Банківська система України: що змінилося за тиждень
Банківська система країни продовжує функціонувати, попри найважчі умови, в яких вона опинилася. Зібрали найістотніші зміни, що сталися за останній тиждень.
1. «Альфа-Банк» змінює назву на Sense Bank
Альфа-Банк не хоче мати нічого спільного з Росією і тому відмовився від бренду, який був створений і досі працює в країні-агресорі. Докладніше – у нашій статті.
2. Банки змінюють тарифи на карткові операції за кордоном
З 15 серпня «Укрсиббанк» підвищує тариф на зняття готівки з рахунків, що обслуговуються у тарифному плані New Card, у гривні, доларах США та євро за кордоном:
– 2% у банкоматах групи BNP Paribas та його партнерів, що входять до об'єднання Global ATM Alliance;
– 3% в інших банкоматах за межами України.
«А-Банк» з 13 липня знизив комісію з операцій quasi-cash (поповнення інтернет-гаманців, купівлі дорожніх чеків, купівля криптовалюти тощо) за допомогою карток «Жовта» та «Зелена» за межами України з 3% до 2%. Тариф для операцій в Україні – 1%.
Sportbank спочатку вирішив знизити комісію за зняття готівки за кордоном (за рахунок власних коштів) з 2,9 до 2%, але потім передумав і скасував своє рішення. У результаті комісія залишилася такою самою – 2,9%.
3. Monobank змінив умови погашення заборгованості
З 15 липня банк більше не бере комісію у розмірі 4% при погашенні «Покупки частинами», розстрочки або кредиту готівкою за рахунок кредитного ліміту картки.
4. Банки продовжують підвищувати процентні ставки за поточними рахунками
AGROPROSPERIS BANK з 9 липня підвищив відсоткову ставку по залишку на картковому рахунку картки «Мрія»:
- у сумі до 50 000 грн – 7%;
- у сумі від 50 000 до 100 000 грн – 9%;
- на суму від 100 000 грн. – 11%.
З 14 липня Kredobank підвищив процентну ставку на залишок на ощадному рахунку «Кишеня» до 7% річних. Щоправда, підвищення стосуватиметься лише тих рахунків, що відкрито після 15 липня 2021 року. За відкритими раніше утримається ставка 0,01% річних.
Forward Bank з 20 липня підвищив процентну ставку на залишок на рахунку «Ощадний» для фізичних осіб із 7 до 15% річних.
Читайте також наш попередній огляд банківської системи.