Перейти до вмісту

Рекомендовані повідомлення

3 минуты назад, Denka сказал:

Цена на рынке электроэнергии выросла в 3 раза с 1 грн до 3 грн. И это при росте объемов на 10%.

Цифры прибыли скажите, сколько будет прибыль за второе полугодие 2021? Ну я предполагаю, если так, как вы говорите, то получается, в 3 раз  + 10 %, будет не 33 а типа 150 млн. долларов, а скорее всего и до 100 не дотянет 

  • Не подобається 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 минут назад, issp сказал:

Цифры прибыли скажите, сколько будет прибыль за второе полугодие 2021? Ну я предполагаю, если так, как вы говорите, то получается, в 3 раз  + 10 %, будет не 33 а типа 150 млн. долларов, а скорее всего и до 100 не дотянет 

Миллиард долларов. Энергоатом продаст не менее 20 млрд. кВт.ч. промышленности по 0.1 доллара. 1 миллиард пойдет на ПСО и себестоимость.

  • Лайк 1
  • Дякую 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 минут назад, Adriano сказал:

неважно ,что на рынке электроэнергии, веселые Зелебобики сделали цену 1,44 грн за квт

при реальной стоимости около 3 грн за кВт . Объяснять не нужно к чему это ведет ? 

Себестоимость все равно 40-50 коп. И 1,44 - то реально для тех, кто очень мало потребляет. Как только ты потребил 251 кВт.ч. цена за все 1,68. Энергоатому дешевле задобрить народ по 1,44 чтобы он не ходил на "атомные протесты" ))))

  • Лайк 1
  • Дякую 2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Що означають угоди Енергоатому з американською Westinghouse про будівництво нових блоків АЕС

В кінці серпня під час візиту президента Володимира Зеленського до США в кінці серпня, Енергоатом підписав меморандум з шведсько-американською Westinghouse Electric про будівництво 5 атомних енергоблоків з реакторами АР 1000 за $30 млрд.

Технологія AP1000 відносно нова. Цей ядерний реактор спроектований на основі ректорів для двигунів підводних човнів. Сьогодні в світі є лише 6 реакторів за цією технологією. 4 запущені в Китаї. Ще 2 будуються в США.

На фоні масової декарбонізації США, як основне джерело енергії, бачать атомну. Зараз Штати просувають свою технологію АР 1000 в Європі. Перші проекти заплановані в Україні та Польщі.

22 листопада Westinghouse та Енергоатом підписують дві угоди про будівництво двох нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС за технологією АР1000. Одна передбачає закупівлю послуг американської компанії з проектування енергоблоків, інша – закупівлю тренажера для підготовки персоналу, оскільки реактори АР1000 - це нова технологія і в Україні немає працівників з досвідом роботи на них.

Будівництво блоків фінансуватиметься за рахунок кредиту експортного банку США – US Eximbank, який буде видано на 18 років. Ще одним джерелом фінансування може стати випуск євробондів Енергоатомом під цей проект.

Вартість одного блоку може становити $5 млрд. Таким чином, на добудову двох блоків ХАЕС буде потрібно приблизно $10 млрд. Але всього на ХАЕС планується три нових блоки. Тобто вже $15 млрд.

Тому будівництво нових блоків неможливе без відміни ПСО і підвищення ціни електроенергії для населення до ринкового рівня.

Наразі Хмельницькій АЕС, окрім двох діючих блоків, є два довгобуди - це 3-й і 4-й енергоблоки.

Коробка під ХАЕС-3 вже готова, але спроектована вона під реактор ВВЕР-1000. Такі розробляють російська ТВЕЛ та чеська Skoda JS. Енергоатом планує поставити в третій блок ХАЕС реактор від Skoda.

Водночас американські АР 1000 будуть встановлюватися на ХАЕС-4, будівництво якого застигло на стадії фундаменту, а також буде з нуля побудовано ХАЕС - 5.

Як повідомляв раніше Енергоатом, реактор для ХАЕС-4 вже готовий. Він зберігається на складі у Південній Кароліні. Реактор було виготовлено для АЕС V.C.Summer в США, але не використано.

Перший блок ХАЕС 3 планують побудувати до 2025 року, ХАЕС - 4 - до 2029 року. Однак це можуть бути занадто оптимістичні цифри, адже для початку потрібно провести корпоратизацію (акціонування) НАЕК "Енергоатом". Її не можуть провести майже шість років.

Далі Державна інспекція ядерного регулювання України має сертифікувати американський реактор АР1000. Енергоатом - підготувати техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) проекту. Після цього мають бути проведені державні експертизи, а також консультації з всередині країни і з країнами сусідами.

15 блоків АЕС за 18 років. До 2040 року Енергоатом планує збільшити потужності українських атомних електростанцій до 24 ГВт: хочуть побудувати три нових блоки на ХАЕС та ще по одному на кожній діючій АЕС. Всього 15 нових енергоблоків.

Ще однин блок може бути розміщено в місті Орбіта (Черкаська область). Це місто-привид, тут в радянські часи планувалося будівництво Чигиринської АЕС. Але після аварії на ЧАЕС цей проект було заморожено. Однак на майданчику, де планували будівництво АЕС, норвезька компанія Scatec уже побудувала сонячну електростанцію на 40 МВт.

  • Дякую 2
  • Не подобається 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, Denka сказал:

Миллиард долларов. Энергоатом продаст не менее 20 млрд. кВт.ч. промышленности по 0.1 доллара. 1 миллиард пойдет на ПСО и себестоимость.

Записал, финансовый отчёт выйдет в 

  • Не подобається 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
31 минуту назад, issp сказал:

А цену вопроса не озвучите?  Просто, на вскидку - 14 блоков это свыше 40 млрд.долларов (а скорее свыше 80-ти) + деньги на вывод ВВЭРОв, ну 1-2 лярда на блок, при этом: Госпредприятие "НАЭК "Энергоатом" в январе-марте 2021 года получило чистую прибыль 1 млрд 11,459 млн грн против 1 млрд 572,839 млн грн чистого убытка за аналогичный период прошлого года ( https://interfax.com.ua/news/economic/740685.html). Как-то не бьется по деньгам

Я бы с удовольствием,но,природная тупость в вопросах экономики это мой конек.)) Она (тупость) в совокупности с ленью  не оставит ни единого шанса мне,что либо озвучить Вам.)

Разве что могу озвучить процессы происходящие с углями и жидкостью во время того как Вы( или я )  брызгаете из своего крантика на них после костра для шашлыков в лесу ,про ядерную безопасность,разные эффекты,там, полные или быстрые и обратные связи (не половые ) положительные или отрицательные - по Вашему желанию.Про расслоение жидкости при кипении в высоких вертикальных трубах с давлением и без.Все по Вашему желанию,как хотите так и вскипятим ее!!! )) Про экономику всего этого - ленив и туп. Ничего не поделаешь.) Еще могу обпарафинить Марунича - это уже как правила хорошего тона.))

Цитата

 Госпредприятие "НАЭК "Энергоатом" в январе-марте ......................................

Сейчас идет инвентаризация по 05-му счету на складах.Это всякое там барахло не имеющее отношение к самому производству,а расходники на хознужды лампочки,бумага,мыло,канцтовары и пр. Естественно,что сама внутренняя служба хозобеспечения с недавних пор не может самостоятельно(почему-то) справиться с задачей и на помощь ей,то там то тут примчали посредников,цена у которых на выходе для энергоатома почти в два раза выше чем на любом оптовом складе. Не везде так,но опухоль разрастается. Про основные фонды и оборудование,чуть раньше, писал Стан-100 и там все еще противнее и безобразнее,но я об этом писать не хочу,бо я государственные тайны не выдаю.)) Но в целом,мысль понятна?  Вроде как кодлу,которое все это должно контролировать и не допускать другое мутное кодло,которое это доит,начинает доходить,что дойная корова может в скорости начать давать молоко с таким говняным привкусом,что проще будет пристрелить чем лечить. Приплюсуйте к этому дтэк,об эффективных менеджерах - мудаках я писал год назад,а сегодня и Самурай тезисно высказался об их сержанте.)) Плюс эта мутная (хотя вроде как прозрачная) перепродажи электричества. Дичь. Я думаю,что со временем энергоатам победит, враг будет разбит и изнасилован. Вот. Это то,что я могу озвучить,вместо цены вопроса и немного об убытках.)) Пойдет?

  • Лайк 3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, Adriano сказал:

Там ,наверно, производитель продлевал, который имеет компетенцию ?

Чехи,они тоже имеют компетенцию производителя и будут рады заработать.

  • Дякую 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Еще вангую возврат к работе 14 энергоблоками.2111355713_ScreenShot2021-11-23at2_10_31PM.png.3ff550c200ae119a8b8a13f3e2f78332.png

На ХАЭС-4 убрали мощность. Это обычно перед подключением в сеть еще одного энергоблока.

  • Лайк 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 минут назад, Denka сказал:

Еще вангую возврат к работе 14 энергоблоками.2111355713_ScreenShot2021-11-23at2_10_31PM.png.3ff550c200ae119a8b8a13f3e2f78332.png

На ХАЭС-4 убрали мощность. Это обычно перед подключением в сеть еще одного энергоблока.

На ЗАЭС-2 идет средний ремонт до 03 декабря 2021;

На РАЭС-4 начался средний ремонт, закончится 01 февраля 2021;

На ХАЭС-2 снижена мощность, чтоб "продлить" его работу в зимний период, и вывести в Кап.ремонт с 12 февраля 2022;

14-ть энергоблоков будут работать с 03.12.2021 по 01.02.2022. С 02.02.2022 по 11.02.2022 - будут работать все 15 блоков.

  • Лайк 4
  • Дякую 3
  • Подобається 1
  • Не подобається 4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

15.11.2021 20:58

 

Зеленский заявил, что в Украине не будет веерных отключений электроэнергии https://aif.ua/society/zelenskiy_zayavil_chto_v_ukraine_ne_budet_veernyh_otklyucheniy_elektroenergii         "В течение месяца происходят веерные отключения в Новотроицком, Геническом, Нижнесерогозском и других районах. Больницы и всё остальное работает на дизельных генераторах. Поэтому ежедневные мантры от власти, что все замечательно и никаких отключений нет - это полный абсурд", - рассказал Устинов,заместитель председателя Херсонского облсовета https://strana.one/news/363583-v-khersonskoj-oblasti-nachalis-veernye-otkljuchenija-elektroenerhii.html Так вот ты какой,когнитивный диссонанс...

  • Лайк 5
  • Не подобається 4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку.

×