Перейти до вмісту

Рекомендовані повідомлення

"Це стратегічна мета": в НБУ розповіли, коли відпустять курс у вільне плавання:

Цитата

Стратегія валютної лібералізації, як відомо, вже була ухвалена (це частина зобов’язань в межах співпраці з МВФ). Вона ґрунтується на створенні передумов, а не на календарному графіку. Наразі НБУ бачить прогрес у формуванні відповідних передумов, але вони мають стати стійкими.

У перспективі Національний банк також планує перейти до більшої гнучкості обмінного курсу. Це відбудеться лише тоді, коли будуть сформовані належні передумови.  Окремо було зауважено, що з високою ймовірністю перехід до більш гнучкого курсоутворення відбудеться окремо від рішень НБУ про облікову ставку. Адже такі засідання відбуваються відповідно до календарного плану, а переходити до гнучкості НБУ планує за формування передумов, а не настання певних дат.

https://eba.com.ua/biznes-zustrivsya-z-pravlinnyam-nbu-3/

https://www.unian.ua/economics/finance/ce-strategichna-meta-v-nbu-rozpovili-koli-vidpustyat-kurs-u-vilne-plavannya-12384615.html

  • Лайк 1
  • Дякую 3
  • Подобається 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Оновлений прогноз від Dragon Capital: курс гривні залишиться незмінним довше, інфляція сповільниться до 9%:

Цитата

Ми очікуємо, що зміна валютно-курсової політики може відбутися у четвертому кварталі поточного року, проте не виключаємо, що НБУ зачекає до початку 2024 року. Заважаючи на це, ми очікуємо офіційний обмінний курс гривні на кінець 2023 року на рівні 36,6-37,5 грн/дол., порівняно з попереднім прогнозом 39 грн/дол., і прогнозуємо помірне послаблення до 41 грн/дол. до кінця 2024 року.

https://dragon-capital.com/ua/media/press-releases/onovleniy-prognoz-vid-dragon-capital-kurs-grivni-zalishitsya-nezminnim-dovshe-inflyatsiya-spovilnitsya-do-/?fbclid=iwar1aytujw0x3ykia1qsjteas_6h2uj_vdiiswljiit0ffckcj3bm5m1ecos

  • Лайк 1
  • Дякую 4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Через зміни в механізмі купівлі безготівкової валюти фізичними особами, йде інтенсивний процес виведення значних сум готівкової валюти з БС. Певна кількість обмінних пунктів по містах країни працюють на купівлю під клієнта. Кількість і суми завдань ростуть,  що тягне за собою ріст курсу. Але це нікого не стримує...

Невже в не такій далекій перспективі побачимо "розгін" КМ і заміну певних голів ОВА?

  • Дякую 5
  • Не розумію 1
  • Подобається 2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Інфляція стрімко падає, але облікову ставку НБУ знизив лише до 20%. Чому регулятор не пом’якшує монетарну політику. Пояснює аналітик Олександр Паращій. Спойлер: у пріоритеті курс долара США

Цитата

Здавалося, скромніше зростання цін мало б призвести до рішучішої реакції НБУ з пом’якшення монетарної політики. Але вона залишається досить жорсткою: нова ставка Нацбанку перевищує річну інфляцію більш як на 11 відсоткових пунктів. Навіщо така жорсткість? Якщо ми можемо вже констатувати, що двозначну інфляцію Нацбанк успішно подолав. 

Річ у тому, що головним «переносником» високої інфляції в Україні є валютний курс, а точніше очікування українців по курсу долара США. Чим вищий курс долара закладає бізнес у свої операції, тим більші ціни в гривні на товари та послуги він виставлятиме.  Відповідно, зусилля монетарної політики Нацбанку в першу чергу спрямовані на те, щоб в Україні панувала валютна стабільність, яка й забезпечуватиме відносну стабільність цін. Тож виходить, що саме курсовою стабільністю Нацбанк переймається в першу чергу. Недарма у своєму виступі за результатами рішення НБУ щодо облікової ставки голова Нацбанку Андрій Пишний згадував про валютний ринок та обмінний курс 15 разів. Це дещо частіше, ніж про відсоткову ставку (12 разів), що була основним предметом його доповіді, і лише трохи менше, ніж про ціни й інфляцію (19 разів), які є основним фокусом монетарної політики НБУ. Щобільше, у пресрелізі за результатом рішення правління з облікової ставки Нацбанк чітко заявив, що він готовий корегувати свою монетарну політику саме у разі «посилення ризиків для курсової стійкості».

Отже, НБУ дає сигнал усім українцям: валютна стабільність є пріоритетом його політики. Гривня повинна залишатися привабливішою за долар, тобто «заробляти значно більше» за долар. А отже відсоткові ставки в гривні повинні перевищувати прогнози зростання курсу долара. Для очікувань щодо долара, це означає, що навіть якщо Нацбанк і зробить якийсь «рішучий крок» з лібералізації валютного ринку (наприклад, відмовиться від фіксованого офіційного курсу долара), він ще досить тривалий час триматиме долар на сьогоднішньому рівні.

https://forbes.ua/money/inflyatsiya-strimko-padae-ale-oblikovu-stavku-nbu-zniziv-lishe-do-20-chomu-regulyator-ne-pomyakshue-monetarnu-politiku-rozpovidae-analitik-oleksandr-parashchiy-spoyler-u-prioriteti-stabilniy-kurs-dola-15092023-16037

Здається, що зміна курсової політики може бути перенесена на наступний 2024 рік, адже осінь, яка, як період року, характерна зростанням цін, не найкращий момент для зміни валютного курсу, якщо він стримує інфляцію, яка, до речі, може прискоритися після підвищення цін на паливо та електроенергію.

Тим більше, що другий перегляд програми EFF із МВФ, думка якого може впливати на курс гривні, очікується в жовтні 2023 року, а рішення про виділення третього траншу за програмою EFF МВФ може ухвалити в листопаді цього ж року:

https://interfax.com.ua/news/general/934336.html

  • Лайк 2
  • Дякую 4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ukraine faces a long war. A change of course is needed.

Цитата

An economic recalibration is needed, too. That means fewer highfalutin plans for post-war reconstruction and more attention to boosting output and capital spending now. The economy has shrunk by a third and almost half of Ukraine’s budget is paid for with Western cash. In an odd kind of wartime Dutch disease the currency, the hryvnia, has strengthened even as private investment has plunged...

Ukraine’s economy needs to shift from relying on aid to attracting investment, even as the conflict keeps raging. From making more arms to processing more of what it grows on its farms, Ukraine has plenty of potential...

Success would mean a new eu member with 30m well-educated people, Europe’s biggest army and a large agricultural and industrial base.

https://www.economist.com/leaders/2023/09/21/ukraine-faces-a-long-war-a-change-of-course-is-needed?fbclid=IwAR3TLWWV6C_7OdaTM4T1xr0JTzreftn74W8BTkfWBio9VbutPxVTiNxvgJY

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Алексей Кущ: Экспорт зерновых и масличных из Украины в 2022/2023 маркетинговом году составил 20 млрд дол. Из них, 8 млрд дол осталось за границей на зарубежных счетах. То есть, каждый второй-третий доллар не возвращается в страну.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0WiF6oue2uBgynJvsg8ggr27uFWK5kNdEbfgFyb3RCYw8SgxnVQjNMsjTFN9zc5Cjl&id=100002112044676

  • Дякую 4
  • Сумно 2
  • Подобається 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13.10.2023 в 16:29, NWEN сказал:

А потом господин из соответствующего комитета снова будет выдумывать очередной цирк с целью вернуть как было. И как обычно и не вернет как было, и еще что-то по пути разломает.

Очень полезно отлистать форум на года 3 и почитать кто что там строчил. Улучшения и экономика должна была переть выще и выще. А в карантин по смертельно опасному вирусу как перло все и открывалоь, новые международные контракты подписывались каждый день. Строчили постоянно. Давайте кто-то пишите вместо них, нужно поддерживать взятый ранее курс!

  • Хаха 4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13.10.2023 в 16:29, NWEN сказал:

Ну пусть еще пару раз устроят цирковое представление с курсом, ндс, налоговыми накладными, итд так вообще не будет возвращаться каждый полуторный а то и вовсе каждый первый.

И крупняк кстати первый это сделает, - возможностей больше.

Я про это уже год пишу, - с нынешним подходом намного проще нести расходы где-нибудь в другом месте.

И возможностей организовать экспорт правой рукой а импорт левой есть куча.

Если коротко то нынешний подход ведет только к одному результату, - кто сможет тот перестанет заводить, а кто не сможет сдохнет не выдержав конкуренцию. Что одно что другое ведет к нулевому экспорту. А потом господин из соответствующего комитета снова будет выдумывать очередной цирк с целью вернуть как было. И как обычно и не вернет как было, и еще что-то по пути разломает.

Место проклятое, не иначе.

Просто некто жрет как все предыдущие пять вместе взятые.

  • Лайк 5
  • Подобається 2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку.

×