-
Постів
1 305 -
Зареєстровано
-
Відвідування
-
Переможець днів
14
Весь контент orest777
-
Ніщо не росте безперервно і до небес. З 2022 року трильйони ковідних грошей шукають куди припаркуватися. Економіка не може абсорбувати ці кошти через падіння світового попиту, спровокованого війнами, нестабільністю, туманними перспективами. Крім того, Китай зміг придушити розвиток певних сегментів економіки інших розвинених країн. Як тільки зміниться безпекова ситуація і економіка зможе розвиватися і знадобляться інвестиції, відбудеться перерозподіл. Певний період він буде явно не на користь золота. Крім того, події останніх років призвели до того, що відбулися певні зміни: зростання потенціалів попиту певних ринків, зміцнення економік через протекціонізм і концентрацію виробництв (особливо високотехнологічних з великою доданою вартістю). Це також буде чинником росту певних валют і привабливістю фінансових інструментів окремих національних економік. Крім того, слід враховувати те, що довгий період часу більшість країн ЄС були зацікавлені в дешевшому євро, але Німеччині, як головному бенефіціару ЄС, в рази посиленому можливістю використовувати дешеві російські енергоносії і решту корисних копалин, було вигідне дороге євро. А зараз ситуація кардинально змінилася: Берлін дуже зацікавлений в здешевшанні євро. Поки важко щось прогнозувати. Світу, який був ще 5 років тому, вже немає. Новий світ формується (економічно, логістично, технологічно, демографічно, безпеково), але шляхів і варіантів є багато. Яким підемо стане зрозуміло в 2026 році. Але чи це станеться через два місяці чи через шість чи в грудні, поки невідомо.
-
Сам процес щодо реалізації нафти (особливо венесуельської, через її характеристики) так. Але нафти в світі і так надлишок. На багато що з інструментів ціни зараз не зовсім економічно виправдані через небезпеку і невизначеність. Тому, ознаки певних безпекових змін і стабільності може спровокувати важкі процеси. Теж золото, яке зараз на історичних максимумах, як безпековий інструмент, при зміні ситуації може здешевшати, що викличе розпродаж і ще більше здешевшання. А в що підуть гроші? Що забезпечить баланс безпеки і прибутковості? І таких інструментів достатньо. 2026 буде дуже динамічним і стресовим.
-
Якщо події Венесуела Іран Гренландія спровокують падіння цін на нафту і інші сировини, то побачимо і відчутне падіння євро. Взагалі зараз дії США і реакція на них в світі та досягнуті результати в найближчі місяці можуть відчутно змінити ситуацію в світовій економіці (вартість валют, вартість сировин, вартість акцій багатьох компаній як з реальних секторів економіки так і "продавців мрій").
-
Вітаю. Взагалі мало вірю, що повернемося до рівнів 2025. В сусідній гілці трохи накнопав.
-
Закінчився рік уху ївших історій. Цілий рік їх нам розказували всі: від Трампа до дмітрієва, від Макрона до Орбана, від верховного до міндічів. Закінчення війни більшість чекала чи не кожного місяця цього року і кожного разу була вагома причина: від слів Волкера до кількості днів повномасштабки в порівнянні до ВВ, від томагавків до фламінго і тд. Під цим соусом в нашій країні сталося багато різної хєрні, бо «через тиждень вже все закінчиться». 2026 починається тим самим. Історії ще грандіозніші. Мир ще очевидніший. Через це стає дуже сумно. Трохи підсумків-прогнозів, з дозволу шановного панства. 1 щодо закінчення війни. З дуже високою імовірністю його не буде в цьому році. Цього не хочуть дуже багато хто: перш за все, фашисти в кремлі, більшість європейських лідерів, наші мародери-узурпатори. Та й Трамп уже забив на спроби закінчити цю війну і почати бізнес росiйськими копалинами з ЄС. Після Венесуели буде Іран, потім Гренландія, Куба і тд. Як буде розвиватися ситуація на фронті спрогнозувати неможливо. Адже багато що буде залежати від дій ЄС, а там дуже складна політична ситуація і наш міндічгейт погіршив не тільки ставлення до нас, але й серйозно підірвав позиції провладних сил в багатьох провідних країнах Європи. Також не зовсім зрозуміло, на скільки дії США відвернуть увагу Китаю та москви від українського фронту. 2 економічна ситуація. В ЄС економіка кульгає через експансію Китаю. Імпорт росте, експорт падає. Вихід – розвиток ВПК і ЄС рухається цим шляхом, але одвічне протистояння Берліну і Парижу, яке завжди було головною проблемою ЄС і тут відіграє свою негативну роль (до речі, і китайське питання в ЄС не вирішується через цей же антагонізм). Китай через надзвичайні заходи по розширенню експорту дійшов до критичної межі рентабельності бізнесу. Заробіток в 2-3% бізнесу при значному падінні внутрішнього попиту і валютних ризиках та необхідності обслуговувати кредити може зіграти злий жарт. Значна економічна нестабільність трьох світових економічних центрів (США, Європа, Китай) та ризик обвалу вартості акцій "продавців мрій" і "операторів" ШІ може кардинально змінити розклад сил. В Україні значно загострилися кілька фундаментальних проблем (погіршилися фундаментальні фактори уже не розвитку, а просто існування економіки): генерація і логістика електроенергії в найгіршому стані з 2022 року і це ще не кінець, стан транспортної логістики теж дуже недуже (дипломатично кажучи). Це стосується функціонування портової інфраструктури та стану УЗД. Автотранспорт, як показує досвід 2022, сам не витягне. Описане спричинить ще більший ріст імпорту і зменшення експорту, катастрофічний торгівельний баланс погіршиться ще більше, що буде зумовлювати критичну необхідність в девальвації нацвалюти і розгону інфляції (що, можливо, ми вже спостерігаємо). 3 демографічна і політична ситуація. Виїзд за кордон продовжиться, що спричинить реально гостро відчутну демографічну кризу, з падінням внутрішнього споживання продукції вітчизняної економіки та кадрову кризу для жевріючого бізнесу. Активне внутрішнє переміщення і значне погіршення ментального здоров’я населення буде провокувати різке збільшення побутових конфліктів та внутрішньої напруги (яка активно підтримується та розганяється в соцмережах як кремлівськими так і внутрішніми ботофермами). Активне внутрішнє переміщення населення теж є чинником значного зменшення купівельної спроможності з однієї сторони і збільшення попиту на валюту з іншої. Щодо політики: політична криза та протистояння політичних сил в країні вийде на новий уже відкрито небезпечний рівень. Спроба провести перевибори Зеленського може призвести до повноцінного вибуху в середині країни. 4 зовнішньополітична ситуація в світі: Трамп буде намагатися перемогти на виборах в листопаді і вже далеко не факт, що українське питання там відіграє позитивну для нас роль. В ЄС надходить час планових виборів (Угорщина) чи активної підготовки до виборів в середньостроковій перспективі (Франція). Ці процеси також не кращим чином будуть відбиватися на взаємодії ЄС-Україна, особливо після вже озвученого НАБУ та того що буде озвучено в найближчі місяці чи тижні (тупе і безмежне мародерство з 2022 року не могло закінчитися нічим іншим). Як ліві такі праві політичні сили, які будуть рватися до перемоги (які фінансуються росiянами) будуть активно використовувати ці факти. Це може спровокувати політичні кризи і дострокові вибори в інших європейських країнах (зокрема, Англія). 5 курс ВКВ до грн. Жодних економічних чи фінансових чинників для стабільності грн. немає вже давно. НБУ тримав курс з огляду на суб’єктивні бажання втримати інфляцію чи підтримати торгівлю держборгом на певному рівні. Не дуже вірю, що таке стане можливим в 2026. Значне погіршення економічних та фінансових чинників описав вище. Однозначно не вірю, що курсову ситуацію в країні відпустять. Але в регулятора зараз значно менше можливостей тримати рівень 2025. Переконаний, що по долару ми переходимо в діапазон 43-45 (оптимістичний варіант) чи дальше (куди і на скільки, поки абсолютно незрозуміло). Економічні, політичні, військові чинники впливу на курс зараз будуть значно сильнішими ніж бажання і можливості НБУ. Питання тільки коли і як значно буде мінятися цей вплив. З простіших питань. Готівковий курс давно і стабільно більше курсу на МБ, що означає стабільний чистий викуп готівки і перетік без готівки в готівку. Це означає, що середній і малий бізнес, який сезонно то продавав, то купував валюту і спричиняв періоди викупу готівки і перетоку її на МБ (весна і осінь курс готівки нижче курсу на МБ) або вмирає,або релокується за кордон (особливо ІТ і аграрії). Чорна торгівля контрабандними товарами в ТЦ і окремих магазинах чи базарах впала дуже і тепер (тим більше самостійно) вже не впливає на готівковий курс. Тепер готівка керується тільки попитом від мародерів (звичайно, є якась мінімальна надія,що в 2026 році цей попит може бути меншим ніж в критично максимальному 2025) Перепрошую за довгий текст, та я не так часто вас відволікаю. Дякую всім, хто дочитав.
- 5 307 відповідей
-
- 60
-
-
-
-
-
-
- курс доллара
- прогноз
- (і ще 15 )
-
Як на мене, то зараз головними чинниками, які впливають на євро є політичні кризи у Франції, Чехії, складна політична ситуація в Німеччині, частково результат місцевих виборів у Грузії. Франція взагалі може залишитися без бюджету на 2026. Крім того, Британію ковбасить від про та анти палестинських, антимігрантських мітингів. Не слід забувати й про стару-нову передвиборчу гру в США, в результаті чого доларом немає кому зайнятися. Тому євро може опинитися не лише на рівні 1,146 а й значно нижче. Ірано-ізраїльська війна відновиться найближчим часом.
-
Наведу думки одного ізраїльського військового і аналітика. Даний текст перегукується з останніми працями Генерала Залужного. Тільки в Залужного акцент зміщений в більш дорогу і технологічну сторону (мабуть з надією на фінанси і можливості європейських країн і економік, включаючи Британію) а ізраїльтянин більше зосереджений на реаліях, коли результат треба досягати обмеженим і вже наявним ресурсом. Масса, дешевизна и масштабирование. Российско-украинская война перевела мир в режим активного военного строительства и задала тон для будущих конфликтов. Закончилась эпоха "войны с терроризмом" — государства и военные блоки вновь задаются вопросом: как и чем воевать с равным по техническому уровню противником? Я выделяю три ключевых параметра — масса, дешевизна и масштабирование. Эти параметры применимы как к людским ресурсам, так и к "средствам убиения" и всей инфраструктуре, что вокруг них выстраивается. Масса. Европоцентризм простим — этот континент вёл историю военной мысли, поэтому выкладка здесь релевантна. С момента падения Рима формирование армий проходило через несколько стадий: Рыцарские клинки, вассалы, ополчения и ранние наёмники. Эпоха кондотьеров — профессиональные наёмные отряды. Линейная пехота — суверен формирует армию из собственных поданных. Массовые армии — "конвейер" линейных полков в гигантские механизированные силы. "Война с терроризмом" — небольшие профессиональные контрактные формирования. И вновь тренд идёт в сторону массовости. Будущие задачи потребуют оперирования не только корпусами и армиями, но, возможно, группами армий. При этом критически важно сохранять "качественные" человеческие ресурсы — война будущего по-прежнему остаётся технологической. Массовость — это не просто количество людей или техники, а способность быстро восполнять потери и держать производственную и логистическую линию на пике. Дешевизна. Эпоха "мало и дорого" прошла. Даже крупнейшие державы вынуждены искать дешёвые альтернативы дорогим решениям. Это касается всего — от FPV-дронов до крылатых ракет. Если раньше военным технологическим драйвером служила гражданская техника, теперь тренд обратный: гражданские решения быстро "мигрируют" в милитарку для удешевления и масштабирования. Хрестоматийный пример — массовое использование коммерческих "мавиков" и "матрисов": от рекогносцировки до повышения огневой эффективности. И да — цена одного танка "Леопард-2" свежей модификации в десятки миллионов евро вызывает законное беспокойство по части устойчивости массового производства и логистики. Масштабирование. Когда времени и денег нет на долгие эксперименты, первостепенным становится фактор масштабирования. Берётся эффективное решение и запускается в поток: стандартизация, упрощение конструкции, оптимизация производства и ремонта, унификация боекомплектов и запчастей. Чем проще и дешевле единица — тем быстрее она идёт в серию и тем меньше критическое влияние потерь. Масштабирование — это не только заводы и конвейеры; это обучение персонала, логистика, подготовка инфраструктуры и построение цепочек снабжения, которые выдержат постоянный стресс боевых потерь. Вместе эти три фактора создают синергетический эффект: масса требует дешёвых решений, дешёвизна делает возможным масштабирование, а масштабирование превращает отдельный технологический успех в устойчивый боевой ресурс. Стратегии, основанные на эксклюзивных, дорогих и сложных системах, уязвимы в условиях затяжных конфликтов с высокими потерями и ограниченным доступом к цепочкам поставок. Побеждает тот, кто умеет быстро переводить инновацию в поток, снижать издержки и одновременно поддерживать достаточный уровень качества и обученности личного состава. В итоге, масса + дешевизна + масштабирование — новый минимально необходимый набор атрибутов современного вооружения и военной логистики. Планирование и закупки должны фокусироваться не на "идеальной" единице техники, а на способности производить, снабжать и быстро внедрять проверенные решения в серию. Кто сумеет это делать — получит преимущество в длительном конфликте. (THE TACTICAL JEW) Дана тенденція швидко виводить на сцену нових гравців на ринку озброєнь. Це значно піднімає вагу і цінність в сучасних ВВП продукції РЕАЛЬНОЇ економіки, зменшуючи роль і вартість «продавців мрій», навіть коли мова йде про ШІ. Необхідно вже, багато, дешевого, простого, але дієвого. В цьому сенсі значно легше переорієнтуватися і стати в тренді цивільним компаніям, аніж переорієнтовуватися всяким монстрам. Саме така гонка озброєнь відсуне на довгі роки нову економічну кризу, переорієнтує і перерозподілить кошти (включаючи макулатуру емітовану під ковід світовими центробанками). Тому найбільшими загрозами для світової економіки залишаються політичні кризи, які в тій чи іншій мірі зараз накрили всі провідні країни світу.
- 5 307 відповідей
-
- 12
-
-
-
-
- курс доллара
- прогноз
- (і ще 15 )
-
Дві війни на континенті таких чудес можуть натворити...
-
З Вашого дозволу трохи іншої сторони медалі економіки ЄС На фоне падения экспорта, тарифных конфликтов с США и высоких энергозатрат многие немецкие компании ищут новые рынки, и все больше из них обращаются (https://www.hartpunkt.de/ruestung-rueckt-in-den-fokus-der-deutschen-industrie/) к оборонному сектору. Рост спроса на бронетехнику, боеприпасы, военные корабли и самолеты привел к тому, что в Федеральное объединение безопасности и оборонной промышленности (BDSV) в 2025 году вступило уже 340 компаний, на 100 больше, чем годом ранее, а еще в 2017 их было всего 70. Значительная часть новых участников пришла из автопрома и машиностроения, где традиционные рынки сегодня стагнируют на фоне экономических проблем и конкуренции. Этот тренд заметен и на профильных мероприятиях: на большинстве немецких оборонных выставок и форумов, большую часть посетителей представляли фирмы, ранее не связанные с оборонной промышленностью, но теперь активно ищущие партнерства. При этом сам сектор еще недавно считался проблемным: банки неохотно кредитовали оборонные проекты, а отрасль в рамках налоговых стандартов ЕС до 2022 года абсурдно относилась к "неустойчивым". Сейчас же ситуация меняется, примеры вроде Steiner-Optik, вошедшей в тройку самых кризисоустойчивых компаний Германии, показывают, что оборонная промышленность становится не только прибыльным, но и престижным направлением. П.С. Дана тенденція характерна не тільки для ВПК Німеччини, але й Франції, Італії, Чехії. Продовжую вважати, що ситуація в ЄС та євро краща ніж в США та долара. Разом з тим, розумію, що найбільший вплив на курс євро/дол буде мати війна на Близькому Сході в найближчі тижні. Зрештою, як і для курсу грн - "вирішальний" наступ на Донеччині в найближчі дні... (старт подій на наших кордонах з країнами ЄС - це комплекс впливів крім військового наступу,як і масовані обстріли обєктів енергетики чи житлових кварталів скоро)
- 5 307 відповідей
-
- 11
-
-
-
-
-
- курс доллара
- прогноз
- (і ще 15 )
-
Мій улюблений Торгівельний баланс За результатами 8 місяців 2025 року імпорт товарів вдвічі перевищив експорт. Протягом січня-серпня 2025 року в Україну імпортували товарів на суму $52,6 млрд, а експортували – на $26,3 млрд. Як і раніше, країни, з яких найбільше імпортували товарів до України: Китай — $11,6 млрд; Польща — $5 млрд; Німеччина — $4,2 млрд. Експортували з України найбільше до: Польщі — на $3,3 млрд, Туреччини — на $2 млрд, Німеччини — на $1,5 млрд. Товарна структура експорту/імпорту також без змін: у загальних обсягах ВВЕЗЕНИХ у січні-серпні 2025 року товарів 68% склали такі категорії товарів: машини, устаткування та транспорт — $20,7 млрд продукція хімічної промисловості — $8,3 млрд паливно-енергетичні — $6,7 млрд. найбільш ЕКСПОРТОВАНИМИ з України товарами залишаються: продовольчі товари — $14,6 млрд метали та вироби з них — $3 млрд машини, устаткування та транспорт — $2,5 млрд. Згідно чудернацького документу «Експортна стратегія України» обсяг експорту товарів і послуг в 2025 році мав зрости до 77 млрд дол. США на рік. Поки не складається. Більше того, стійке враження що комусь імпорт значно важливіший за експорт. П.С. Багато писав колись про скасування "торгівельного безвізу з ЄС" і його наслідки. Всі їх чітко спостерігаємо. Особливо аграрії. Ну і про блокування кордону поляками теж писав. На жаль, маємо перші спроби. Чи вдасться "присікти на корені"? Боюсь, що ні.
- 5 307 відповідей
-
- 7
-
-
-
-
- курс доллара
- прогноз
- (і ще 15 )
-
НБУ повідомляє, що З ПОЧАТКУ 2025 року уряд залучив від продажу / обміну ОВДП на аукціонах МАЙЖЕ 356 млрд грн, а загалом упродовж воєнного стану – майже 1 814 млрд грн. Упродовж січня – серпня 2025 року Міністерство фінансів: ЗАЛУЧИЛО від розміщення ОВДП на аукціонах: - 277 млрд 038,4 млн грн, - 1 млрд 258,4 млн дол. США, - 562,7 млн євро; СПРЯМУВАЛО на погашення за внутрішніми борговими державними цінними паперами: - 221 млрд 853,7 млн грн, - 1 млрд 633,2 млн дол. США, - 665,7 млн євро. Максимальна дохідність ОВДП, що розміщувалися на аукціонах у серпні, становила в гривні 17,8% річних, у доларах США – 4,25% річних. ОВДП, номіновані у євро, у серпні не розміщувалися. Якщо подивитись баланс за 8 місяців поточного року, то він майже нульовий: тобто позичають щоб погасити. Портфель військових облігацій у власності фізичних та юридичних осіб станом на 1 вересня 2025 року становив 189,6 млрд грн в еквіваленті порівняно з 137,4 млрд грн в еквіваленті станом на 1 вересня 2024 року. За останній рік він зріс майже в 1,4 раза. То ж - чи є ще вільні ресурси для подальшого залучення коштів. І чи допоможе курс «па 8»?
- 5 307 відповідей
-
- 9
-
-
-
-
- курс доллара
- прогноз
- (і ще 15 )
-
Думаю, багато хто памятає прогнози міжнародних фінансових експертів про страшний кінець ЄС чи євро у звязку з Грецією, потім Італією чи окремо взятими банками різних європейських країн. Але жодного разу нічого над критичного не відбулося. Зараз теж не очікую чогось надзвичайного. Франція завжди була одним з найбільших виробників і постачальників озброєння і бк в світі, навіть в мирні і безпечні часи. Зараз її економіка виглядає ненайгірше. Крім того, в світових фінансах нагромаджено трильйони лишніх грошей, надрукованих провідними центробанками світу в ковідний час, які шукають надійного застосування. А таких надійних і стабільних активів зараз у світі не так багато. Інше питання: як Британія, Франція і Німеччина відреагують на парад в Пекіні. Також, які наслідки будуть після відновлення бойових дій ізраїльських збройних сил в Ірані в жовтні.
-
Згідно даних Рахункової палати щодо виконання бюджету України 2025 року (за І-ше півріччя): - Загальні доходи бюджету за Іше півріччя 2025 року склали 1,9 трлн грн. що на 551 млрд більше ніж за аналогічний період 2024 року - Видатки бюджету становили 2,4 трлн грн.. Дефіцит бюджету – 546 млрд грн. - Стійкість держбюджету в звітному періоді забезпечували міжнародна фінансова допомога та запозичення, обсяг яких зріс в порівнянні до Іго півріччя 2024 року на 56% і склав 865 млрд грн.. І це попри те, що недоотримано 5 млрд євро через порушення зобов’язань щодо програм UF та МВФ - На національну безпеку і оборону в І-му півріччі 2025 року витрачено 1,7 трлн грн., з них 35% - грошове забезпечення військових - Державний та гарантований державою борг збільшився на 10% до 7,7 трлн грн.. частка боргу в іноземній валюті збільшилася з 74,7% до 76,9%. На погашення і обслуговування боргу витрачено 511 млрд грн (на 25% більше ніж минулого року).
- 5 307 відповідей
-
- 13
-
-
-
-
- курс доллара
- прогноз
- (і ще 15 )
-
В неділю писав про те, що свято міцної гривні підходить до кінця і навіть називав причини чому. Тепер пару думок, про те що очікую на майбутнє: 1 Ні закінчення, ні заморозки війни не буде ні 15 серпня ні протягом, мінімум, кількох наступних місяців. Цього не хоче: - путін, особливо в останні дні - Європа, яку перелякали тим, що як тільки все зупиниться чи призупиниться тут, нападуть на них - влада Китаю - група мародерів, яка узурпувала владу в Україні 2 Найімовірніший сценарій, що буде запропонований неприйнятний варіант для встановлення перемиря, після його відхилення Трамп звинуватить Київ в небажанні припиняти війну і знову зупинить допомогу США (цього разу всю) 3 найближчим часом повернемося в діапазон 42-42,5. Далі все буде залежати від того, яка міжнародна фінансова допомога буде нам доступна, як сильно відновлять нищення нашого енергетичного комплексу і бізнесу, який наповнює бюджети і допомагає ЗСУ. 45 точно не межа...
- 5 307 відповідей
-
- 32
-
-
-
-
-
-
- курс доллара
- прогноз
- (і ще 15 )
-
Вам вистачило рішень від Трампа? А це ж тільки початок. В найближчі дні ще може бути.
-
Не при цьому, а САМЕ ЦИМ тиснуть курс донизу. НБУ зараз найбільший і єдиний гравець, який може справді впливати на ціну нацвалюти. При цьому, треба розуміти що далеко не всі продажі валюти на МБ впливають на курс (ну і далеко не для кожної мети). Якщо зрозуміти мету, тоді можна й гадати коли і де все закінчиться. Я її не розумію. Можливо що комусь треба дешевше купити певну суму перед тим, що нас чекає після 15 серпня чи трохи пізніше. Може мета благородніша і полягає в стимулюванні купівлі валютних ОВДП (особливо після того, як заборонили це робити за позичені грн). Є ще якісь в когось варіанти?
-
В намулі часто трапляються всілякого вмісту газові бульбашки, які можуть неслабо підкинути...
-
За інформацією НБУ міжнародні резерви станом на 1 серпня 2025 року, за попередніми даними, становили 43 млрд дол. США. У липні вони зменшилися на 4,5%. Така динаміка зумовлювалася валютними інтервенціями НБУ та борговими виплатами країни в іноземній валюті. Ці операції були лише частково компенсовані надходженнями від міжнародних партнерів та від розміщення валютних ОВДП. Так, чистий продаж валюти НБУ у липні становив 3 млрд 457 млн дол. США. За обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті В ЛИПНІ ВИПЛАЧЕНО 793,0 млн. дол. США, зокрема, 638,5 млн. дол. США – обслуговування та погашення ОВДП; Водночас на валютні рахунки уряду в НБУ надійшло 2 млрд 122,1 млн. дол. США, у тому числі: 414,0 млн. дол. США – від розміщення ОВДП. Є питання щодо, хоча б, пере позичення внутрішнього валютного боргу. 1 липня 2025 року міжнародні резерви становили трохи більше 45 млрд дол. США. і за червень вони збільшилися на 1,2% та майже 6 місяців імпорту. А зараз поточний обсяг міжнародних резервів ЗАБЕЗПЕЧУЄ ФІНАНСУВАННЯ трохи більше 4 місяців майбутнього імпорту. Ну і щодо імпорту та торгівельного балансу: Протягом січня-липня 2025 року в Україну імпортували товарів на суму $45,9 млрд, а експортували – на $23,2 млрд. Отже, торгівельний баланс за 7 місяців - МІНУС 22,7 МІЛЬЯРДІВ ДОЛАРІВ США, тоді як за 6 місяців він становив 18,3 млрд дол. США. Чітко спостерігається пришвидшення росту дефіциту торгівельного балансу і погіршення стану ЗВР. Наступного тижня нас чекають дуже важкі події. Не виключено, що результатом бурхливої діяльності Трампа і знову допущеного до нього Уіткоффа стане чергове припинення допомоги Україні від США.
-
Можу помилятися, але підозрюю, що автор вважає, що на графіку виникла якась "розворотна фігур" і пара може рухатися до 1,16212 чи навіть до 1,15752. Хочу наголосити на тому, що крос в головній валютній парі залежить від багатьох чинників, які не одноразово перераховані. Фундаментально економічно європейська господарка і валюта значно міцніші і стійкіші зараз. Але ЄС потребує імпорту значних обсягів вуглеводнів і любий рух в ціні на нафту буде впливати на пару. Крім того, на материку війна і любі перспективи чи просто інформаційні приводи щодо тенденцій розвитку також сильно впливають на пару. Отже, всі, крім економічних чинників впливу на курс пари, є дуже волатильними і непередбачуваними. Фундаментально є безліч причин для того щоб євро дорожчало і це багато хто визнає. Я теж про це писав. Та завтра Трамп щось має сказати. Ми вже бачили, як вплинули на курс додаткові 25% мита оголошених Трампом для Індії (озвучені раніше очікуваного). Завтра Трамп теж щось скаже. Доприкладу, оголосить санкції проти росії та вторинні санкції проти Туреччини, Бразилії ще когось. Швидше всього це спричинить чергове здорожчання євро, яке буде важко пояснити і спрогнозувати де воно закінчиться. А через 5 чи 10 днів Трамп скаже, що війна закінчена, санкції з росії знімають, російська нафта виходить вільно на ринок, жодних санкцій проти Індії чи ще щось таке і євро летить до 1,1. Це реалії в яких ми перебуваємо зараз. Зараз ніхто не має достатніх знань чи досвіду чи інструментів передбачення, які б гарантували розуміння курсу через день, два, десять, місяць. Або я помиляюся... Це, звичайно, не означає що не треба слідкувати за курсом чи озвучувати своє бачення, та всі мають бути готові до того, що прогноз може не збутися. З іншої сторони, на цих коливаннях можна щось зловити і не обовязково облизня.
-
Згідно даних НБУ чистий продаж валюти регулятором росте: квітень - 2,244 млрд дол США травень - 2,923 млрд червень - 2,961 млрд липень - 3,436 млрд дол В купі з погіршенням торгового балансу ця ситуація може привести до девальвації найближчим часом. Очевидно, що девальвація це автоматичний ріст інфляції, чого НБУ дуже не хоче, адже чинників, які з вересня спровокують ріст інфляції вистачає і без здешевшання національної валюти. Все в руках НБУ, але ЗВР не безмежні.
- 5 307 відповідей
-
- 17
-
-
-
-
- курс доллара
- прогноз
- (і ще 15 )
-
ДПС України вже сьомий місяць поспіль перевиконує план надходжень до бюджету. Завдяки тим, хто чесно працює і платить податки у липні маємо +9,9 млрд грн понад план (+12,5 % до плану та +37,1 % до липня 2024 року). За 7 місяців ДПС перевиконала план на 70,8 млрд (+10,6 %). Основні показники липня: • ПДФО – 32,3 млрд грн (+13,5 % до плану ); • ПДВ – 27,0 млрд грн (+5,1 %); • Податок на прибуток підприємств – 4,8 млрд грн (+54,9 %). Очевидно, що при плануванні "прорахувалися". Помилку виправили в четвер 31.07.2025 - внесені зміни до Державного бюджету і дохідну частину збільшили на 147, 5 млрд грн. 70, 8 млрд. грн. вже є, решту до кінця року, є така надія, чесний і відповідальний бізнес додасть. Шкода, що не весь бізнес чесний і відповідальний, адже велика частина «самих розумних» фігачить в чорну чи, в кращому разі, платить копійки обертаючи величезні гроші через ФОПів. П.С. А ще бізнес забезпечує ЗСУ багато чим. Зокрема, більшість підрозділів стверджують, що держава забезпечує їх, доприкладу, FPV тільки на 10% а решту надають волонтери, бізнес і благодійники. Майже те саме з пікапами, РЕБами і ще багато чим. А в цей час слуги урода мародер ять по 30% з того, що сподобляється зробити держава.
- 5 307 відповідей
-
- 9
-
-
-
-
- курс доллара
- прогноз
- (і ще 15 )
-
Ну ось євро і в спрогнозованому діапазоні. Зізнаюся, чекав його тут трохи раніше, оскільки був переконаний, що Трамп раніше озвучить тарифи для ЄС і вони будуть не такими поміркованими. Але, виглядає на те, що США, ЄС і Британія знайшли чітку спільну мову і бачення щодо майбутніх дій і політики у відношенні до Китаю. Слова про 750 млрд дол. на енергоносії і 600 млрд інвестицій – це красива картинка для Трампа і його «ядерного» електорату і більше нічого, а 15% мит (далеко не на весь перелік товарів) – це певна прийнятна поступка від ЄС. Тарифне примирення між ЄС і США, результати візиту Стармера у Вашингтон, новий термін ультиматуму Трампа, тарифи для Індії і те як вони сьогодні прокоментовані Трампом – все підтвердження того, що США, ЄС і Британія почали спільні дії щодо Китаю (та росії як пекінського проксі). Новини з Ірану про те, що москва послана і перемовини йдуть без посередників - в ту ж лузу. Подальша динаміка головної валютної пари в найближчі дні буде залежати від сьогоднішнього рішення ФРС та того, що Трамп озвучить через 9-10 днів для кремля. Щодо ФРС, думаю сюрпризів не буде. Ставку залишать без змін, на фоні чого євро ще трохи здешевшає. На мою думку, це буде черговим підтвердженням того, що між ЄС і США є порозуміння і спільний план дій. Якщо на вихідних буду мати час і більше розуміння того, що відбувається і що можна очікувати в майбутньому (а ситуація відчутно змінилася) – спробую написати більше.
-
Це не ВООМ, це великий бадабум! Такими темпами вже завтра будемо під 1,15 😵
-
Про ключові показники оновленого макропрогнозу НБУ, які вплинули на збереження облікової ставки, – 15,5%. 1. Інфляція пройшла пік і помітно знизиться до кінця цього року. За прогнозом НБУ, у 2025 році інфляція знизиться до 9,7%, у 2026 році – до 6,6%, а у 2027 році – до цілі НБУ 5%. Смішно читати, адже попереду нас очікує важкий опалювальний сезон з підняттям цін на ее та газ та звичний сезонний ріст цін на сг продукцію та продукти харчування. Окрім того, на значний перелік продуктів харчування ціни виробникам не дозволили підняти мережі супермаркетів, розуміючи ризик втрати попиту чи переорієнтації попиту на більш дешеві і менш маржинальні продукти. Та виробники довго терпіти не будуть а я маю малу надію, що рітейл поділиться своїм прибутком, швидше всього ціни підуть вгору. 2. Відновлення економіки триватиме, але обмежуватиметься наслідками війни та негативним впливом погодних умов і кліматичних змін на врожаї. За прогнозом НБУ, реальний ВВП у 2025 році зросте на 2,1%. Базовий сценарій прогнозу НБУ передбачає поступове повернення економіки до нормальних умов функціонування і економічне зростання на рівні 2-3% у 2026–2027 роках. Водночас, у разі швидкої нормалізації економічних умов темпи зростання ВВП можуть становити 3-3,5%. Можна було б обмежитися нагадуванням про сценарій МВФ де ріст ВВП в найближчі роки в районі 0% чи відємний. Та я нагадаю і свою точку зору про те, що жодного серйозного росту ВВП бути не може оскільки стан генерації електроенергії, мереж та ситуація з природнім газом такі, що жодного росту справді вагомих галузей не може бути. Більше того, видобуток та металургія серйозно втратили позиції на міжнародних ринках. Ну і міграційні потоки, в разі закінчення бойових дій дуже сумнівно, що будуть сприяти розвитку економіки. 3. Достатня зовнішня фінансова допомога буде важливим чинником збереження макрофінансової стабільності за різних сценаріїв. У 2025 році очікується надходження приблизно 54 млрд дол. США зовнішньої фінансової допомоги (із них 24 млрд дол. США вже отримано). До базового сценарію прогнозу закладається отримання 35 млрд дол. США міжнародної допомоги у 2026 році та 30 млрд дол. США у 2027 році. Третина цих коштів вже анонсована партнерами, щодо решти – перемовини тривають. Тут хочеться сміятися щоб не плакати. Поведінка влади в останні тижні і місяці привела до того, що відбувається реальне скорочення фінансової допомоги (вже мінус реальних 1,5 млрд євро), процес вступу в ЄС став на чітку паузу, закордонні ЗМІ переповнені статтями про те, що неадекватна поведінка уряду країни привів до значного охолодження в урядах країн-партнерів. 4. Основними ризиками макропрогнозу є перебіг повномасштабної війни та недостатність міжнародного фінансування. Про перспективи фінансування написав. Щодо війни, то тут, перш за все, треба розуміти що ні президент ні офіс президента не зацікавлені в її закінченні. Їх дії більш ніж «красномовні» а скоро можна чекати і вербальної озвучки.
- 5 307 відповідей
-
- 18
-
-
-
-
- курс доллара
- прогноз
- (і ще 15 )
-
Трохи доповню шановного Digger НБУ зберіг облікову ставку на рівні 15,5%. НБУ вважає - це підтримає: - стійкість валютного ринку (підозрюю розраховують, що відносно стабільні курси валют, не будуть провокувати додаткового попиту на ВКВ); - контрольованість інфляційних очікувань (швидше за все, це міркування споживачів і виробників з певних опитувань щодо покупок/витрат), ЩО ПРИЗВЕДЕ /СПРИЯТИМЕ ПОСЛАБЛЕННЮ ЦІНОВОГО ТИСКУ (ризикну припустити , що аналітики регулятора очікують що ТИСКУ (вимушених підстав) на підняття цін бізнесом, НЕ буде, або він буде меншим) Водночас це рішення матиме нейтральний вплив на кредитування з огляду на високу конкуренцію банків за якісних позичальників (Тобто кредитування всіх секторів економіки буде і далі гальмуватися по причині високої кредитної ставки (не залежно від банку) і пошуку якісної застави) Як висновок: Звісно, на думку влади, панацеєю є програма "5-7-9", але вже не варто писати чим це обертається і для бюджету і щодо обмеженого доступу. Критичним залишається питання кредитування бізнесу у прифронтових містах. Питання досі НЕ вирішене. А подальші заяви: НБУ підтримуватиме достатньо жорсткі монетарні умови стільки, скільки буде потрібно, щоб забезпечити стале зниження інфляції до цілі 5% на горизонті політики. На мій погляд є помилковими, бо НЕБАЗОВА інфляція впливає на прискорення споживчої інфляції як у місячному, так і в річному розрахунку.
- 5 307 відповідей
-
- 12
-
-
-
-
- курс доллара
- прогноз
- (і ще 15 )
