Перейти до вмісту

Каким будет курс 01.06.2024?  

209 користувачів проголосувало

Це опитування закрите для нових голосів
  1. 1. Каким будет курс продажи доллара на наличном рынке 01.06.2024? (голосование будет закрыто 10 мая)

    • Менее 37,00
      0
    • 37,00-37,50
      0
    • 37,50-38,00
      0
    • 38,00-38,50
    • 38,50-39,00
    • 39,00-39,30
    • 39,30-39,70
    • 39,70-40,00
    • 40,00-40,30
    • 40,30-40,70
    • 40,70-41,00
    • 41,00-41,50
    • 41,50-42,00
    • Более 42,00


Рекомендовані повідомлення

15.10.2022 в 16:11, T626 сказал:

Повторю очевидні речі:
проблема в тому що тримають валюту на закордонних рахунках і заводять її тільки за потреби.

я тоже повторю очевидную вещь - так происходит именно потому что нельзя пока откупиться валютой с приемлимой разницей между курсом межбанка и курсом наличного рынка. как только эти два курса сблизятся до величин менее 5%, процесс завода валюты на межбанк пойдет живее.

15.10.2022 в 16:11, T626 сказал:

Візьмем ще на приклад Айті сферу - всі тримають ЗП на закордонних рахунках компаній і відповідно ні валюти ні тих нещасних 5% від доходу в казну не поступає ( бо платиться 5% тільки від того шо попало на рахунок укр банку).

именно эту сферу я и брал для примера

 

  • Дякую 1
  • Подобається 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 часов назад, entrprise сказал:

я тоже повторю очевидную вещь - так происходит именно потому что нельзя пока откупиться валютой с приемлимой разницей между курсом межбанка и курсом наличного рынка. как только эти два курса сблизятся до величин менее 5%, процесс завода валюты на межбанк пойдет живее.

Не думаю, что это случится в ближайшее время. С большой вероятностью 20 октября НБУ установит новый курс, что-то около 40 (39.50, например) и наличка полетит к 45 

Змінено користувачем glory

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15.10.2022 в 16:11, T626 сказал:

Візьмем ще на приклад Айті сферу - всі тримають ЗП на закордонних рахунках компаній і відповідно ні валюти ні тих нещасних 5% від доходу в казну не поступає ( бо платиться 5% тільки від того шо попало на рахунок укр банку).

Хто вам таку дурницю сказав? Податок має декларативний характер - податкова не бачить балансу та надхождення по ваших рахунках ФОП (поки не почне перевірку). Я декларую в момент надхождення валюти на картку Revolut и вношу податок по факту на всю суму

Змінено користувачем glory

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 години тому, entrprise сказав:

я тоже повторю очевидную вещь - так происходит именно потому что нельзя пока откупиться валютой с приемлимой разницей между курсом межбанка и курсом наличного рынка. как только эти два курса сблизятся до величин менее 5%, процесс завода валюты на межбанк пойдет живее.

именно эту сферу я и брал для примера

 

Ні і ні. Якщо компанія невеличка і кошти проходять на валютний рахунок, то за місяць/квартал продається сума для податків і платяться податки. Якщо компанія велика(епам, наприклад і ін.), то кошти приходять на гривневий рахунок по Міжбанку і податки знову платяться. ІТ своїх 5% платить справно і вчасно. Дуже багато ІТ-вців перейшло на Дію-сіті, бо там є свої плюшки, тому, крім 5%, платить ще 1,5% військового збору. 

  • Хаха 2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
35 хвилин тому, glory сказав:

Не думаю, что это случится в ближайшее время. С большой вероятностью 20 октября НБУ установит новый курс, что-то около 40 (39.50, например) и наличка полетит к 45 

навіщо налу летіти на 45??? якщо зараз банки наповнюють доларом по 40.40-40.90 і його буде вдосталь по такій ціні після підняття офіційного курсу до рівня 40.00??? 

  • Подобається 2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
41 минуту назад, glory сказал:

Не думаю, что это случится в ближайшее время. С большой вероятностью 20 октября НБУ установит новый курс, что-то около 40 (39.50, например) и наличка полетит к 45 

А зачем налу лететь на 45? 
Я на выходных тут уже писал (возможно, не все заметили), что совсем не обязательно сохранять такую большую дельту между официальным и рыночным курсами. Да, она будет, но...с каждым повышением она будет все меньше. 

  • Дякую 4
  • Подобається 3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
41 хвилину тому, glory сказав:

Хто вам таку дурницю сказав? Податок має декларативний характер - податкова не бачить балансу та надхождення по ваших рахунках ФОП (поки не почне перевірку). Я декларую в момент надхождення валюти на картку Revolut и вношу податок по факту на всю суму 

Ви берете до прикладу свою власну карту  Revolut, а я говорю про великі компанії які не бавляться з Revolut-ами, і насилають гроші на рахунок українського ФОП в український банк але є опція притримувати оплату за роботу на рахунку компанії, в такому випадку податки неможуть бути сплачені

  • Лайк 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, T626 сказал:

Ви берете до прикладу свою власну карту  Revolut, а я говорю про великі компанії які не бавляться з Revolut-ами, і насилають гроші на рахунок українського ФОП в український банк але є опція притримувати оплату за роботу на рахунку компанії, в такому випадку податки неможуть бути сплачені

Да, это так на самом деле. Большинство IT компаний (которые зарегистрированы в Украине, EPAM, Ciklum и тд) выплачивают ЗП в гривнах, для этого им надо выйти на межбанк и продать валюту. Курс продажи, соответсвенно, межбанковский (36.9). Не все сотрудники хотят получать ЗП по такому курсу, поэтому есть опция отложить получение ЗП. 

  • Лайк 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години тому, Mozart сказав:

.... совсем не обязательно сохранять такую большую дельту между официальным и рыночным курсами. Да, она будет, но...с каждым повышением она будет все меньше. 

Гадаю, що сценарій буде іншим. Це та ситуація, коли "низи не хочуть, а верхи не можуть". Подальше знецінення буде розганяти інфляцію. Різниця в курсах - укладе експорт. Просто збанкрутить виробників. На мою думку, в подальшому відбудеться фіксація. Теперішнє укріплення - це "заспокоювання попиту" (валюту, як злавали, так і далі будуть зливати) з подальшим підтягуванням офіційного курса. До речі один з інструментів заспокоювання - це валютні депозити. Фактично на валютних депозитах роблять спробу підтягнути попит до офіційного курсу.

  • Подобається 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 часов назад, glory сказал:

Хто вам таку дурницю сказав? Податок має декларативний характер - податкова не бачить балансу та надхождення по ваших рахунках ФОП (поки не почне перевірку). Я декларую в момент надхождення валюти на картку Revolut и вношу податок по факту на всю суму

Бухгалтери що кажуть щодо ризиків такого декларування?

Що каже податкова?

5 часов назад, celebre сказал:

Ні і ні. Якщо компанія невеличка і кошти проходять на валютний рахунок, то за місяць/квартал продається сума для податків і платяться податки. Якщо компанія велика(епам, наприклад і ін.), то кошти приходять на гривневий рахунок по Міжбанку і податки знову платяться. ІТ своїх 5% платить справно і вчасно. Дуже багато ІТ-вців перейшло на Дію-сіті, бо там є свої плюшки, тому, крім 5%, платить ще 1,5% військового збору. 

Це яких таких дуже багато? відсотків 2-3 від ринку?

Ну і за плюшки було смішно.

1 час назад, Wisdon сказал:

Да, это так на самом деле. Большинство IT компаний (которые зарегистрированы в Украине, EPAM, Ciklum и тд) выплачивают ЗП в гривнах, для этого им надо выйти на межбанк и продать валюту. Курс продажи, соответсвенно, межбанковский (36.9). Не все сотрудники хотят получать ЗП по такому курсу, поэтому есть опция отложить получение ЗП. 

Не совсем так. Дьявол кроется в деталях.

Но да, весь бакс что заходит на счета в украинских банках продается по 36,5686.

А вот весь ли бакс заходит это вопрос.

Официально экспорт ИТшки занимает где-то 15% от всего экспорта, в сравнении с 5-7% годом ранее. Да много, да уже придется учитывать, но ИТ никогда не была драйвером курса. Отрасль просто адаптируется под правила игры. Ну и да, - каждый сам себе решает с чем он готов мириться,а чего избегать.

  • Лайк 2
  • Подобається 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

×