Ирина_ Опубліковано 18 червня Опубліковано 18 червня 1 час назад, youxim сказал: Как можно понять это реализация положительного парового эффекта. У них с ЧАЭС одинаковый был срок службы топлива в активной зоне,значит все ДП были извлечены. Как известно при извлечении всех ДП из активной зоны, у РБМК-1000 мощностной коэфф. реактивности при полном обезвоживании меняет знак и становится положительным, а это означает потерю ядерной саморегуляции. В общем,для реализации положительного парового эффекта условия были заложены. а які були причини його прояву/реалізації у реактора, який набирає навантаження на 800МВт (т)? на ЧАЕС це кінцевий ефект і малий недогрів теплоносія в сукупності дали більше 1 бета позитивної реактивності, що зумовило подальшу реалізацію позитивного ефекту реактивності та розгін палива. скільки на момент 86 року реакторів РБМК-1000 відпрацювали без ДП в активній зоні та глушилися кнопкою АЗ-5? до речі, це можна порахувати. але спочатку зосередимося на причинах. і що у цьому випадку пошкодило канал? або що пошкодило ,і потім добило. 1 Цитата
youxim Опубліковано 19 червня Опубліковано 19 червня 10 часов назад, Ирина_ сказал: а які були причини його прояву/реалізації у реактора, який набирає навантаження на 800МВт (т)? По свидетельствам операторов :спустя два года после загрузки ,на выгоревшем топливе, после извлечения всех ДП из активной зоны, реактор становился склонен к набору мощности без воздействия оператора на органы управления. То есть к саморазгону. По времени работы топлива ЧАЭС и ЛАЭС равны, но на ЛАЭС активная зона в худшем состоянии из-за обогащения 1.8 против 2 на ЧАЭС. Поэтому можно считать,что для реализации положительных эффектов реактивности условия были. 12 часов назад, Ирина_ сказал: і що у цьому випадку пошкодило канал? Происходит его реализация - повреждает канал. Дальше концевой эффект его добивает при вводе всех стержней по АЗ-5, а стержни АР не дали ему развиться в достаточный импульс для полной реализации положительного ПКР,парового эффект реактивности,мощностных эффектов реактивности. Цитата
Ирина_ Опубліковано 19 червня Опубліковано 19 червня (змінено) 1 час назад, youxim сказал: для реализации положительных эффектов реактивности условия были. до цього моменту, я думала, що Ви знаєте те, що пишете з цього питання, але тепер розумію, що Ви копіпастите "думки". ))) і ось чому : говорячи про ефекти, їх прояв Ви говорите у відриві від теплогідравліки реактора, завданням якої є перенесення енергії за рахунок зміни агрегатного стану води, від гідродинаміки двофазних потоків з фазовими переходами першого роду, впливу фазового складу потоку на переріз захоплення нейтронів - а це і є механізм реалізації . тобто у Вас реалізація ефекту виходить у відриві від механізму реалізації та існує сама по собі. а причина реалізації – його (позитивний эфект по пару ) наявність у характеристиці. ай-яай-яай... ))) треба пояснити. 1 час назад, youxim сказал: склонен к набору мощности без воздействия оператора на органы управления. То есть к саморазгону. тут потрібно уточнити, що Ви розумієте під терміном "саморозгін" у даному контексті. мова про: розгін на миттєвих нейтронах, температурний розгін? можливо, під терміном розгін ма на увазі таке: що без впливу реактор повинен виявляти тенденцію до самозаглушення - за правилами ядерної безпеки. тобто в даному випадку терміном розгін називали короткочасне підкидання потужності або тенденцію до її плавного набору. ви зі мною згодні? інакше,ми з вами просто підірвемо всіх операторів, що залишилися, з блоками,які при наборі потужності стикалися з кидками і не робили кроки по зупинці реактора. Змінено 19 червня користувачем Ирина_ 1 Цитата
youxim Опубліковано 19 червня Опубліковано 19 червня 3 часа назад, Ирина_ сказал: тобто у Вас реалізація ефекту виходить у відриві від механізму реалізації та існує сама по собі. а причина реалізації – його (позитивний эфект по пару ) наявність у характеристиці. ай-яай-яай... ))) треба пояснити. Абакумов утверждает, что были сигналы снижения расхода воды в канале все время и Карраск их "гасил" вводя туда стержни 17 часов назад, Ирина_ сказал: без ДП в активній зоні та глушилися кнопкою АЗ-5? Но тогда нужно знать величину ОЗР перед/в момент нажатия АЗ-5. 1 Цитата
taurenx Опубліковано 19 червня Опубліковано 19 червня По ходу тут 2 ии встретились . … Вообще под них как раз мощностей с запасом . 2 Цитата
Ирина_ Опубліковано 19 червня Опубліковано 19 червня 5 часов назад, youxim сказал: Абакумов утверждает, что были сигналы снижения расхода воды в канале все время и Карраск их "гасил" вводя туда стержни Но тогда нужно знать величину ОЗР перед/в момент нажатия АЗ-5. питання було про "лист Карраска", а в ньому "вовча інтуїція" та сигнал про пошкодження каналу після АЗ-5. у Абакумова ці сигнали як маяк про правдивість іншого сценарію. ви ж самі запитання поставили: "як вони дійшли такого висновку?" просто виходить ви притягуєте "параметр" з іншого сценарію. а в ньому, інша картина аварії, яку описав Абакумов. зосередимося тільки на словах Карраска. Абакума ніде не вказує малий недогрів теплоносія на вході в канали. він описує сценарій локальної аварії без включення сусідніх із "гарячою групою" каналів. саме одна з причин сигналу "зниження витрати через канал" це пошкодження палива в каналі, причому сам канал ще цілий. так ось питання: що пошкодило паливо та канал? що треба вважати початком аварійного процесу? паливо в каналі було пошкоджено до АЗ-5 чи все ж таки після ? Абакумов на це відповідає по іншому, тому його до уваги не беремо. Цитата Но тогда нужно знать величину ОЗР перед/в момент нажатия АЗ-5. тут згодна. я не врахувала, що проектна кількість поглинача компенсувала вибіг позитивної реактивності від витіснювачів. ОЗР міг бути і 40 стрижнів.і це вже зовсім інша картина безпеки. 1 1 Цитата
ZzzZzzZzz Опубліковано 20 червня Опубліковано 20 червня (змінено) 7 часов назад, taurenx сказал: По ходу тут 2 ии встретились . … Вообще под них как раз мощностей с запасом . Два барана. З претензією на правду. Той ШІ(АІ) не тільки електрику, а і воду в людей відбирає. Про загублений час - так була казочка Змінено 20 червня користувачем ZzzZzzZzz Орфографія 2 Цитата
Ирина_ Опубліковано 20 червня Опубліковано 20 червня 5 часов назад, ZzzZzzZzz сказал: Два барана. З претензією на правду. Той ШІ(АІ) не тільки електрику, а і воду в людей відбирає. Про загублений час - так була казочка не "з претензією на правду", а "з претензією на істину". правда у кожного своя, істина одна. втім, коли участь у діалозі зводиться до мекання з узбичча під ранковий похмільний сушняк , такі тонкощі справді можуть вислизнути. https://kurs.com.ua/forums/topic/3051-tak-li-vse-hrenovo/page/1404/#comment-1026059 ))))) 2 1 Цитата
Ирина_ Опубліковано 20 червня Опубліковано 20 червня 21 час назад, youxim сказал: Происходит его реализация - повреждает канал. Дальше концевой эффект его добивает при вводе всех стержней по АЗ-5, а стержни АР не дали ему развиться в достаточный импульс для полной реализации положительного ПКР,парового эффект реактивности,мощностных эффектов реактивности. якщо по Карраску, то введені 12 стрижнів АР заздалегідь компенсували значну частину позитивної реактивності від кінцевого ефекту АЗ-5. 1–3 бета негативної реактивності. при цьому стрибок потужності з 800 до 900 МВт(т) не можна вважати початком сценарію типу ЧАЕС. якби на цій потужності вже почав реалізовуватися той самий самоприскорюваний позитивний паровий ефект, то в оператора просто не було б часу послідовно вводити групи АР з інтервалами по 10–20 секунд і спостерігати за реакцією реактора. процес розвивався б значно швидше. тоді виникає просте фізичне питання : якщо чорнобильський механізм не міг бути реалізований (немає умов), а кінцевий ефект АЗ-5 був послаблений введеними АР (якщо прийняти для ЧАЕС інтегральний кінцевий ефект близько 0,4–0,6 Бета, а для введених ним 12 АР навіть обережно взяти 1–2 бета негативної реактивності) , то що саме дало початковий імпульс потужності та що зрештою зруйнувало канал? виходить, що причина пошкодження каналу має лежати поза схемою "паровий ефект - ЧАЕС" і поза схемою "кінцевий ефект АЗ-5". тобто аварійний процес, який призвів до руйнування каналу, розпочався раніше й мав іншу фізичну природу, а стрибок потужності міг бути його проявом. саме цей процес і потребує пояснення. якщо Карраск справді ввів у зону додатково близько 1–3 бета негативної реактивності, то твердження про суттєве послаблення кінцевого ефекту виглядає цілком розумним. але тоді питання "що ж усе-таки зруйнувало канал?" стає ще гострішим, тому що пояснювати це лише дією АЗ-5 вже значно важче, а для реалізації позитивного парового ефекту реактивності на кшталт ЧАЕС, не було умов. підстави в цю історію не "я врятував світ", а "я пошкодив паливо при підйомі потужності, запідозрив це на 700-900МВт і ПРИЙНЯВ ЗАХОДИ" - і жодних протиріч. 1 Цитата
youxim Опубліковано 20 червня Опубліковано 20 червня 6 часов назад, Ирина_ сказал: а для реалізації позитивного парового ефекту реактивності на кшталт ЧАЕС, не було умов. Каких условий? Цитата
Рекомендовані повідомлення
Приєднуйтесь до обговорення
Ви можете написати зараз та зареєструватися пізніше. Якщо у вас є обліковий запис, авторизуйтесь, щоб опублікувати від імені свого облікового запису.
Примітка: Ваш пост буде перевірено модератором, перш ніж стане видимим.