Перейти до вмісту

Рекомендовані повідомлення

22 часа назад, bemer сказал:

Очень интересные мысли и качественный анализ, свежий взгляд на евро, со многим согласен, рад был бы видеть Вас среди подписчиков

Не зовсім зрозумів про який погляд на євро йдеться. Якщо про вплив на грн., то це очевидно. Щодо впливу на грн дол і євро (і їх вартостей). Він є і пояснюється/ залежить від частки імпорту і експорту, вираженого в цих валютах і розміру перекосу попиту на певну валюту на МБ і ЧР (включаючи офіційний обмін через каси і обмінки). Враховуючи, що у нас багато імпорту в доларах, а, саме основне, виплати по боргах найближчі два роки також, зміцнення долара негативно впливає на курс грн., а от подорожчання євро є відносним позитивом. Якщо мова про зовнішні перипетії основної світової валютної пари, то ось що писав в листопаді 2016 р Чому всі так впевнені, що США потрібен дешевий долар? Давайте глянемо на цю ситуацію трохи під іншим кутом.
Почнемо з ЄС і її основної проблеми, яка скоро може стати проблемою всіх. Яке євро потрібно Німеччині? Німеччині потрібно дороге євро. Адже ця країна виробляє багато високотехнологічного обладнання, автівок і тд. Вони це все експортують і не тільки в ЄС. Їм потрібно за це отримувати дороге євро, щоб потім його конвертувати в дешевший долар і купити імпорт (складові, технології, сировину, китайський ширпотреб, африканські фрукти і тд). Дороге євро частково потрібно Франції, у них також всякі аеробуси. Решта ЄС торгує макаронами, апельсинами і тюльпанами, а апельсини ростуть не тільки на півдні Європи, є велика конкуренція, тому їм треба дешевий євро. Та й виробниче обладнання вони куплять не в Німеччини, бо воно дороге, а в Кореї, Туреччині, Тайвані, Китаї.
Глянемо на автопромисловість в ЄС: процвітають німецькі компанії (не тільки в Німеччині. А й в Чехії-Іспанії), французи, які вчасно обєдналися з японцями, трохи італо-американських компаній. Решта всі «вольво» були приречені і на низах викуплені китайцями. Так і в інших техгалузях.
Взагалі, з серйозних світових валют тільки долар США, євро і японська єна підкріплені серйозним промисловим і інноваційним потенціалом, решта офшорно-банківські покручі з сумнівним майбутнім. Юань ще надто молодий і не сформований. Для прикладу, від здешевіння євро чи долара можуть ховатися в золото, а від здешевіння юаня ховаються в метал (через що ферум росте в ціні, чим ми всі дуже тішимося). Але, коли євро продовжить своє падіння під 1,04 решта валют корзини почнуть рости, в тому числі і китаєць, що спровокує падіння ціни заліза в світі (а за ним і багато інших сировин потягнеться). Це спровокує здешевіння всіляких австралійсько-канадських валют і чергове подорожчання долара США.
США забезпечує серйозну частку внутрішнього споживання власним продуктом і багато експортує. Видається мені, їм зараз буде потрібна міцна економіка з здоровою і, швидше всього, дорогою валютою.
Є ще один нюанс майбутніх міжнародних перспектив.

потворність теперішньої глобалізації і техпрогресу призвели до того, що виробничі потужності і пропозиція товарів-послуг стала значно переважати попит. У звязку з цим ємні і грошовиті ринки збуту почали серйозно оберігати. По великому рахунку таких не багато: США, ЄС, Канада, Японія, Австралія, Англія може ще когось забув. Створення нових ефективних ринків збуту потягне за собою збільшення собівартості того що вже виробляється. Це додає складності в економічні процеси.
Отже, США з новим президентом почнуть пильно оберігати власний ринок та старатися максимально його розвинути, це потягне за собою зростання економіки і ціну валюти країни. Разом з тим, вони будуть оберігати і свої території впливу та інтереси за межами країни, але будуть старатися робити це більше чужими руками. ЄС уже розуміє, що їх безпека – це їх проблеми, американські солдати не будуть вмирати на території Європи, якщо що. Проблеми в ЄС Німеччина створила, от нехай їх і вирішує, якщо зможе, але допомагати США не будуть, а при можливості, ще й в спину підштовхнуть. Ринок Європи їх дуже приваблює, але без відкриття свого, тому Трамп і хоче ревізувати всілякі транс океанічні договори.
Дуже цікава інформація. Список 29 держав-керівників, яким найбільше пекло поговорити з новим президентом США. За списком можна чітко побачити і пріоритетність Трампа, вона значно цікавіша https://www.facenews.ua/news/2016/341173/
Спочатку ЄС (зразу видно, кому найбільше допік Берлін), отже протистояння з Німеччиною і питання майбутнього ЄС таки на першому місці. Потім офшори всяких еплів. Слідом Японія як противага Китаю (Китаю в списках немає, але є ІНДІЯ). Ось ще по Японії Ізраїль питань не викликає. Тоді нафта і Мексика. Потім Південна Корея. Після того Туреччина, Росія. Ну і нарешті Порошенко.
Ось і вся картина маслом. Основні пріоритети США не міняються, міняються наголоси

Додам ще по Європі, Великобританія і Польща не дзвонять, їх ролі давно визначені і не міняються (до речі Польща дуже схожа з Німеччиною, тому їй і визначили таку функцію в теперішньому ЄС, тим більше у майбутньому, або в новому євроутворенні, якщо стара ЄС розвалиться). А Італія хвилюється, адже її роль прописана командою Обами, чи потрібно буде це Трампу – не ясно. Тому питання, які банки впадуть першими: італійські чи німецькі, залишається.
До речі, щодо Китаю
Думаю, США не буде протистояти Китаю, його швидше уже звільняють від опіки і відпускають у контрольовано-вільне плавання (тому і статус юаня підняли), а ріст економіки США і часткове закриття ринку для Піднебесної буде спрямоване на зацікавлення Китаю активніше витісняти росію з Африки і інших регіонів та нормалізувати внутрішнє споживання і економіку. Підвищення уваги до Індії також зрозуміле, зараз в Індії багато інтересів і впливів тої ж педерації, ситуацію треба виправляти.
Отже, поки будуть відбуватися всі ці процеси, світ буде "ковбасити" і долар США буде дорогий.
Тепер щодо програми кількісного фінансового пом’якшення чи КУ. Цієї програми в США уже не буде. Адже реальна економіка цих грошей не відчуває, в результаті надуваються фінансові бульбашки, а низькі процентні ставки не дають банківським установам займатися живою природною банківською діяльністю, що яскраво проявилося в ситуації з Дойчебанком і іншими європейськими, та й не тільки, банками.
Тому,
дешевого долара США я б ще скоро не чекав і дно по євро ще скоро не настане, адже багато залежить і від Німеччини. Чекаю таки першого мінімуму по євро десь біля інаугурації Трампа, додаткового ефекту додасть і підняття ставки ФРС в грудні, але не дуже нижче 1,05(04). Потім все буде залежати від Німеччини, на скільки вона буде готова пожертвувати своїми інтересами і рятувати ЄС. В процесі цього, євро наступного року «пилкою» буде рухатися до 1,02 (може й до паритету), або й до повного зникнення, якщо ЄС не встоїть (перший, після брекзіту, сигнал скоро з Італії). Дякую на перед за коментар-пояснення.

Росією США буде змушене займатися і не тому, що Трамп має якісь пієтети, чи кремль складає конкуренцію чи загрозу. Просто це величезна неймовірно багата всіма ресурсами територія, населення якої вимирає з швидкістю світла. Програма комуністичної партії срср по споюванню населення союзних республік для легшої їх асиміляції та безперешкодного захоплення, найбільше вдарило по самій рф. Це сталося через те, що релігія (а отже і фундаментальні моральні принципи чи код самозбереження людства) в союзних республіках існувала(ли), на відміну від нквдешної постановки (православна церква московського патріархату) в самій росії. Більшість (особливо чоловічого) населення росії – алкоголіки чи наркомани. Там катастрофічно немає кому працювати, якби не мусульмани і українці, економіці цього колосу на глиняних ногах давно би прийшов кінець. Тим більше, там немає кому воювати. Ці ресурси скоро стануть потрібні США, більше того, не можна залишити без нагляду таку кількість ядерної зброї, без нагляду вона може наробити багато біди.

  • Подобається 12
  • Не подобається 6

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 часов назад, senderZ сказал:

чи можна детальніше по цьому пункту?

Степан Демура якось згадував цю штуку, і казав що це буде ефект бомби, чому і як?

Наврядче я зможу сказати по санкціях щось більше ніж вже відомо, сказано-написано. Вони запроваджені проти Москви, більше того, наголошено, що це країна не з двадцятки найбільших, а з четвірки найгірших (КНДР, Іран, Сирія, і вона). Разом з тим, вони, при бажанні, можуть бути застосовані проти ЄС, як основного джерела фінансів (через реалізацію енергоносіїв), технічного розвитку агресора (продаж обладнання і технологій). Велика кількість провідних європейських компаній тісно пов’язана з певними росіянами, велика кількість нерухомості, особливо в Німеччині, Австрії, Чехії, Франції викуплена росіянами (сюди можна віднести і Лондон, але Великобританія має інший статус, я наголошував в попередніх дописах, більше того, там вже прийнятий закон про конфіскацію всього, що куплене за кошти, походження і природу яких і їх не кримінальність довести не можуть). В європейських банках лежать міліарди дол./євро/золота росіян, легалізація яких дуже сумнівна. Очевидно, що про це (що, де, скільки, коли) відомо розвідкам в Європі, США, Ватикані і тд, але ніхто ніколи публічно цього не озвучував, не намагався конфіскувати, не пробував нікого наказати за допомогу режиму. Через 180 днів це так чи інакше станеться. І це буде мати дуже серйозний вплив на ситуацію в світі. Підозрюю, найбільше це вплине на курс рубля і євро. При решті незмінних факторів, ризикну припустити що з грудня по лютий/березень (адже десь в лютому цей звіт і оприлюднять) рубль може сходити до 80(90), а євро до 1,05(02). А підтягнуться ж і інші чинники (це якщо воєнні навчання в Білорусії в щось гірше не перетворяться).

Щодо рос банків, чесно признаюся, що депозити фізиків в Сбері – інформація станом на березень 2017 року. Глянути можна і тут http://plus.bankografo.com/banks/sberbank-of-russia.html  щодо підпадання під фонд, таке знаходив тоді в мережі. Не слідкую за цими банками, бо ніколи не був їх клієнтом, щиро надіюся. що ситуація для звичайних українців змінилася. Це могло статися в червні-липні, коли закінчувалися піврічні депозити. Станом на зараз уже видно неозброєним оком, що рос банки хочуть купити і коло бажаючих штучно сильно обмежене. НБУ уже багатьом відмовив, навіть Ярославському з його тінню з двох прем’єрів (одного, правда, екс). Цікаво виглядає і питання кредитів в росбанках держ підприємств, які хочуть приватизувати. Звідси і не важко здогадатися про вірус. Щодо мастодонтів, Привіт завалили, і тут впораються, як тільки будуть впевнені в безпечності. А зараз якийсь Форвард можуть покласти для страху.

  • Подобається 9
  • Не подобається 2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, orest777 сказал:

Не зовсім зрозумів про який погляд на євро йдеться. Якщо про вплив на грн., то це очевидно. Щодо впливу на грн дол і євро (і їх вартостей). ...

С уважением, но очень много текста. У вас же на написание уходит, наверно, уйма времени. Можно же все оптимизировать...

  • Подобається 4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Стало известно, что на Московской финансовой бирже прекращены торги по паре украинская гривна — российский рубль. Торги будут остановлены с 21 августа.

Экономист, эксперт РАНХиГС при президенте РФ Владислав Гинько рассказал корреспондентам iReactor, чем это обернется для Украины. 

Российский валютный рынок для торговли украинской гривной был знаковым. Прекращение торгов денежной единицей Украиной в Москве из-за отсутствия спроса — явный сигнал о том, что в целом на мировом рынке сложился консенсус о неизбежности сильной девальвации гривны. Ее нынешний курс является завышенным и не устраивает почти никого, включая власти в Киеве, у которых в бюджете на текущий год заложен курс 27,2 гривны за доллар США, а не как сейчас — 25,54 гривны. За гривной скрывается фактический дефолт финансовой системы Украины, который уже воспринимается как данность, несмотря на отсутствие официального признания этого со стороны Киева. Невыплата России 3 миллиардов долларов основной суммы по просроченным облигациям уже стала маркером реальной дефолтной ситуации в экономике Украины. Курс гривны пока подкреплен постоянным «проеданием» миллиардных кредитов США и МВФ, но рано или поздно лавина государственного долга Украины обрушит и гривну, и всю финансовую систему этой страны. Уже сейчас каждая седьмая гривна расходов бюджета Украины идет на погашение долгов этой страны, при этом дефицит пенсионной системы страны составляет, даже по официальным оценкам Киева, 5% ВВП. На самом деле, это означает, что у властей Украины уже нет достаточных средств на выплату пенсионерам, поэтому они готовятся включить на максимум печатный станок по выпуску денег....

  • Подобається 9
  • Не подобається 9

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, NAGA сказал:

Российский валютный рынок для торговли украинской гривной был знаковым. Прекращение торгов денежной единицей Украиной в Москве из-за отсутствия спроса — явный сигнал о том, что в целом на мировом рынке сложился консенсус о неизбежности сильной девальвации гривны. 

Какие-то влажные фантазии... Гривней перестали торговать на московской бирже, а искперд заявляет о мировом рынке. Сильная девальвация это сколько - 40 или нет, давайте сразу 60 (паритет с рублем - че уж мелочиться)?

Мне кажется, что это просто ввели такие "санкции" с политическим привкусом.

  • Подобається 2
  • Не подобається 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, NAGA сказал:

Прекращение торгов денежной единицей Украиной в Москве из-за отсутствия спроса — явный сигнал о том, что в целом на мировом рынке сложился консенсус о неизбежности сильной девальвации гривны.

Если бы на рынке сложился консенсус о неизбежности сильной девальвации гривны, то объемы торговли инструментом выросли бы - участники рынка массово открывали бы короткие позиции по гривне. Но мы читаем об отсутствии спроса. Вышеприведенное предложение противоречит само себе.

  • Подобається 5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Schetovod сказал:

Если бы на рынке сложился консенсус о неизбежности сильной девальвации гривны, то объемы торговли инструментом выросли бы - участники рынка массово открывали бы короткие позиции по гривне. Но мы читаем об отсутствии спроса. Вышеприведенное предложение противоречит само себе.

Речь идёт о консенсусе внешних для гривны рынков

  • Не подобається 5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сообщения с тегами "Нага, дефолт, конец, всёпропало" перенесены сюда: https://kurs.com.ua/forums/topic/1028-scenarii-defolta-v-ukraine/?page=319
Мировой экономический кризис обсуждаем здесь.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку.

×