Перейти до вмісту

Каким будет курс 01.12.2024?  

147 користувачів проголосувало

Це опитування закрите для нових голосів
  1. 1. Каким будет курс продажи доллара на наличном рынке 01.12.2024? (голосование будет закрыто 10 ноября)

    • Менее 39,00
      0
    • 39,00-39,50
      0
    • 39,50-40,00
    • 40,00-40,50
    • 40,50-41,00
    • 41,00-41,30
    • 41,30-41,60
    • 41,60-42,00
    • 42,00-42,50
    • 42,50-43,00
    • 43,00-44,00
    • Более 44,00


Рекомендовані повідомлення

23.05.2024 в 11:06, Mozart сказал:

І, щоб двічі не писати. Нацбанк не "хоче зупинити зростання". Нацбанк хоче:
1) не допустити надто стрімкого зростання;
2) зекономити ЗВРи;
3) по можливості не пустити сильно високо. 

В середині травня більш очікуваним був похід за 40+, тому що передумов було набагато більше - були великі об'єми міжбанка по 270млн, ворог відкрив новий фронт. Нацбанк тоді втримав курс на рівні 39,70. 

Тепер об'єми в Блюмберг не великі - по 140-180млн$ і курс зростає. Об'єм інтервенцій НБУ також знизився. Звідси логічний висновок, що зростання курсу гривні до долара слід очікувати, коли об'єми міжбанка падають. В квітні також НБУ гнав курс догори на малих об'ємах (з 9 числа), а потім все закінчилось палінням резервів по 700млн. два тижня підряд. Отак він економить ресурси... Якісь доволі нелогічні дії, чи він працює суто за планом девальвації?

Знімок екрана 2024-05-24 165941.jpg

  • Лайк 1
  • Дякую 1
  • Сумно 1
  • Подобається 2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Digger сказал:

Курс пробил отметку в 40. Учитывая, что основной игрок на рынке - НБУ, этот процесс нельзя назвать случайным, хоть он и совпал с небольшой валютной либерализацией и часть капитала потекла за рубеж. Сезонный характер курсообразования практически нивелирован войной. Так что не смотрите на лето. А вот невозврат валютной выручки экспортёрами сырья достиг угрожающих масштабов: по моим оценкам - более 10 млрд дол (что-то знают?). Возврат валютной выручки практически остановился, так, по мелочам что-то переводят. Если и возвращают, то сразу под потверждённый вывод: под импорт, частично по кредитам нерезидентов (там, где разрешили), через свои страховые по договорам перестрахования. Основная часть налогов у нас (кроме зарплатных) - это налогообложение импорта, то есть пошлины и НДС. Все эти платежи привязаны к официальному курсу. Бюджету нужен девал. Прогнозировать действия НБУ в этой ситуации сложно. С учетом параметров его влияния на рынок, он может "сделать" и 35, и 45. Фискальная логика Минфина говорит о 45 ближе к осени. Логика НБУ по сохранению гривневых вкладов населения в банках, говорит о 40. Думаю, сойдутся посередине. Всё покажет следующая неделя: если закрепят курс выше отметки в 40, назад он уже не вернётся.

аналитик Кущ

Кущ - один з не багатьох відвертих економічних аналітиків України до яких варто прислухатись

Дії НБУ розцінюю як чистий не професіоналізм (що малоймовірно,не вірю що люди з 95-го і туди дістались) або відверте "врєдітельство"  (починаючи від злиття 1,3 млд $ минулого жовтня,щоб опустити курс до 36,6 і закінчуючи опусканням ставок до 13,5 річних весною з наслідками які можна споглядати на міжбанку і курсах продажу$€), і що НЕМИНУЧЕ призведе до обвалу гривні на кінець цього/початок наступного року.Ц е при тому, що існує багато важелів по залученні/призупиненні вивозу валюти  в Україні (від підняття межі обов'язкового повернення вал.виручки експортерами,до обкладання підвищеним податком імпорту не критичних товарів).Були надії,що хоча б,під час війни люди (керманичі вищих ешелонів держави) будуть більш відповідальні і чесні.ЦЯ НАДІЯ ОСТАТОЧНО ЗГАСЛА! Закривати у ВСІ рахунки,у ВСІХ банках...і на жаль,не скоро вони мене там знову побачать.Чи буде таких як я одиниці,чи мільйони,і як це скажеться на економіці і в цілому на державі - покаже час.Маємо те що маємо...(с)

  • Лайк 3
  • Сумно 3
  • Подобається 3
  • Не подобається 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, 8222222 сказал:

можем протестить ордерблок и снять ликвидность

Так, згоден це якщо суто по ТА, то було б непогано  це зробити. Гепи також повинні закритись на міжбанківському графіку. Як буде на практиці, то на все воля НБУ)

  • Дякую 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 минут назад, Arbitr сказал:

починаючи від злиття 1,3 млд $ минулого жовтня,щоб опустити курс до 36,6 

Порахував, ще в листопаді злив 2,370 млрд$ а в жовтні у мене взагалі виходить 3150(. Де ці 5,5 млрд $ ділись?

Змінено користувачем Gennadiy08
  • Сумно 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
26 минут назад, Mozart сказал:

Орієнтир - грубо 41,40-41,70 (міжбанк). Ось туди й ідуть, питання лише швидкості і часу. 

Если вы на ближнесрок (+- месяц) предпологаете, то согласен. Если на догострок - нет, там другие, более высокие после первой 4...

  • Сумно 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, San4es сказал:

Если вы на ближнесрок (+- месяц) предпологаете, то согласен. Если на догострок - нет, там другие, более высокие после первой 4...

Это среднегодовой курс :) Но к нему еще надо дойти. Поэтому ПОКА это ориентир.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Digger сказал:

Прогнозировать действия НБУ в этой ситуации сложно. С учетом параметров его влияния на рынок, он может "сделать" и 35, и 45.

Интрига остаётся и качели тоже...только держись

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Mozart у дякую за "розбір польотів",таки доріс за 10 років,- "малость,а прятно" ).

Не хотів вступати в суперечку,але щодо "обвалу" на Вашу думку(через кому, з Вашого дозволу) :якщо ринок (міжбанк,слідом готівка (банки,обміну,чорний)) ввійшов ще навіть не осінню в стадію "розігріву", а попереду - літо,закінчується масса депо-договорів,ставки падають, "пересічний"/бізнес споглядаючи щомісячну/щотижневу/щоденну зміну курсу ₴/$,яка явно не на користь гривні,маючи на поточних рахунках більше 1,2 трн грн "гарячих" грошей,загострення майже на всіх напрямках фронту,руйнування інфраструктури енергетики,плануючи подальшу "лібералізацію" ринку і зниження облікової ставки,виплата колосальних сум до кінця року зовнішніх/внутрішніх боргових запозичень,маючи "дірищу" в бюджеті розміром примірно 5 млд $,і не відомо скільки 100-нь млд. (цифра постійно варіюється) на виплату військових витрат,маючи переважаючий ріст імпорту над експортом,при бажанні "останнього" ввозити валюту в країну на "тільки покушать" (поточні виплати робітникам/податки)...,але досить,питання : звідкіль в НБУ з'являться "потуги" зупинити "лавинний" попит,якщо він почнеться,а він почнеться раніш чи пізніше,коли в "закромах" всього біля 10 млд чистими,все інше можна сказати (по  критерію потреба/час) неліквід?! І який Ви бачите курс при таких "раскладах", чи хоча б на кінець року?

Дякую за змістовну відповідь(ді).

Змінено користувачем Arbitr
  • Лайк 2
  • Дякую 2
  • Подобається 4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

×