Перейти до вмісту

lutsak.oleg@ukr.net

Форумчанин
  • Публікації

    772
  • Зареєстрований

  • Відвідування

Повідомлення, опубліковані користувачем lutsak.oleg@ukr.net


  1. 24.06.2024 в 14:11, Mozart сказал:

    ОК, ви продовжили на 3 місяці під 16,5% у Альянсі. Так, писав, радий, що поки що не сталось... Сподіваюсь, що і не станеться, бо кожен крах банку - це ще кілька копійок у зростання курсу. 
    Ну, якщо так, то паритетний курс для Вас буде
    40600 * 0,165 * 92/366 * 0,805 = 1355,54 грн. 
    (40600+1355,54)/1000 = 41,95 грн
    На 20 копійок вищий. І це якщо не врублять 5%-ковий військовий збір, про що вже починають говорити... 
    Добре, я це для себе зафіксував, через 3 місяці повернемось до цього питання. 

    А чому ви нерахуєте той депозит  що лежав 9 місяців під 20,5% річних і 4,5 % виплачували одразу за весь строк ,відкривалися депозити, тоді коли всі тута сиділи в долларі який зїдала інфляція ,і ждали краху гривні,і сміялись з мене,писали що я пропаду з форуму по закінченню моїх депозитів?чому ви тоді не відкривали депозити,а відкрили в Юнексі вже коли курс виріс "тобто ",ждали ждали,дочекались нижчих ставок по депозитах,і всерівно в убитку,пролетівши,може визнаєте і це?🫤

    • Не подобається 6

  2. 50 хвилин тому, Mozart сказав:

    І що? 
    Давайте ближче до теми. Нас же цікавить курс і те, що у нас у кишені (на депозиті). 
    Отже, Ви переклали депозит на 3 місяці (так?) під 13 чи 14% річних (ліньки шукати, нехай буде навіть 14%). 
    А ось я сьогодні на кошти від депозиту, що закінчився минулого тижня в "Юнексі", купив у ТАСі долари по курсу 40,60.

    Ось тепер рахуємо. 
    Нехай я купив 1000$ (насправді, більше). Якби я перевклав їх у тому ж "Юнексі" під 14% на 3 місяці... то за 92 дні я б отримав 
    40600 * 0,14 * 92/366 * 0,805 = 1150,15 грн. Тобто разом 
    40600 + 1150,15 = 41 750,15 грн.

    Якщо через 3 місяці (тобто 24.09) курс буде нижчим за
    41 750,15 /1000 = 41,75 грн
    то ви виявитесь правим. Якщо вищим... правий я. Ось і подивимось. 

    А всі ці теоретизування... залишимо для початківців. Ми ж з Вами наче досвідчені люди, чи не так? 

    До речі... Три місяці тому я міг би купити долар (онлайн на депозит на 3 місяці, звісно) по 39,20. Нескладний підрахунок доведе, що мій 3-місячний депозит під 17% приніс невеликий доларовий збиток. Невеликий. Але збиток. Це так, до відома.

    P.S. Для досвідчених депозитників. У Юнексі насправді депозит на 3 місяці трохи довший, але нараховує відсотки якраз за 92 дні (перший та останній дні не беруться у розрахунок).

    Ну,по-перше мої депозити були відкриті не на 3 місяці, а на 9 місяців під 19%-20.5%,+ бонусом було шо 4.5% річних виплачували зразу за весь строк,і про те шо ви пишете шо зара я продовжив на 3 місяця на 14%, то ви неправі ,бо я вже писав шо під 16.5%..p.s .. то шо ви не знайшли кращих ставок я невиноватий,зато я їх знайшов,колись ми вже про це тут вели спор "дискусію",думаю памятаєте....а ще ви писали тута, шо цього банка (де я відкривав депозити)жде в найближчі місяці повний крах (фонд гарантування) як бачимо цього не сталось ....

    • Хаха 1
    • Не подобається 8

  3. А шо такоє?🤔Пам'ятаю як ждуни від осені роздавали тут зраду,шо все пропало ,нікому ми непотрібні,грошей нам недадуть,хотя я тут розриваючись розписував шо все буде....p.s..можете мінусувати шановні,вперед патріоти......https://www.eurointegration.com.ua/rus/news/2024/06/24/7188757/ ЕС на следующей неделе выделит на поддержку Украины первую часть из 2,5 млрд евро от росактивов

    • Хаха 3
    • Не подобається 10

  4.  

    І саме що суттєвіше з цього тексту можна підкреслити слова Андрійка,цитую:☝️Водночас підкреслив, що для НБУ пріоритетним завданням залишається забезпечення привабливості гривневих активів з огляду на те, що ми прогнозуємо пришвидшення інфляції та її вихід понад цільовий діапазон.  

     

    • Хаха 2
    • Не розумію 1
    • Сумно 2
    • Не подобається 14

  5. Андрій Пишний☝️Вперше з візитом у Національному банку України Гіта Гопінат, перша заступниця директорки-розпорядниці МВФ.

    Радий з командою вітати пані Гопінат в Києві, а також виконавчого директора МВФ Пола Гілберса та заступницю директора Європейського департаменту МВФ Уму Рамакрішнан, які прибули у складі делегації МВФ. 

    Ми провели велику спільну зустріч команд МВФ та Правління НБУ, під час якої проговорили фактично увесь актуальний порядок денний нашої співпраці. 
    Отримали дуже гарні відгуки про роботу НБУ та української команди загалом під час місії МВФ у червні, тому розраховуємо найближчими днями на схвалення четвертого перегляду програми EFF Радою директорів Фонду. Готові рухатися далі якнайшвидше. 

    Власне сьогодні розмова стосувалася завдань та викликів на горизонті 2024-2025 років. Перебіг війни, атаки на енергетичну інфраструктуру відчутно впливають на потреби країни в зовнішньому фінансуванні та позначаються на ділових настроях бізнесу. Тому ми вкотре наголосили, що для нас однаково важливими є обидва параметри фінансової підтримки від партнерів – її достатність та ритмічність. Радий був почути, що МВФ так само сфокусований на тому, щоб дати оцінку усім можливим сценаріям розвитку подій, щоб напрацювати необхідні рішення. 

    Національний банк використовує всі наявні можливості, щоб підтримати економічну активність, водночас без ризику для макрофінансової стабільності. 
    Ми створюємо нові можливості для бізнесу завдяки валютній лібералізації та спрямовуємо ресурс банківського сектору на відновлення енергетики та підсилення обороноздатності країни завдяки реалізації спільно з урядом Стратегії з розвитку кредитування, яка нещодавно була затверджена Радою фінансової стабільності. Сьогодні тримаємо особливий фокус на кредитуванні. Завдяки продовженню циклу пом’якшення монетарної політики ставки за кредитами знижуються, кредитний ресурс стає доступнішим. 

    Водночас я підкреслив, що для НБУ пріоритетним завданням залишається забезпечення привабливості гривневих активів з огляду на те, що ми прогнозуємо пришвидшення інфляції та її вихід понад цільовий діапазон.  

    Пані Гопінат також відзначила якість взаємодії НБУ та Міністерства фінансів, підкресливши, що зазвичай закриття фіскального розриву не є питанням, на яке звертає увагу центральний банк, однак для України воно є важливим. І ефективність співпраці монетарної та фіскальної влади підтверджує успішна активізація внутрішнього боргового ринку.   

    Наш діалог у Києві з колегами з МВФ продовжиться. Гіта Гопінат є ключовою спікеркою нашої спільної з Банком Польщі VIII Щорічної дослідницької конференції. Я певен, це буде дуже потужна фахова дискусія.

    • Хаха 3
    • Не розумію 1
    • Не подобається 13

  6. 20 годин тому, Кремень сказав:

    Каша у Вас в голові нажаль :dash1:, за то і маєте таке відношення до себе :yes3: 

     

    Все решта про що ви пишете - суцільні нісенітниці :yes3:  бо не треба мати багато розуму щоб знати елементарні речі такі як те, що не буває вічного зростання або вічного падіння. Існують корекції до основного тренду, яку ми наразі і спостерігаємо і НІЯКОЇ КАТАСТРОФИ в цьому немає. :hi:

    Шо вічного нічого немає це я з вами згідний ...в мене зустрічне запитання до вас! Коли падали певну кількість раз з 40+ до 37- ,це була корекція?☝️

    • Не подобається 6

  7. 8 годин тому, RocketPocket сказав:

    Панове, ваші думки, до якого рівня теперішній відкат? Прочитав, що НБУ вийшов від самого ранку з продажем. Цікаво це під якогось клієнта чи переслідує інші цілі? Інакше чого б такі рухи?
    На технічний відкат валютчика щось не дуже схоже.

    Панове "пропальщики" в ступорі,"повинно було "только дорожать" після пониження облікової ставки.....☹️ P.S пан АИД вчора мені аж 32 дизлайки вліпив за 2022-2023 рік, неполінувавшсь всі гілки форуму перечитав де я писав,даже які нестосувались прогнозу по курсу долара,каша ще та тута вариться....😏

    • Дякую 3
    • Сумно 3
    • Подобається 7
    • Не подобається 12

  8. 1 година тому, Digger сказав:

    Худшим вариантом для нас будет не договориться с кредиторами и войти осенью в дефолт. Но для достижения успехов на переговорах, необходимо убрать с переговорной шахматной доски тех украинских представителей, которые лоббируют интересы нескольких групп кредиторов и играют против государственных интересов. Иначе получим ремейк 2015-го только с худшей режиссурой. Ремейки как правило хуже первоначальной версии.

    аналитик Кущ

    дивуюсь таким "Кущам",і тим хто таке запощує і сприймає всерйоз(((....Ви  дійсно шановні думаєте що в Україну роками стільки вбухують багато грошей, щоб в один момент об'явити дефолт?🤔 І взагалі, шо хтось хто вкладається в Україну даже непозволить таке зробити,даже якщо влада України захотіла б сама об'явити дефолт😕p.s смішно читати даже таке,в ніяку логіку невкладається.......

     

    • Хаха 2
    • Сумно 1
    • Подобається 4
    • Не подобається 19

  9. 13 хвилини тому, Madgaxed сказав:

    А где Олежек? Почему его нет, когда он так нужен?

    Андрій Пишний ☝️ Облікова ставка – 13%. 

    Рішення знизити її на 0,5 в. п. — очікуване та відповідає як квітневому макропрогнозу, так і загалом поточній макроекономічній ситуації. З одного боку, цей крок узгоджується зі збереженням захисту гривневих заощаджень від інфляції, а з іншого – сприятиме подальшому пожвавленню кредитування, що важливо для відновлення економіки.

    Тепер детальніше. Які чинники ми брали до уваги? 

    Інфляція у травні лише незначно зросла і залишалася нижчою за базовий прогноз НБУ. Водночас базова інфляція відповідала очікуванням та становила 4,4%. Вже більш ніж пів року вона залишається у межах цільового коридору. 

    Прогнозуємо, що в другому півріччі  інфляція дещо прискориться та вийде за межі цільового діапазону до кінця року. 

     На те є об'єктивні причини: тиск на витрати бізнесу в умовах війни, ймовірно, нижчі врожаї цього року, перенесення зростання зарплат на ціни та збільшення тарифів на е/е. Водночас політика Нацбанку та мораторій на підвищення більшості житлово-комунальних тарифів обмежуватимуть зростання цін.

    Російська агресія залишається ключовим ризиком для нашої економіки. Є й інші: виникнення додаткових бюджетних потреб для підтримання обороноздатності та енергетики; подальші ураження енергетичної і портової інфраструктури; продовження часткового блокування західних кордонів; поглиблення міграції. 

    Потенційне підвищення непрямих податків і акцизів, необхідне, щоб підтримати обороноздатність та публічні фінанси воюючої країни, також може мати певний вплив на інфляційні процеси. 

    Водночас не варто виключати і позитивні ризики, пов'язані з розширенням експортних можливостей, реалізацією масштабної програми відновлення, передачею Україні коштів від знерухомлених російських активів. Останній, зокрема, виглядає досить обнадійливо. Чекаємо на офіційне рішення країн G7 за результатами Саміту, що триває. 

    Традиційно звертали увагу і на рівень ставок. Дохідність гривневих депозитів та ОВДП, попри номінальне зниження, і надалі забезпечує захист від інфляційного знецінення. Попит на них зберігається – приріст гривневих депозитів населення від 3 місяців є стабільним, триває і зростання вкладень українців у гривневі ОВДП. 

    Враховуючи все це, а також стійке поліпшення інфляційних очікувань, Правління НБУ вирішило рухатися відповідно до прогнозу та знизити облікову ставку до 13%. 

    Чого очікувати від Національного банку далі? 

    Наш квітневий прогноз передбачав, що облікова ставка залишатиметься на рівні 13% до кінця цього року. Однак у липні ми оновлюватимемо наш макропрогноз, й очікувана траєкторія облікової ставки може відрізнятиметься від поточної. Готові адаптувати монетарну політику в разі зміни балансу ризиків для інфляції та стійкості валютного ринку. 

    Що важливо, завданням НБУ залишатиметься збереження інфляції на помірному рівні цього року (попри очікуване прискорення) і повернення її до цільового діапазону 5% ± 1 в. п. в наступні роки. 

    НБУ також продовжить реалізовувати політику захисту гривневих заощаджень від інфляційного знецінення. Простіше кажучи, нам важливо забезпечити можливість населення захистити свої кошти від інфляції завдяки гривневим депозитам та ОВДП. 

    Це стримуватиме попит на іноземну валюту та запобігатиме надмірним втратам міжнародних резервів. Наші резерви суттєво залежать від рівня міжнародної допомоги та водночас є необхідними для оплати критичного імпорту, зокрема енергоносіїв та зброї.

    • Дякую 3
    • Хаха 1
    • Не розумію 1
    • Не подобається 15

  10. 2 години тому, Tip_Top сказав:

    Олежек очень вовремя закопал то что было деньгами в депозит, получит на выходе фантики с процентами...

    Сьогодні ще закопав,"вам на зло"😉 так як нас чекає ще більш суттєвіше зниження процентних ставок,в кінці подивимся ,шо да як....p.s ..далі буде)).......Слава НБУ,Слава ЗСУ, і Слава Національній Валюті 🇺🇦

     

    Screenshot_20240613-180839~3.png

    • Лайк 3
    • Дякую 1
    • Хаха 6
    • Не розумію 2
    • Сумно 3
    • Подобається 3
    • Не подобається 9

  11. 29 хвилин тому, Koshechka сказав:

    Не смешите народ, человек пишет про пачку, а сколько можно купить в укргазе на 50000? Про депозит я молчу…

    Я примір навів,в Акорді 39.59, в банку Львів 39.65 і так дальше....... p.s 

    .і ще,не всі тут пачками купляють,як автор пише,надіється шо всі побіжать до нього брати подороже,бо все пропало,вітри не туди подули,караул......

    • Хаха 2
    • Сумно 2
    • Не подобається 12

  12. 11 часов назад, Fat Point сказал:

    Где вы таких слов нахватались ?🤣🤣

    С нной попытки удалось купить пачку по /70 -новых, и уже и этого курса нет ,подняли . А в первых местах где была  точно сектанты пробежали и не по /65,не по /70 уже не было.

     

    Правильно ви беріть по 39.70 а хтось візьме в Украгазі по 39.55

    Screenshot_20240508-133334.png

    • Лайк 1
    • Хаха 3
    • Подобається 2
    • Не подобається 8

  13. Андрій Пишний ,каже що жорстко буде контролювати експортну виручку,шоб поверталась в Україну.Як думаєте на "тріск "або "каменем вниз"...вплине чи може уже впливає....???моя особиста думка,процес пішов.......😉 💰

    Минулого тижня НБУ впровадив найбільший пакет пом'якшення валютних обмежень для бізнесу з початку повномасштабного вторгнення.

      
    Ураховуючи вагомість цієї події, особливо в умовах війни, ми ще неодноразово коментуватимемо ці рішення, щоб вони дійсно спрацювали з максимальною користю для України.

      
    Власне, більше про наші рішення та очікування розповів під час "Єдиного марафону".

      
    Ключовий посил, на якому хотів би акцентувати: ми очікуємо, що український бізнес використовуватиме ці можливості відповідально! Щоб залучати інвестиції в країну, щоб розбудовувати власну діяльність для стимулювання економіки, щоб виходити на нові ринки і водночас збільшувати надходження експортної виручки в УКРАЇНУ.

      
    Будь-який непродуктивний відплив капіталу одразу ставатиме предметом доволі жорсткої реакції НБУ. Це не просто слова, ми посилимо валютний контроль і контроль за поверненням експортної виручки. Експортна виручка повинна надходити в Україну та працювати на українську економіку.

    Рівень відповідальності бізнесу багато в чому визначатиме наші можливості рухатися далі в напрямі пом'якшення валютних обмежень.

      
    До цього пакета валютної лібералізації ми йшли майже рік. Логіка, за якою НБУ працював, починаючи з червня минулого року, була визначена Стратегією пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування.

    Зробити цей вагомий крок вдалося завдяки тому, що склалися всі передумови, над створенням яких працював НБУ. Ризики для ритмічності міжнародної допомоги знизилися, інфляція – низька, міжнародні резерви – на рекордних рівнях, ситуація на валютному ринку – контрольована.

      
    Наша постійна комунікація з бізнесом засвідчила, що український бізнес потребує більше «кисню», більше можливостей саме в тих напрямах, за якими ми пом'якшили обмеження. Це системне рішення, яке сприятиме розбудові можливостей для тисячі підприємців.   
    За нашими оцінками, загальна «вартість»‘ валютної лібералізації, включаючи потенційні наступні кроки, у 2024 році становитиме близько 5,5 млрд дол. США.

    Власне тому ми так уважно ставитимемося до повернення валютної виручки в Україну. Важливо, що ця цифра вже врахована в оновленому макроекономічному прогнозі, який передбачає збереження міжнародних резервів цього та наступного року на рівні 43-44 млрд дол. США.

      
    Ми розраховуємо, що значне пом'якшення валютних обмежень матиме прямий вплив на збільшення можливостей українського бізнесу, а значить і на відновлення економіки. В короткостроковій перспективі ми розраховуємо на збільшення обсягу позикових коштів і відповідно комерційної активності наших підприємців. У середньостроковій – наше рішення відкриє додаткові можливості для припливу інвестиційного капіталу в Україну.

    Детально про це – в записі етеру в першому коментарі.

    • Дякую 1
    • Хаха 2
    • Подобається 2
    • Не подобається 13

  14. Андрійко уже націлений розпорядитися 300 млрд долларів заморожених активів РФ.......😉

    Багато уваги приділили міжнародній адженді, питанням підтримки України, ритмічного та достатнього фінансування. 
    Українська делегація під час Весняних зборів МВФ та Світового банку зустрілася фактично з усім фінансовим керівництвом країн G7, Міжнародного валютного фонду, Світового банку. У Вашингтоні ми вели діалог, маючи вагомі аргументи, – виконані зобов’язання, насамперед за програмою з МВФ.
     
    Це спонукає донорську коаліцію виконувати свою частину угоди щодо надання Україні фінансування. Власне моє переконання – у 2024 році ми отримаємо необхідні 38 млрд дол.

    Але, звісно, вже зараз треба працювати на наступні періоди. Тому так важливо Україні отримати доступ до знерухомлених активів рф, а я, нагадаю, це близько 300 млрд дол. І про це ми також досить активно дискутували під час зборів.

    Коли порушувалося це питання, я бачив готовність партнерів почути наші аргументи, глибоко проаналізувати їх.  Ми дуже чітко комунікуємо про те, що вилучення російських активів має бути потужною консолідованою політично обґрунтованою і побудованою на юридичній аргументації відповіддю демократичного світу на порушення росією норм міжнародного права, які завдають втрат Україні та водночас негативно впливають на глобальну економіку. Трохи задовга конструкція, але вона повною мірою розкриває суть нашої позиції. 
      
    Переконаний, що рішення про використання знерухомлених активів рф буде тим необхідним повідомленням від демократичного світу, і не лише росії.  Адже повномасштабне вторгнення в Україну призвело, в тому числі, до консолідації  авторитарних режимів та спровокувало інші воєнні конфлікти.

    Звісно, ми розраховуємо не лише на підтримку партнерів, а розвиваємо власні можливості. Результати більш ніж значні, враховуючи інфляційну динаміку, збереження довіри до гривні, контрольовану ситуацію на валютному ринку, пожвавлення кредитування, яке має стати одним із драйверів економічного відновлення. І ми не зупинятимемося на досягнутому – вже готуємо наступні кроки, зокрема найбільший пакет пом'якшення валютних обмежень з початку повномасштабної війни, що забезпечить бізнесу більше кисню

    • Не подобається 10

  15. 16 годин тому, Floridor сказав:

    ТАС прислал сообщение, предлагают купить доллар по 39.60 (39.55 на депозит). Шото знают? 

    Знають що в мене поступово закінчуються гривневі (дев'яти місячні) депозити,які лежали під 20.5% річних,хочуть заманити на відкуп на валютні депозити,но я пока неведусь,продовжую гривневі депозити на новий строк,( 3 місяця)під 17.5% річних😉

    • Лайк 1
    • Хаха 3
    • Подобається 2
    • Не подобається 13

  16. Андрійко запроваджує ,ну і як завжди розложує все по полкам :Як і анонсували, продовжуємо валютну лібералізацію. І робимо дуже відчутний крок. 

    Сьогодні Правління НБУ погодило найбільший з початку повномасштабної війни пакет пом’якшення валютних обмежень. 

    По пунктах, що змінюється: 

    ☝️#1. Скасовуються всі валютні обмеження для імпорту робіт та послуг. 

    Бізнес зможе купувати та переказувати іноземну валюту за кордон для проведення операцій з імпорту робіт та послуг. Ми звернемося до уряду з пропозицією скасувати всім добре відому Постанову КМУ №153 від 24 лютого 2022 року, яка з огляду на зміни буде вже не актуальна. 

    ☝️#2. Бізнес отримує можливість репатріювати “нові” дивіденди.

    Тут важливо зазначити, що підприємства матимуть змогу репатріювати дивіденди за корпоративними правами чи акціями за кордон, що нараховані за результатами діяльності за період, що розпочинається з 1 січня 2024 року. Це пом'якшення не стосується виплати дивідендів за рахунок нерозподіленого прибутку за попередні періоди чи резервного капіталу. 

    Важливо: це єдині зміни, які запрацюють з 13 травня 2024 року. Решта змін наберуть чинності вже завтра. 

    ☝️#3.  Юрособи та фізособи-підприємці зможуть переказувати кошти за кордон за лізингом / орендою без додаткових обмежень щодо предмету лізингу / оренди, а також дати укладення договору. Раніше такий дозвіл поширювався лише на лізинг / оренду транспортних засобів. 

    ☝️#4. Пом'якшуються обмеження в частині погашення “нових” зовнішніх кредитів.

    Спрощуємо умови для купівлі валюти резидентами з метою обслуговування й повернення “нових” зовнішніх кредитів, кошти за якими надходять в іноземній валюті з-за кордону після 20 червня 2023 року на рахунки позичальників в українських банках. 

    Так з трьох до одного року зменшується мінімальний строк користування “новим” кредитом, за досягнення якого дозволяється купувати іноземну валюту для погашення такого кредиту. Відповідно заборона купувати валюту для погашення “нових” кредитів застосовуватиметься виключно для погашення короткострокових кредитів строком до одного року. 

    Також бізнес зможе купувати іноземну валюту для сплати процентів за “новими” кредитами, незалежно від строку користування кредитом.

    ☝️#5. Надається можливість погашати проценти за “старими” зовнішніми кредитами. 

    Резиденти-позичальники зможуть переказувати кошти за кордон для оплати процентних платежів за “старими” зовнішніми кредитами, що відповідно до умов кредитного договору підлягають сплаті в період із 24 лютого 2022 року. 

    Тепер бізнес зможе здійснювати планові процентні платежі.  А також – поступово погашати накопичену прострочку за процентними платежами, сформовану з 24 лютого 2022 року до 1 травня 2024 року, з обмеженням суми за одним договором у розмірі 1 млн євро в еквіваленті за квартал.
    Також передбачено додаткові умови для проведення таких операцій, тому детально ознайомтеся з їхнім переліком у релізі та відповідній постанові.

    ☝️#6. Пом'якшуються обмеження в частині переказу іноземної валюти на користь материнських компаній. 

    Представництва міжнародних карткових платіжних систем та іноземних авіакомпаній зможуть  купувати та переказувати іноземну валюту за кордон на рахунок нерезидента – юридичної особи, чиї інтереси вони представляють в Україні. Також передбачено щомісячний ліміт – 5 млн євро в еквіваленті. 

    Я закликаю усіх уважно опрацювати кожну зміну. 

    І одразу на випередження: ризики такого кроку ретельно проаналізовані, прораховані та враховані в макроекономічному прогнозі, 
    як і вигоди, які отримує бізнес та економіка загалом у вигляді можливостей вийти на нові ринки або ж залучити інвестиції. 

    Національний банк послідовно працював над створенням передумов для реалізаціі цього неабиякого і я сподіваюсь не останнього кроку Стратегії пом’якшення валютних обмежень,  і ми сповнені намірів забезпечити максимально ефективну його реалізацію. Тому і як завжди уважно слідкуватимемо за розвитком економічних процесів, ризиками і забезпечуватимемо відповідне реагування. 

    Цей крок разом із іншими заходами НБУ - має дозволити укранському бізнесу «задихати на повні груди» і сприяти залученню приватного капіталу у відновлення економіки.

    FB_IMG_1714782408511.jpg

    • Дякую 4
    • Подобається 7
    • Не подобається 16

  17. 6 годин тому, Modestus сказав:

    Я тоже так думаю.

    Итак, НБУ стимулирует банки, чтобы они предлагали клиентам гривневые депозиты на срок не менее трех месяцев. Однако, в условиях "гибкого валютного курса", который пока представляет собой плавную девальвацию гривны, клиенты разобрались, куда "ветер дует", и если выходят в гривну, то, преимущественно, на короткий срок с размещением ее на счетах до востребования под 7%-12%.

    Например,  "КОМИНБАНК" тоже понял, что на депозитах от трех месяцев гривну удержать в банке сложно, хотя ставки его около максимума по рынку, и с апреля ввел "Доходную карту" со свободным распоряжением средствами на ней и с доходностью в гривне от 5% до 10%:

    https://cib.com.ua/uk/about/news/cominbank-prezentuvav-novu-kartku-dohidna

    Видача готівки-0,7%,ну таке собі.....😕

    • Не подобається 3

  18. У мене сьогодні закінчився гривневий депозит який лежав під 19% річних,сьогодні подумав собі ,тай продовжив ще на 3 місяця під 17.5% річних....

    Р. S...хтось там писав пів року назад ,шо хоче порахувати в кінці мого депозиту стільки я втратив,тож рахуйте шановні.....

    • Дякую 3
    • Хаха 2
    • Не розумію 2
    • Подобається 1
    • Не подобається 10

  19. Ось так Андрійко розписав сьогоднішній поступок,розложив все по полкам.......

    Облікова ставка – 13,5% 

    Продовжуємо цикл пом’якшення процентної політики, бо бачимо позитивні інфляційні тенденції та зниження ризиків для надходження зовнішньої допомоги. 
    Фактична інфляція була нижчою за наш січневий прогноз насамперед через дію малопрогнозованих чинників, частина з яких є тимчасовими. Наприклад, тепла зима, яка збільшила пропозицію сирих продуктів та зменшила витрати бізнесу на енергоресурси. 

    Водночас зниження цінового тиску та поліпшення очікувань дали нам змогу знизити прогноз інфляції на кінець цього року з 8,6% до 8,2%, навіть ураховуючи зменшення облікової ставки.

    Дуже важливими були кроки наших міжнародних партнерів, які засвідчують підтримку України. У березні ми очікувано отримали близько 9 млрд дол. Нарешті маємо позитивне рішення США про надання військової та фінансової допомоги. Також вже надійшов черговий транш від ЄС у розмірі 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility. 

    Отже, маємо всі підстави розраховувати на отримання Україною 38 млрд дол. зовнішнього фінансування у 2024 році. Водночас і наші зусилля, й зусилля уряду спрямовані на посилення спроможності нашої країни до самозабезпечення. НБУ вдосконалює заходи валютного контролю – перекриваємо всі можливості для відпливу ресурсів. Тут ми діємо дуже рішуче. 

    Тепер щодо зниження облікової ставки на 1 в. п. Перед нами стоїть завдання підтримати розвиток кредитування та відновлення економіки, не створюючи водночас додаткових ризиків для стійкості валютного ринку та цінової стабільності. Крім того, серед наших пріоритетів – продовження валютної лібералізації. 

    На нашу думку, рівень облікової ставки в 13,5% відповідає наразі цим завданням. Все ще відносно високий рівень ставки дасть нам змогу в найближчому майбутньому зробити важливий поступ у напрямі валютної лібералізації – пом'якшити найбільш обтяжливі валютні обмеження для бізнесу. 

    Важливо, що таке помірне зниження облікової ставки збереже інтерес до строкових гривневих депозитів та ОВДП як інструменту заощаджень, адже їхня дохідність перевищуватиме очікувану інфляцію. А отже кошти будуть захищені від знецінення, а у людей залишатиметься доцільність користатися інструментами у національній валюті. 

    Відповідно до базового сценарію нашого прогнозу цього року ще маємо простір для пом'якшення політики – до 13%. Умова – збереження сприятливих макрофінансових тенденцій. 

    Водночас це прогноз, а не зобов'язання. Ми постійно аналізуємо ситуацію та готові адаптувати монетарну політику в разі істотних змін у балансі ризиків. Так, зменшення ризиків для інфляції може створити передумови для додаткових кроків зі зниження облікової ставки та пом’якшення валютних обмежень, що підтримають відновлення економіки.

    Кілька слів про оновлений макропрогноз. Нагадаю, що за тиждень буде оприлюднено детальний Інфляційний звіт. 

    Базовий прогноз є таким: 
    1) ми дещо поліпшили прогноз інфляції на 2024 рік – з 8,6 до 8,2%. У 2025 році інфляція сповільниться до 6%, у 2026 році – до 5%. Зокрема, цьому сприятиме послідовна монетарна політика НБУ; 

    2) водночас прогноз щодо зростання ВВП погіршено. Масштабні атаки росіян на енергетичну інфраструктуру України сповільнюють економічне відновлення. За нашими оцінками, ВВП у 2024 році зросте на 3% та на 4,5–5% у 2025,2026 роках; 

    3) цього та наступного року рівень міжнародних резервів буде близьким до поточного. Важливо, що наш прогноз вже враховує заплановані кроки з пом'якшення валютних обмежень; 

    4) перебіг повномасштабної війни залишається ключовим ризиком для інфляційної динаміки та економічного розвитку. Проте можуть реалізуватися й позитивні ризики: розширення експортних можливостей, пришвидшення євроінтеграційних процесів, реалізація масштабної програми відновлення України або ж передавання коштів від знерухомлених російських активів. 

    Щодо останнього, то сьогодні про це дуже активно дискутують наші партнери. США вже ухвалили закон, який є правовою основою для передавання активів рф. У червні відбудеться саміт G7, де ми розраховуємо почути позицію інших країн-донорів.

    • Лайк 1
    • Дякую 5
    • Подобається 3
    • Не подобається 19

  20. В 23.04.2024 в 18:24, lutsak.oleg@ukr.net сказав:

    + На, цьому тижні маємо отримати транш від ЄС, в районі дето 1,5 млрд 💶 Євро,шоб швидше ішли з "тріском"......😉

    Єврокомісія виділила Україні другий транш макрофінансової допомоги на 1,5 млрд євро https://suspilne.media/420561-evrokomisia-vidilila-ukraini-se-15-milarda-evro-makrofinansovoi-dopomogi/

    • Лайк 3
    • Дякую 3
    • Подобається 2
    • Не подобається 12

  21. 7 хвилин тому, Укріп сказав:

     

    Вибачте, а під вас це як? Форум то фінансовий....сюрприз від Андрійко під вас?

    Поясніть...мозок закіпає..

     

    То шо 19 квітня успів відкрити гривневий депозит (я писав за цей депозит раніше,коли відкрив) ,так би мовити застрибнув в останній вагон по хороших відсотках%%%%%бо після зниження облікової ставки ,самі знаєте що, і прибутковість гривневих депозитів просяде😏

    • Лайк 2
    • Подобається 3
    • Не подобається 7
×