Перейти до змісту

Каким будет курс 01.05.2026?  

72 користувача проголосувало

  1. 1. Каким будет курс продажи доллара на наличном рынке 01.05.2026? (голосование будет закрыто 10 апреля)

    • Менее 42,00
      0
    • 42,00-42,50
      0
    • 42,50-43,00
    • 43,00-43,40
    • 43,40-43,70
    • 43,70-44,00
    • 44,00-44,30
    • 44,30-44,60
    • 44,60-45,00
    • 45,00-46,00
    • Более 46,00

Опитування закрите для нових голосів


Рекомендовані повідомлення

Опубліковано
1 минуту назад, nomer сказал:

Нічого надзвичайного поповнюється картковий рахунок, робим конвертації і якщо сума невелика зразу забираємо, якщо значна робимо замовлення на зняття і забираємо за 2-3 дні.

Я в курсе :) Сегодня как раз немного докупал в Альфе онлайн (не выходя из дома). Но это НЕ ТЕ суммы, которые я имел в виду. И у меня информация "из первых рук" (от казначеев некоторых банков), что реально нехватка наличного доллара ощущается. С евро как раз проблем нет. 

Опубліковано
6 hours ago, Драк Дракон said:

Налоги в текущем месяце до 20 числа......

 

  • Нужную сумму могут запулять за несколько дней задолго до дедлайна.
  • Факт уплаты налогов влияет только на предложение, но никак не на спрос.
Опубліковано
4 часа назад, escobar сказал:
  • Нужную сумму могут запулять за несколько дней задолго до дедлайна.
  • Факт уплаты налогов влияет только на предложение, но никак не на спрос.

У меня ИТшный ФОП, заявку на продажу валюты для уплаты налогов еще не размещал, делаю это практически всегда в последние дни, как большинство коллег с которыми общаюсь. ИМХО, влияние таких как я на валютный рынок уже значительно, когда говорим о эффекте квартальных налогов на курс говорить нужно не только о больших предприятиях, которые платят налог на прибыль, но есть еще около 200 тыс мелких фопов в ИТ+в других профессиональных сферах(юристы, финансисты, медики) которые продадут валюты ориентировочно в объеме 1-2 средних торговых дней на межбанке для уплаты налогов. 

Опубліковано

Какая может быть  реакция  курса доллар  гривна и вообще рынков, на появившуюся в сми  информацию ,что уже у никого из кандидатов нет достаточного  количества голосов,чтобы стать победителем выборов в США.

Опубліковано
15 часов назад, Mozart сказал:

Я в курсе :) Сегодня как раз немного докупал в Альфе онлайн (не выходя из дома). Но это НЕ ТЕ суммы, которые я имел в виду. И у меня информация "из первых рук" (от казначеев некоторых банков), что реально нехватка наличного доллара ощущается. С евро как раз проблем нет. 

И при этом они продают его дёшево, провоцируя ещё больше спрос на то, чего у них мало? Логичнее им было как раз поднять цену продажи. А так складывалось впечатление, что у них распродажа

Опубліковано

Интересно. Директор департаменту відкритих ринків НБУ Олексій Лупін

До речі, популярний в минулому підхід, коли банки проводили взаємозалік заявок всередині себе і виводили на міжбанк лише різницю (сальдо), зараз поступово зживає себе. Більшість клієнтських операцій проходить через ринок.

Основний обсяг — це операції за дорученням клієнтів, що займаються зовнішньоекономічною діяльністю. Слово «спекулятивні» я не люблю, оскільки воно носить свідомо негативний зміст. Арбітражні операції теж зростають, і ми оцінюємо це позитивно, так як вони дають ринку додаткову ліквідність, балансуючи його. Тому зараз НБУ зацікавлений в тому, щоб банки виступали в ролі таких «liquidity providers» або маркет-мейкерів. 

Ще зовсім нещодавно банкам було заборонено проводити валютні операції за рахунок власних коштів. Роль глобального маркет-мейкера доводилося мало не щодня виконувати НБУ. Поступово ми збільшили допустиму відкриту валютну позицію до 10% від капіталу. У цих рамках банки можуть купувати або продавати валюту для себе.

Зараз на ринку близько 5 банків активно працюють в ролі маркет-мейкерів. Це призводить до того, що ринок «перетравлює» все більші обсяги без істотної зміни курсу. Якщо раніше всього $10-20 млн. перекосу могли зрушити курс на 1 грн., то зараз навіть $50 млн дисбалансу не зрушить його більш ніж на декілька копійок.

Зараз вкладення банків в депозитні сертифікати НБУ (портфель) перевищують 100 млрд грн. Пікові величини — 170-180 млрд. грн. Левова частка вільних ресурсів розміщується в ДС на тиждень під 6% річних. Ринкова дохідність 2-річних ОВДП — 11,5%. За кредитною якістю (рівнем ризиків) ці інструменти нічим не відрізняються. Різниця лише в термінах і, відповідно, ліквідності інструментів. Тобто, премія банків за терміновість становить 5,5%. Так під яку ставку банки готові кредитувати бізнес на 2 роки? Плюс потрібно додати кредитний ризик.

 

Опубліковано (змінено)
31 минуту назад, Docker сказал:

И при этом они продают его дёшево, провоцируя ещё больше спрос на то, чего у них мало? Логичнее им было как раз поднять цену продажи. А так складывалось впечатление, что у них распродажа

на межбанке 28,16, наличный в обменниках 28,35 почему же дёшево?

был бы спрос, был бы рост

 

Змінено користувачем Twit

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете написати зараз та зареєструватися пізніше. Якщо у вас є обліковий запис, авторизуйтесь, щоб опублікувати від імені свого облікового запису.
Примітка: Ваш пост буде перевірено модератором, перш ніж стане видимим.

Гість
Відповісти на цю тему...

×   Вставлено із форматуванням.   Вставити як звичайний текст

  Дозволено використовувати не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудована.   Відображати як звичайне посилання

×   Ваш попередній контент було відновлено.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставляти зображення безпосередньо. Завантажуйте або вставляйте зображення за посиланням.

Завантаження...
  • Останні відвідувачі   2 користувача онлайн

×
×
  • Створити...