Перейти к публикации
strashko08

Подводные камни в оформлении субсидии на коммунальные услуги.

Рекомендованные сообщения

Не пора ли депозиты забирать из банков? 

 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Цитата

1. Человеку, который претендует на любую соцпомощь, будь то субсидия или выплаты на детей, предложат заполнить декларацию, в которой предоставить все данные о доходах и имуществе не только его самого, но и всех ближайших родственников (включая родителей и взрослых детей).

Только мне одному кажется, что минсоцполитики откушало ухи? Какое отношение имеют доходы детей к субсидии родителей, если они проживают отдельно, как фактически так и по штампу в паспорте?

А если еще есть бабушки-дедушки, которые тоже живут отдельно и получают субсидию - им пересчитают исходя из доходов детей и внуков? Полная бредятина получается.

  • Нравится 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Почитайте Постанову Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 р. № 329, п.9 та п.10 про " доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства "... (https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-deyakih-postanov-kabinetu-ministriv-ukrayini-ta-viznannya-takoyu-sho-vtratila-chinnist-postanovi-kabinetu-ministriv-ukrayini-vid-28-grudnya-2016-r-1022)

" откушало ухи " - це ще дуже м'яко Ви сказали....

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Якщо не помиляюсь, раніше можна було не враховувати доходи осіб, які зареєстровані за адресою, але фактично не проживають. Наприклад коли онук зареєстрований у діда з бабою в селі, але орендує квартиру в Києві. Там типу мають скласти акт по факту обстеження житла і опитати сусідів, що онук там дійсно не проживає.

"доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства" - судячи зі всього цю лавочку тепер прикрили.

Питання полягає в іншому. Якщо той онук змінить адресу реєстрації на київську, чи не змусять бабу і діда все одно подавати за нього декларацію.

  • Нравится 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

""" Питання полягає в іншому. Якщо той онук змінить адресу реєстрації на київську, чи не змусять бабу і діда все одно подавати за нього декларацію. """

Так і я про це. Онук (син, донька, ...) в Житомирі (Києві, Вінниці, ...) купив машину (квартиру, інше на 50+ тис) і опа - бабуся (мати) вже без субсидії. Він же " член сім’ї особи із складу домогосподарства", хоча і мешкає в іншому місці (місті).

Изменено пользователем alibob
додав текст

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

А если взрослая дочь на оккупированной территории? Раньше говорили, что в Крыму не отследить. А теперь?

А если родственники (папа, дочь) за границей постоянно живут, граждане РФ, Израиля и т.д.?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Так,с мая у меня сняли субсидию,надо идти выяснять причину.И главное втихаря,значит приняли решение ещё в апреле.Это потому что я не обращался в отдел субсидий в связи с новой постановой кабмина,или почему,никто не подскажет,я же не один такой.Писали,что всем идти на приём не нужно,у меня ничего не изменилось.Как бы не сказали,так у вас же есть депозит в банке!Такое чувство,сейчас можно всё,ведь денег нет на субсидии...

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
1 час назад, Scotch сказал:

Так,с мая у меня сняли субсидию,надо идти выяснять причину.И главное втихаря,значит приняли решение ещё в апреле.Это потому что я не обращался в отдел субсидий в связи с новой постановой кабмина,или почему,никто не подскажет,я же не один такой.Писали,что всем идти на приём не нужно,у меня ничего не изменилось.Как бы не сказали,так у вас же есть депозит в банке!Такое чувство,сейчас можно всё,ведь денег нет на субсидии...

 Так может на летний период вашего дохода достаточно и без субсидии. Отопления то нет в платежках.

  • Нравится 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
1 час назад, Scotch сказал:

Так,с мая у меня сняли субсидию,надо идти выяснять причину.И главное втихаря,значит приняли решение ещё в апреле.Это потому что я не обращался в отдел субсидий в связи с новой постановой кабмина,или почему,никто не подскажет,я же не один такой...

 Затверджена нова редакція ПОЛОЖЕННЯ про порядок призначення житлових субсидій.

У пункті 6 вищевказаного Положення зазначається:

Скрытый текст

 

6. Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо:

1) загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);

2) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда).

При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля.

Наявність (відсутність) у власності або володінні зазначених осіб транспортних засобів зазначається у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Якщо право власності або володіння на транспортний засіб набуто під час отримання житлової субсидії, громадянин, якому призначено житлову субсидію, протягом 
30 календарних днів зобов’язаний повідомити про це структурному підрозділу з питань соціального захисту населення незалежно від розміру вартості транспортного засобу;

3) у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі - особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), і в цьому періоді:

за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або

вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або

вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Житлові субсидії у випадках, передбачених абзацами другим - четвертим цього підпункту, призначаються, якщо особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, протягом такого періоду:

навчалися за денною формою навчання у закладах середньої освіти, професійно-технічних навчальних закладах, закладах вищої освіти або зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості;

отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по догляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомогу по безробіттю;

4) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла (в тому числі понаднормової площі житла у випадку, зазначеному у пункті 5 цього Положення) та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень;

5) структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії;

6) структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність у домогосподарства, що одержувало житлову субсидію у попередньому опалювальному (неопалювальному) сезоні, простроченої понад два місяці заборгованості з оплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, обов’язкової частки внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон.

Житлова субсидія у випадках, передбачених підпунктами 5 і 6 цього пункту, призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі) протягом двох місяців з початку такого сезону, в іншому випадку - з місяця, наступного за тим, в якому до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення надійшло документальне підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).

 

 

  • Спасибо 3

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
2 часа назад, Scotch сказал:

Так,с мая у меня сняли субсидию,надо идти выяснять причину.И главное втихаря,значит приняли решение ещё в апреле.Это потому что я не обращался в отдел субсидий в связи с новой постановой кабмина,или почему,никто не подскажет,я же не один такой.Писали,что всем идти на приём не нужно,у меня ничего не изменилось.Как бы не сказали,так у вас же есть депозит в банке!Такое чувство,сейчас можно всё,ведь денег нет на субсидии...

Сняли всем без исключения с мая месяца, теперь всем опять нужно заново прийти. Сначала лучше перезванивайте и спрашивайте какие доки нужно-всем всё отвечают..  Знаю точно, если в семье хотя бы один безработный, субсидию не дадут. Если  в семье нет малолетних детей, нет безработных, все в семье работают и получают минималку, приходите просто и пишите заявление-что ничего не поменялось. И ждёте смс о принятии решения. Лично общалась с службой и мне на эти вопросы так ответили.

Изменено пользователем АССА
  • Спасибо 2
  • Нравится 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас

  • Сейчас на странице   1 пользователь

×