша історія абсолютно показова. Тільки мораль тут не про дві копійки різниці та "краще синиця в руках", а про саме відношення до грошей, заощаджень. Ви розповідаєте про цю історію, як про Подію у вашому житті. Тобто ви зібрались, підготувались, акумулювали строго визначену кількість гривні для круглої суми у валюті, знайшли час для походу у відділення і т.д. і т.п. Це чудово, що ви заощаджуєте і вмієте це робити, але якщо ви дійсно хочете отримати хороший результат та задоволення від цього процесу, то його потрібно сприймати не як подію, а як похід в супермаркет. Якщо ціна вас влаштовує - купляєте. Якщо ні, але дома закінчилось масло - то теж купляєте, просто менше ніж зазвичай. Або можете зайти в інший супермаркет або в інший день. Плюс не забувайте що є ще доставка продуктів на дім (онлайн банкінг). Мораль ви ніби і правильно визначили, але я би ще додав, що в момент коли ви готові були відкрити депозит, ви вже порахували свою дохідність та вважали ще не отримані відсотки своїми. Саме тому, з точки зору психології, при падінні курсу на 20 коп, всередині ви відчули неначе втратили частинку своїх коштів і це призвело до внутрішньої образи та відмови взагалі відкривати валютний депозит. (втратив/ла, ну і нехай, переживу) Дуже часто бачу таке в людей старшого покоління. Коли за 100-200 грн втраченої чи можливої вигоди люди переживають бурю емоцій, при тому вони абсолютно спокійні від того, що за останні 5-6 років доларова інфляція з'їла їхню заначку під матрацом приблизно на 20-25%. (втратив/ла, ну і нехай, переживу)
-
Нічого дивного. Вся та допомога яка заходить безготівкою та на МБ конвертується у гривню та через зарплати військовим (700-800 млрд грн) попадає в Економіку та банківську систему. Як ми бачимо, збоку військових та їхніх родин є попит на диверсифікацію заощаджень із використанням валюти. Саме тому банки і реагують та ввозять такі великі обсяги "паперу" в Україну. Це "з тієї ж опери" що і крики про збільшення продажу нових авто в Україні під час війни. Це повна маячня. Адже ті хто найбільше кричать, що все має бути для фронту не можуть дати статистику скільки авто купили цивільні а скільки військові або їх родини які демобілізувались через тяжкі поранення та отримали виплати від Держави. ПС: Статистика завезення валюти банками прямо корелює із різницею курсу готівки та МБ. Поки "папір" завозиться, різниця курсів буде мінімальна. І навпаки. Єдине, що готівка завжди буде дорожча за безготівку на 15-30 коп. (за послуги доставки)
-
Хороший жарт. Уявив собі як Андрій Григорович і компанія не сплять ночами і трудяться, щоб цитата: "усыпить бдительность как валютчиков, так и пересичних граждан" Не про міжбанк думають а все про валютників та простих громадян (пам'ятаєте як там в тій відомій передачі?) А потім дивлюсь, а форумчанин Digger пише І напрошується у мене така "Математика" Якщо у нас умовно 01.01.25 Долар по 42. І долар девальвує на середню дохідність по річних ОВДП у гривні - 14% (хоча поки що можна використовувати і 15%) то виходить на 31.12.2025 долар може бути аж 47,88. І такий курс не буде катастрофою. Я намагаюсь підвести до того, що коливання курсу валют - це є норма. І періоди росту змінюються періодами спокою або падіння. Це потрібно сприймати як дійсність. А не як "происки вграгов" Даний форум для того, щоб заробити (не втратити) коли амплітуда коливань перевищує якусь середню (медіанну). Але дуже часто помилково використовується деякими дописувачами для розгону панічних настроїв та теорій змови.
-
Flexvin20006, схильний інтерпретувати ваш допис і подібні дописи форумчан наступним чином. (можливо помиляюсь, звісно, але все ж щось в тому є...) 1) Гривня дешевшає, долар дорожчає - "Все пропало. Клята влада, НБУ чи хто там ще винен. Що ми будемо робити в майбутньому при такому курсу? Як жити?..." 2) Гривня дорожчає, долар дешевшає - "Все пропало. Клята влада, НБУ чи хто там ще винен. Це ж при такому курсі вся наша експортна економіка загнеться. А що ж тоді робити? Де заробляти?..." 3) Гривня коливається туди-сюди із слабковираженим трендом на девальвацію. Бувають періоди стабілізації (щоб люди привикли до нових рівнів.) Ми зараз тут. - "Все пропало. Клята влада, НБУ чи хто там ще винен. Далі ваш текст... _
-
Є інша думка... Адвокат вступає в суперечність із прокурором захищаючи підсудного... КРУ вступає в суперечність із тими хто освоює держбюджет... Казначейство вступає в суперечність із генпідрядниками на державних тендерах і т. д. і т.п. Цей перелік можна продовжувати і продовжувати. Має існувати система противаг. Це так задумано. Інституції (якщо вони зрілі, а тут поки що є проблема) для того і називаються інституціями, що якщо хтось раптом захоче перетягнути ковдру на себе, то йому це не вдасться. І якщо основна функція НБУ стримувати інфляцію ( а резерви поки що наповнюються), то значить НБУ має цю інфляцію стримувати. А про гроші нехай думає Мінфін як представник монобільшості та ОП. Бо складається враження, що адепти "простих рішень" діють за принципом: - спочатку зробимо, а думати будемо потім. По курсу. МБ очікувано відреагував на рішення парламенту про підвищення видатків бюджету на 0,5 трлн. грн. При тому, що підвищення податків йде зовсім не тим шляхом яким би повинно. Трішки при-піднялись і стабілізувались. НБУ заливає... Якщо зіб'є ажіотаж збільшенням заливки, продовжимо крутитись в тих же цифрах. Якщо не вдасться - можемо перейти на рівень 42 до кінця вересня. Все вище написане - виключно суб'єктивні думки.
-
Це класика. Ми таке вже роками проходили. (те що виділено жирним). А потім все розвернеться навпаки, тільки НБУ (в даному випадку) буде незмінно стояти із продажем. У випадку коли привабливість гривні підняти не можна (дохідність), то можна зменшити привабливість долара. Два місяці тому форумчани купували долар дорожче ніж сьогодні. І раніше подібне було. І в майбутньому буде. Це свідома роботу НБУ. (вони цього і не приховують що так є і так буде) Резюме: Якщо є/з'являються заощадження в гривні, то відразу бігти в обмінку - не найкращий варіант. І фрази про спокійний сон - це не виправдання, а самонавіювання.
-
Не забуваємо. У нас Євро на МБ через долар. Саме тому пряма залежність не завжди проявляється. Цього тижня ще додався фактор сплати квартальних податків. Плюс до амплітуди коливання в 30-40-50 копійок вже помалу почали привикати (це дуже добре). Тому гривня завтра може продовжити дорожчання, але про такі межі поки що щось дуже слабо віриться. Наступний тиждень все розставить по своїх місцях. Наразі можна говорити про високо амплітудний боковик.
-
Ніхто нічию пильність не хоче присипати. Зі всіх брифінгів про це говорять відкрито та відверто. Не потрібно подавати це як якийсь "підпільний план" Ось свіжа цитата від голови НБУ: Ще і ще переконуюсь, що курс зараз повністю в руках НБУ. Але при тому НБУ постійно нагадує нам (не маю часу шукати цитату), що принципи цього ручного управління побудовані так, щоб їх не можна було спрогнозувати та скористатись цим інсайДом. Довіряти НБУ чи ні - це вже особиста справа. Але факт залишається фактом. НБУ зараз тісно контактує із Мінфіном якому потрібен вищий курс для наповнення бюджету. Але прерогатива НБУ - це інфляція і поки є резерви (а вони є і будуть) цей процес і далі буде контрольованим. Для себе назвав це так: контрольована помірна девальвація із різким переходом на новий рівень та періодом закріплення щоб проторгувати рівень та показати всім учасникам, що ситуація під контролем Поставите себе на місце НБУ. Коли йому слід було допомагати мінфіну (девальвувати гривню)? Весною при інфляції нижче тарґетованого рівня та в період який не дасть піти в штопор чи осінню, де всіх цих допоміжних факторів не буде? Отож бо і воно. Відповідь очевидна. Нічого екстраординарного не трапилось. Саме тому і не очікую повторення такого весняного "ралі" восени (бо можна попасти в штопор) та надіюсь в новий рік ми ввійдемо із курсом в діапазоні від 42,5 до 44 грн. Поки що найдорожче купував долар по 41,27. До прояснення ситуації продовжу віддавати перевагу валюті на ОВДП. Найбільший виклик для НБУ зараз бачу навіть не у величині осіннь-зимової інфляції, а в тому як зупинити населення від тотальної купівлі валюти для заощаджень. Складається враження що цей процес має всі шанси вийти із під контролю.
-
Ну дивно було б якби сьогодні не задерли вгору. Завтра свіжі ліміти. А так багато хто завтра задумається. Відповідно попит розтягнеться в часі. В ідеалі на протязі 2-х тижнів мали би виникнути кращі курси, щоб ці ліміти "прибити". Але це в ідеалі...
-
Ось тут відповідь на ваше питання. Поки що дійсно позики (останньої програми) дуже дорогі в обслуговуванні для України Але це плата за доступ до інших грошей (позик) яких би без МВФ не було.
-
Швидше за все на це і розрахунок. При чому не забувайте що у валюті Мінфін позичає значно дешевше ніж у МВФ Якщо подивитись на останні аукціони, то там де лише гривня загальна об'єм залучених коштів падає. А там де є валютні папери - все ок із об'ємами.
-
Успіх - це ви? 🙂 Щодо врожаю не можна так однозначно стверджувати. Добрива були дорогі. Їх купували менше. Відповідно врожай менший. Плюс погода в липні. Не відомо який буде врожай на півдні та в центральній частині України. Так, дійсно, зараз піде виручка за новий врожай, але порівнювати із минулим роком не просто. Треба дивитись на ціни зерна, кукурудзи та олії.
-
Не зрозумів що ви хотіли сказати. До кінця року потрібно 500 млрд на видатки бюджету. Здається до 200 млрд із них потрібно буде додатково позичити саме на внутрішньому ринку в додаток до того, що треба позичати, щоб заміщати попередні випуски. Інакше потрібно буде включити друкарський верстат. Чесно, не уявляю хто буде купувати ці облігації. У банків вже і так цих облігацій надто багато хіба НБУ дозволить, щоб було ще більше. Фізики такі об'єми не потягнуть. Юрособи - теж. Але якщо НБУ каже ось таке, то значить має план. цитата: "Голова правління Нацбанку Андрій Пишний вважає, що банківська система має достатній потенціал, щоб забезпечити потребу уряду у внутрішніх запозиченнях. Але для цього «важливо контролювати очікування по інфляції та девальвації».
-
А я все таки очікую щось в районі 41.20-41.2. Можливо навіть 41. Ну а якщо буде менше 41 - то взагалі чудово. (на відміну від вас використовую виключно лише банки бо це заощадження) До 20 чисел серпня очікую що ми проторгуємо 41+ в діапазоні від 41 до 41.7 Далі залежно від ситуації на фронті, енергетиці та липневої інфляції. Будемо або переходити на 42+ або далі кататись між 42 та 41. Експерти (Опитування Михайла Демківа 60%) вірно спрогнозували що ставку змінювати не будуть. Значить ринок цього очікував. Звідси (ставка без змін) робимо висновок, що інфляції "бояться" і розуміють, що не зможуть позичити на внутрішньому ринку (а позичати треба) якщо курс продовжить зростати і гривня втратить привабливість. Нагадаю, що прогнозування курсу нічим не відрізняється від ставок на чорне чи біле (за винятком що може бути боковик, але він нас не цікавить), тому все вище написане, це виключно суб'єктивна точка зору.
-
Не вірите в майже 41 на МБ? Пасувало би попробувати зверху цю цифру. Та й схоже збоку виглядає на корекцію яку ми всі чекали. Розумію, що завтра засідання НБУ. Враховуючи їхні настрої минулого разу, то швидше за все буде зниження, але не більше 0,5% бо інфляція до кінця року дасть про себе знати. Можливо ринок ще минулого тижня відіграв це потенційне зниження і завтра ми просто потопчемось на місці. Вірите в 41 до 20 чисел серпня?
-
Ні. Це просто акція Райфа в п'ятницю була лишня. Напевне настільки хороший приплив нових клієнтів, що не змогли цим не скористатись. Самі подумайте, після акції на початку місяця у пересічних швидше за все залишились ліміти тільки на депозити. Відповідно щоб скористатись лімітом в 50 тис - потрібно було "привести з собою друга".
-
Вже час дійти до 42 і затриматись там хоча б до вересня. Потрібно трохи видихнути та призвичаїтись до нових курсів. Інакше може прорвати...
-
Ви абсолютно праві. Окремо додам. Я ж не написав жодної цифри, а лише "якщо в стані "афекту" міжбанк зажене курс долара надто високо" Маленькі, Локальні відкати ми бачили і при сталому продажі валюти від НБУ. Тут все залежить від очікувань бізнесу та населення і курсів на МБ. Умовно (виключно припущення). Якщо ми до НР виростемо до 45-47-50 грн/дол, то можна буде побачити відкат від пікових значень до 43-44-48 на якому відбудеться якась певна стабілізація. Суттєві відкати тільки після кратної девальвації. Тобто спочатку вирости до 80, а потім спуститись до 65-70. Десь така логіка. Тільки цифри можна змінювати.
-
Ось тут, де виділено жирним - це класична помилка всіх оціночних суджень. Якщо НБУ буде робити будь які дії або кроки які можна буде передбачити, то ринок відразу це прочитає та спробує на цьому заробити. Тобто всі оці рекомендації на кшталт: "Ось, НБУ по іншому потрібно було робити" - вони навіть виїденого яйця не коштують. Той же варіант із постійною та плановою девальвацією рано чи пізно був (або буде) переведений бізнесом в "штопор", коли вся вільна гривня будь-якими доступними шляхами буде конвертуватись у валюту та створювати додатковий попит на МБ, а це в свою чергу буде ще вище штовхати в гору котирування (адже завтра валюта буде дорожча). Як ми вже побачили, варіант гальмування такого процесу через більшу привабливість (дохідність) гривневих інструментів (в першу чергу ОВДП) майже вичерпав свій ресурс. Низька інфляція та "плач" експертів про надто високі ставки для кредитування (якого де факто не має під час війни) зробили своє. Теперішня девальвація - це лише наслідок. Так само наслідком буде і суттєвий відкат, якщо в стані "афекту" міжбанк зажене курс долара надто високо. Існує дуже тонка межа між тим, щоб стверджувати, що наш НБУ діє професійно та тим, що його дії не можливо "прочитати" та передбачати. Цю межу можуть розрізнити тільки дотичні до процесу фахівці які безпосередньо перебувають у процесі прийняття або імплементації рішень. Не думаю, що такі фахівці мають час та бажання заглядати, а головне писати на цьому форумі. Резюме. Робити будь-які припущення та прогнози на нашому валютному ринку - марна справа. Найкращий варіант йти за трендом. Ідеальний - навчитись розрізняти періоди зміни тренду. В Україні на валюті не заробиш. На валюті можна тільки зберегти (не втратити). Заробляти потрібно важкою працею (бізнесом)
-
Обґрунтуйте будь ласка. Бо це надто "загальна" фраза.