Перейти до вмісту

Ирина_

Друг форуму
  • Публікації

    1 226
  • Зареєстрований

  • Відвідування

  • Днів у лідерах

    1

Усі публікації користувача Ирина_

  1. так можна ж поставити питання, якщо не ясно щось із тексту. є така класифікація реакторів: по нейтронному спектру; типу сповільнювача і теплоносія, тощо... на теплових нейтронах, з водним сповільненням і теплоносієм (водо-водяний) - найпоширеніший тип класу "корпусних з водою, під тиском". на швидких нейтронах, це більше відносилося до експериментальних установок та установок класу напрацювач, дослідницький. тип теплоносія- вода; найпоширеніший,інше все більше в категоріях науково-дослідні стенди. і там і там розвиток від невеликого об'єму активної зони до її збільшення ,з кожною модифікацією проекту. цифри у назвах вказують електричну потужність реактора.
  2. перші атомні підводні човни були у 50-х роках минулого сторіччя. всі наявні у розробці ммр це доопрацьована концепція малих човнових реакторів, на ядерному топлеві. атомна енергетика розвивалася шляхом збільшення потужності ядерних енергетичних установок. наприклад реактор з натрієвим теплоносієм,на швидких нейтронах бн350,бн800,бн1200. реактори на теплових нейтронах з водою під тиском, корпусний: ввер 440, ввер 1000, ввер тоі 1200. перші експериментальні пугр були взагалі 2 на 2м графітової кладки у проточній воді. від малого об'єму активної зони до її збільшення.
  3. малий реактор - це суто нішевий продукт, для віддалених зон, там де мала щільність населення і утруднений підвіз звичайного палива, на кшталт віддалених островів, тощо. весь сенс малої ядерної енергетики полягає у створенні компактного джерела енергії там, де більш традиційні способи скрутні або практично не реалізуємо. Білл Гейтс фінансує проект будівництва реактора "реактор на хвилі, що біжить", в ньому як паливо виступає у238,опромінюється у плутоній-239, що ділиться, з охолодженням рідким натрієм.
  4. зелена шиза, що заполонила світ, це, безумовно, ворог енергетики (особливо атомної. воно і зрозуміло, люди тільки чують це слово і в них виникає погана асоціація щодо екологічних аспектів), з ним потрібно боротися. як мінімум з ними не можна розслаблятися. починають вони з розмов про замісні потужності, а закінчують тим, що немає ні старих не нових потужностей,а найголовніше, незрозуміло - як воно так вийшло.
  5. німці шукають шляхи повернення до атомної енергетики.radiation Energy Group випустила доповідь,з оглядом можливостей перезапуску німецьких атомних станцій. за їх оцінкою ,технічно ,перший може бути запущений вже у двадцять п'ятому році ще два 28, і шість блоків можна запустити у тридцять другому році
  6. можливо, пов'язано з відключенням/включенням якихось внутрішніх чинників людини. у нас викладач був, йому пучок електронів у голову влучив, 30 років тому.
  7. тцк -- врхбз при яв в вогненному утворенні ядерного вибуху під дією плазми частинки піднесуться в нано .. і поширяться досить далеко, але питання в їх концентрації. основна локалізація в районі епіцентру у вигляді збільшення радіусу або локальна пляма (вітер) осторонь до 100 км у вигляді випадання осаду, а так : рециркуляція повітря, вода в тарі, вулицею ходити в змінному одязі, змінювати в передбанниках житла. до 14 діб критично, після піде на спадання і залишаться тільки локальні місця забруднень. в перші години залишатися на місці до отримання об'єктивних даних про локації забруднення та потужність дози/фон у вашому районі.сидіти вдома і менше виходити надвір. змінний одяг для кожного виходу на вулицю. запас води, їжі, одягу, який можна викинути. 15-25 діб. я не знаю пояснення, але бухло якось впливає позитивно.
  8. посилення схеми Теллера ураном235 дає приріст енергії, що вивільняється +30%, але тоді реакція буде виражатися (поділ-(синтез-поділ)-синтез-поділ)-поділ
  9. там шар у238 у вигляді сфери відбивача. У238 ділиться нейтронами з енергією вище 6мегаелектронвольт (МеВ), оскільки його критична енергія (енергія поділу нейтроном) 5,9 МеВ . ядро у238, захопивши нейтрон нижче енергії поділу, перетвориться на уран239 з енергією збудження (ізотопу) в 5МеВ нуклона, ланцюгова реакція неможлива на нейтронах від реакції поділу у235. дейтерійтритієва реакція синтезу дає нейтрони з енергією 14МеВ. ось вони і "примушують" ділитися в кінцевій стадії вибуху водневої щаблі, у238. енергія нейтрона це його швидкість,
×
×
  • Створити...