Перейти до вмісту

Каким будет курс 01.12.2024?  

147 користувачів проголосувало

Це опитування закрите для нових голосів
  1. 1. Каким будет курс продажи доллара на наличном рынке 01.12.2024? (голосование будет закрыто 10 ноября)

    • Менее 39,00
      0
    • 39,00-39,50
      0
    • 39,50-40,00
    • 40,00-40,50
    • 40,50-41,00
    • 41,00-41,30
    • 41,30-41,60
    • 41,60-42,00
    • 42,00-42,50
    • 42,50-43,00
    • 43,00-44,00
    • Более 44,00


Рекомендовані повідомлення

я думаю надо вообще депозиты поснимать и забастовку устроить пока курс не восстановить не дожить в банк деньги

 

Как вы видите развитие банковской системы без депозитов и соотв кредитов? Или вы мало что видите сквозь эмоции?

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

1. НБУ самоотстранился, то может на биржу труда их всех, а некоторых в Харьков (там в колонии vip место освободилось). :)

 

2. Если  в примате можно депозиты спокойно конвертировать, то привлекая деньги под где-то 20% и выдав кредит под еще больший %, а потом после ажиотажной конвертации по завышенному курсу достаточно будет платить вкладчикам 10%, получая все те-же % по кредитам. Неплохие, думаю, показатели будут у банка после отката и стабилизации курса.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Пошел возврат валютных вкладов в связи с отменой лимита 15000 гривен в день. для возврата банки покупают валюту на позицию и обналичивают. 

Постанова сьогодні ще діє, а за вихідні щось нове придумають. :(

Ну що ж маємо Постанову НБУ №172 від 28.03.2014р. -не так все просто.

Змінено користувачем Vdio

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Гість irvin

П О С Т А Н О В А


28 березня 2014 року м. Київ № 172


Про врегулювання діяльності фінансових установ та проведення валютних операцій


З метою забезпечення стабільності грошової одиниці України, захисту інтересів вкладників та інших кредиторів банків, виходячи із пріоритетності підтримки цінової стабільності в державі, сприяння стабільності банківської системи України, забезпечення розрахунків, у тому числі в зовнішньоекономічній діяльності та пов'язаних з нею операцій, керуючись статтею 99 Конституції України, статтями 6, 7, 15, 55 та розділами IV, V, VIII Закону України “Про Національний банк України”, статтями 66, 67 та главою 11 Закону України “Про банки і банківську діяльність”, статтями 4, 6 та 11 Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року N 15-93 “Про систему валютного регулювання і валютного контролю”, статтями 8 та 9 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, Правління Національного банку України постановляє:


1. Запровадити такі заходи щодо діяльності банків, перелік яких наведено в додатку до цієї постанови, та фінансових установ:


1) дозволити резидентам здійснювати погашення кредитів, позик (фінансової допомоги) в іноземній валюті за договорами з нерезидентами, у тому числі в разі укладання додаткових угод до кредитних договорів, не раніше строку, передбаченого договорами. Зазначена вимога поширюється на випадки дострокового виконання резидентом-позичальником зобов’язань як за основною сумою кредиту/позики, так і за іншими платежами, установленими договором кредитування (позики, фінансової допомоги);


2) за дорученням фізичних осіб за межі України здійснюються перекази іноземної валюти за поточними валютними неторговельними операціями:


без підтвердних документів з поточного рахунку в іноземній валюті або без його відкриття – на суму, що в еквіваленті не перевищує 15 000 гривень на місяць. Фізичні особи-нерезиденти здійснюють такі перекази на підставі підтвердних документів;


на підставі підтвердних документів виключно з поточного рахунку в іноземній валюті – на суму, що в еквіваленті перевищує 15 000 гривень, але не більше, ніж 150 000 гривень на місяць.


Зазначені вимоги не поширюються на:


оплату витрат на лікування в медичних закладах іншої держави, а також на оплату витрат на транспортування хворих;


оплату витрат, пов’язаних зі смертю громадян за кордоном (транспортні витрати та витрати на поховання);


перекази, що здійснюються на підставі вироків, рішень, ухвал і постанов судових, слідчих та інших правоохоронних органів;


перекази, що здійснюються громадянами в разі виїзду за кордон на постійне місце проживання.


оплату витрат на навчання;


перекази коштів, отриманих як оплата праці нерезидентами в Україні, пенсії, аліменти;


3) зобов’язати уповноважені банки для здійснення купівлі іноземної валюти за дорученням юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, іноземних представництв (крім офіційних представництв) попередньо зараховувати кошти в гривнях на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2900 “Кредиторська заборгованість за операціями з купівлі-продажу іноземної валюти, банківських та дорогоцінних металів для клієнтів банку” (далі – рахунок 2900). Із цього рахунку кошти можуть бути перераховані для купівлі іноземної валюти не раніше третього операційного дня після дня зарахування гривень на цей рахунок, а починаючи з 01 квітня 2014 року – не раніше другого операційного дня після дня зарахування гривень на цей рахунок.


Уповноважений банк перераховує на рахунок 2900 такий обсяг коштів у гривнях, що достатній для здійснення операцій з купівлі зазначеного в заяві обсягу іноземної валюти, перерахованого за курсом гривні до іноземної валюти в день зарахування коштів у гривнях на рахунок 2900, але не нижче, ніж офіційний курс гривні до іноземної валюти, установлений Національним банком України на цей день.


У разі зміни курсу іноземної валюти в день здійснення операції з купівлі іноземної валюти уповноваженим банкам дозволяється додатково зараховувати кошти в гривнях на рахунок 2900 у сумі, що не вистачає для виконання заявки клієнта на купівлю іноземної валюти. Коли клієнт не має можливості перерахувати додаткову суму гривні на купівлю іноземної валюти та згоден на придбання меншої суми іноземної валюти, банк здійснює купівлю іноземної валюти, меншу ніж вказана в заявці на купівлю іноземної валюти.


Уповноважений банк має забезпечити неухильне дотримання вимог цього підпункту. У зв’язку з цим банки мають відмовляти клієнтам у кредитуванні (авансуванні) в іноземній валюті, якщо такі кошти залучаються для оплати зобов’язань клієнта в іноземній валюті з метою уникнення виконання вимоги цього підпункту.


Вимоги цього підпункту не поширюються на операції з купівлі іноземної валюти з метою сплати процентів за кредитними договорами в іноземній валюті;


4) уповноважені банки здійснюють операції з купівлі-продажу іноземної валюти за гривні на міжбанківському валютному ринку України відповідно до нормативно-правового акту Національного банку України, що регулює порядок та умови торгівлі іноземною валютою. Операції без поставки валют забороняються;


5) дозволити здійснювати операції з продажу готівкової іноземної валюти одній особі в один операційний (робочий) день у сумі, що не перевищує в еквіваленті 15 000 гривень в межах однієї банківської установи;


6) дозволити купівлю готівкової іноземної валюти у фізичних осіб у сумі, що в еквіваленті не перевищує 150 000 гривень, без пред’явлення документів, що посвідчують особу;


7) уповноважені банки зобов’язані обмежити видачу (отримання) готівкових коштів в іноземній валюті з поточних та депозитних рахунків клієнтів через каси та банкомати в межах до 15 000 гривень на добу на одного клієнта в еквіваленті за офіційним курсом Національного банку України та не допускати обмежень щодо переказу коштів в іноземній валюті, що належать клієнтам, відповідно до нормативно-правових актів Національного банку України. Зазначена вимога поширюється на видачу (отримання) готівкових коштів як в межах України, так і за її межами, незалежно від кількості рахунків клієнта в одному банку.


Вимоги цього підпункту не поширюються на дипломатичні представництва, консульські установи іноземних держав в Україні, міжнародні фінансові організації, представництва міжнародних фінансових організацій та їх співробітників, якщо вони не є громадянами України або не проживають в ній постійно та акредитовані Міністерством закордонних справ України.


8) призупинити випуск банками ощадних (депозитних) сертифікатів. Погашення раніше випущених ощадних (депозитних) сертифікатів здійснюється виключно шляхом перерахування коштів на рахунок власника сертифіката або його пред’явника;


9) уповноважені банки мають право достроково повертати вклади, залучені в іноземній валюті за всіма типами договорів, та достроково погашати ощадні (депозитні) сертифікати, номіновані в іноземній валюті, у національній валюті за курсом купівлі іноземної валюти уповноваженого банку на день проведення операції.


2. Інші нормативно-правові акти Національного банку України діють в частині, що не суперечить вимогам цієї постанови.


3. Визнати такою, що втратила чинність постанову Правління Національного банку України від 06 лютого 2014 року № 49 “Про заходи щодо діяльності банків та проведення валютних операцій” (із змінами).


4. Постанова набирає чинності з 28 березня 2014 року та діє до 01 травня 2014 року.


5. Контроль за виконанням цієї постанови залишаю за собою.


Голова С. І. Кубів


Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

20 к. уе за проданную квартиру перевел в грн в ноябре 2013 и положил на депозит. 

вот это я поднялся... :(

хочется плакать, читать форумы и на что то надеяться...

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

То есть банк может продать не более чем на 15000грн а купить у клиентов на 150 000 грн?

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

То есть банк может продать не более чем на 15000грн а купить у клиентов на 150 000 грн?

купити до 150 тис без паспорта, а так більше :)

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ряд пунктів даної постанови здійсне тиск на курс:

п.1 дозволяє фактично достроково виводити капітал

п.3 скорочує термін виходу на МБ до 3-х днів

А решта пунктів фактично направлені на обмеження прав громадян України. Хтось чекав чогось іншого?

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

И это означает...

Курс на дальнейшее повышение валюты. Купить можно только около 1300у.е., что для бизнеса смеху подобно. Узаконили черный рынок валюты с повышением курсов. Молодцы!

Собственно говоря бизнес уже давно стал покупать по т.н. коммерческим курсам, но ограничения по курсам для продаж физлицу может только подхлестнуть доллар к росту. Может я в чем-то не прав? Все страшнее и страшнее...

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

купити до 150 тис без паспорта, а так більше :)

дозволити купівлю готівкової іноземної валюти у фізичних осіб у сумі, що в еквіваленті не перевищує 150 000 гривень, без пред’явлення документів, що посвідчують особу;

у фізичних осіб А не физ особам..

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

×