Перейти до змісту

Каким будет курс 01.07.2026?  

128 проголосували

  1. 1. Каким будет курс продажи доллара на наличном рынке 01.07.2026? (голосование будет закрыто 15 июня)

    • Менее 42,00
      0
    • 42,00-42,50
      0
    • 42,50-43,00
    • 43,00-43,40
      0
    • 43,40-43,70
    • 43,70-44,00
    • 44,00-44,30
    • 44,30-44,60
    • 44,60-45,00
    • 45,00-46,00
    • Более 46,00

Опитування закрите для нових голосів


Рекомендовані повідомлення

Опубліковано
В 25.06.2026 в 16:21, Mozart сказав:

Добавлю к написанному здесь: сегодня в Bloomberg прошло сделок на МБ на сумму 330,47 млн долларов. Всего, наверно, больше 400 млн (включая другие торговые площадки). Из них НБУ продал минимум 250 млн долларов. То есть сейчас огромные суммы идут исключительно на удержание курса ниже 45 грн. 
Если б подобное было раньше... то курс давно пошел бы вниз. Но, как видим, курс просто стоит на месте. Это называется "эффект сжатия пружины". И когда НБУ перестанет держать... курс может выстрелить. 
Вопрос только "когда". 

Кул сторі. Я чую про пружину і от-от вистрілить вже півтори року мінімум. Ще коли я почав крупно заходити в ОВДП в кінці 24-го року і писав про це тут. Долар тоді був по 42, євро 5к тоді здавав по 44 з лишнім, точний курс не пам'ятаю. По євро профіту небагато (десь 53-54 еквівалент), а от по долару великий плюс. Візьмемо грубо кажучи 15% чистими, то за півтора роки отримав еквівалент 51+ грн за долар. А в мене переважна більшість ОВДП довгі з дохідністю 16-17% чистими без перевкладення нарахованих відсотків. Так, я не думав, що цього року стрибнемо вище 44, але враховуючи величезний профіт за весь минулий рік, бо курс майже не змінився, перехід на рівень 45 не виглядає таким драматичним. Кілька днів тому перевклав частину погашень в ОВДП на кілька місяців до 19.08, бо довгі по 16% вже не такі цікаві, як раніше по 18%. Особисто для себе зробив висновок, що якщо мені буде непотрібний долар для крупних покупок (нерухомість, авто і т.д.), то краще буду тримати в гривневих ОВДП, бо навіть тримання валюти в банківській комірці в сейфі має свої певні ризики. 

  • Лайк 1
  • Дякую 2
  • Хаха 2
  • Сумно 1
  • Подобається 3
  • Не подобається 1
Опубліковано
18 часов назад, Digger сказал:

Британия дала гарантии Всемирному банку на выделение кредита Украине в $1 млрд для поддержки неотложных бюджетных потребностей - правительство Великобритании.

/ А шо ж такое... Резервы ломятся от ликвидности. Или нет и там не так всё весело?
 

Ця сума виділена трохи раніше, я писав про допомогу від Світового банку кілька дописів тому на 3 з хвостиком млрд. саме там Великобританія та Японія прогарантували майже половину від суми. Мабуть, це саме воно.

Якщо пам'ятаєте, то в 2014 році уряд Яценюка проводив аудит ЗВР після завгара. Тоді там залишилося кілька млрд (чи то 3 чи то 5, але не більше) і результати аудиту ніхто не оприлюднив, але ходили слухи що це був або повний треш, або просто фантом (запис ніби й є, а по факту миші поїли, тоді миші і зерна з держфонду на кілька млрд поїли). Не здивуюся,якщо й теперішні профі вчудили щось подібне, але не з такою ж сумою. Очевидно, що ЗВР любої країни - це не гори готівки на палєтах чи тонни живого золота. Будь де це компютерні записи про певну суму якихось боргових паперів інших держав чи "акції" якихось успішних компаній. Все це мало б бути максимально надійне і ліквідне, може просто терміни трошки довші, бо ніхто не чекав, що джерело зовнішніх надходжень раптом пересохне.

Чи маєте якісь підозри, що накупили акцій якоїсь "тесли" на піку вартості в три рази дорожче номіналу?)))

Опубліковано (змінено)
14 минут назад, orest777 сказал:

Чи маєте якісь підозри, що накупили акцій якоїсь "тесли" на піку вартості в три рази дорожче номіналу?)))

1. Высоколиквидная валюта и депозиты («Живая ликвидность»)Объем: $12,452 млрд.Что это: Наличная иностранная валюта и средства на депозитах в первоклассных иностранных банках, а также в Банке международных расчетов (BIS). Это «оперативная касса» НБУ, которую он мгновенно использует для поддержания курса гривны.

2. Ценные бумаги (наименее ликвидная часть)Объем: $28,961 млрд.Что это: Высоколиквидные, но все же инвестиционные инструменты (в основном суверенные облигации надежных стран). Их можно быстро продать на международных рынках или использовать в операциях РЕПО, однако для проведения мгновенных интервенций внутри страны они требуют времени на реализацию.

3. Монетарное золото, СПЗ и резервная позиция МВФОбъем: Золото — $3,865 млрд, СПЗ и позиция в МВФ — $0,452 млрд.Что это: Монетарное золото в хранилищах и специальные права заимствования Международного Валютного Фонда. Золото выполняет функцию долгосрочной подушки безопасности и не используется для оперативного погашения дефицита на межбанковском рынке.

Примечание: Из общих резервов стоит также вычесть средства, сформированные за счет кредитов МВФ и других своп-линий — это так называемые чистые международные резервы (ЧМР), объем которых обычно рассчитывается Нацбанком отдельно и является ключевым индикатором для оценки финансовой стабильности страны.

/ Гугл выдал на запрос "резервы НБУ  сколько в них живой ликвидности?"

Змінено користувачем Digger
Опубліковано
8 минут назад, Digger сказал:

1. Высоколиквидная валюта и депозиты («Живая ликвидность»)Объем: $12,452 млрд.Что это: Наличная иностранная валюта и средства на депозитах в первоклассных иностранных банках, а также в Банке международных расчетов (BIS). Это «оперативная касса» НБУ, которую он мгновенно использует для поддержания курса гривны.

2. Ценные бумаги (наименее ликвидная часть)Объем: $28,961 млрд.Что это: Высоколиквидные, но все же инвестиционные инструменты (в основном суверенные облигации надежных стран). Их можно быстро продать на международных рынках или использовать в операциях РЕПО, однако для проведения мгновенных интервенций внутри страны они требуют времени на реализацию.

3. Монетарное золото, СПЗ и резервная позиция МВФОбъем: Золото — $3,865 млрд, СПЗ и позиция в МВФ — $0,452 млрд.Что это: Монетарное золото в хранилищах и специальные права заимствования Международного Валютного Фонда. Золото выполняет функцию долгосрочной подушки безопасности и не используется для оперативного погашения дефицита на межбанковском рынке.

Примечание: Из общих резервов стоит также вычесть средства, сформированные за счет кредитов МВФ и других своп-линий — это так называемые чистые международные резервы (ЧМР), объем которых обычно рассчитывается Нацбанком отдельно и является ключевым индикатором для оценки финансовой стабильности страны.

/ Гугл выдал на запрос "резервы НБУ  сколько в них живой ликвидности?"

Дякую. От і я максимально по простому про терміни та надійність і високоліквідність у пунктах 1 і 2. Бо від людей, які своє важко з3,14зджене заганяли в біткойн по 100+ за "монету", а потім стріляли чи вішали простих виконавців, можна чекати сюрпризів...

Опубліковано
10 часов назад, Striker сказал:

Кул сторі. Я чую про пружину і от-от вистрілить вже півтори року мінімум. Ще коли я почав крупно заходити в ОВДП в кінці 24-го року і писав про це тут. Долар тоді був по 42, євро 5к тоді здавав по 44 з лишнім, точний курс не пам'ятаю. По євро профіту небагато (десь 53-54 еквівалент), а от по долару великий плюс. Візьмемо грубо кажучи 15% чистими, то за півтора роки отримав еквівалент 51+ грн за долар. А в мене переважна більшість ОВДП довгі з дохідністю 16-17% чистими без перевкладення нарахованих відсотків. Так, я не думав, що цього року стрибнемо вище 44, але враховуючи величезний профіт за весь минулий рік, бо курс майже не змінився, перехід на рівень 45 не виглядає таким драматичним. Кілька днів тому перевклав частину погашень в ОВДП на кілька місяців до 19.08, бо довгі по 16% вже не такі цікаві, як раніше по 18%. Особисто для себе зробив висновок, що якщо мені буде непотрібний долар для крупних покупок (нерухомість, авто і т.д.), то краще буду тримати в гривневих ОВДП, бо навіть тримання валюти в банківській комірці в сейфі має свої певні ризики. 

Цікаво було б послухати про вкладення в подібні гривневі інструменти... десь у січні-лютому 2014-го року... За 12 років ті, хто тоді ризикнув, вийшли в нуль у порівнянні з гривневим еквівалентом чи ні? Нагадаю: тоді долар був 8.. зараз 45... 

  • Дякую 1
  • Подобається 3
  • Не подобається 1
Опубліковано
3 минуты назад, Moskit сказал:

трохи ШІ та простої математики:

  • 2014–2015 роки: Через стрімку девальвацію та військові дії на сході облікова ставка НБУ досягла 30%, а максимальні ставки комерційних банків за вкладами сягали 25% - 27%.
  • 2016–2019 роки: Період стабілізації. Ставки поступово знижувалися до 15% - 17% річних.
  • 2020–2021 роки: Історичні мінімуми. Облікова ставка впала до 6%, а максимальні ставки за депозитами в надійних банках складали 7% - 9% річних. 
  • 2022–2023 роки: У зв'язку з початком повномасштабної війни НБУ підвищив облікову ставку до 25%. Максимальні ставки банків зросли до 18% - 20% річних для залучення ліквідності.
  • 2024–2026 роки: Помірне зниження. Облікова ставка становить 15%. Топові пропозиції разом із бонусами від банків дають максимальну дохідність на рівні 16% - 17,5% річних. 
  •  
  • Сумарно за всі роки (орієнтовно) - не більше 150%, ну нехай - 200% .
  • 45/8= 5.625 рази або 562.5%

Дуже дякую, друже @Moskit!
Який треба зробити висновок? У періоди відносної стабільності... так, звісно, гривневі інструменти дають виграш. Проте як тільки стабільність закінчується... закінчується і виграш. Часто- раптово. 
Коротше, все, як у відомому анекдоті про пожежника: "Все чудово, і робота чудова... Але якщо раптом пожежа - то хоч звільняйся!"

  • Дякую 1
  • Хаха 3
  • Подобається 5
Опубліковано

НБУ третью неделю подряд продает на межбанке более $1 млрд. За текущую неделю продано $1,319 млрд, а общий объем продаж с начала года превысил $22,7 млрд.

Опубліковано
38 минут назад, Digger сказал:

НБУ третью неделю подряд продает на межбанке более $1 млрд. За текущую неделю продано $1,319 млрд, а общий объем продаж с начала года превысил $22,7 млрд.

Скорее всего в этом объем входит и валюта, которая поступает на счета Минфина в Казначействе и после технической конвертации в обход межбанка зачисляется в ЗВР НБУ, а Минфин получает от НБУ гривну.

Опубліковано (змінено)
15 часов назад, Mozart сказал:

Цікаво було б послухати про вкладення в подібні гривневі інструменти... десь у січні-лютому 2014-го року... За 12 років ті, хто тоді ризикнув, вийшли в нуль у порівнянні з гривневим еквівалентом чи ні? Нагадаю: тоді долар був 8.. зараз 45... 

с 2014 не могу - тогда ещё не было возможности вкладываться в этот инструмент
в январе 2019 виртуально вложил в гривневые ОВГЗ 100$ = 4200 грн 
каждый месяц 1 числа подкидывал с учетом актуальных доходностей
на сегодня там 5891
на точность не претендую
 

Змінено користувачем mahatm

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете написати зараз та зареєструватися пізніше. Якщо у вас є обліковий запис, авторизуйтесь, щоб опублікувати від імені свого облікового запису.
Примітка: Ваш пост буде перевірено модератором, перш ніж стане видимим.

Гість
Відповісти на цю тему...

×   Вставлено із форматуванням.   Вставити як звичайний текст

  Дозволено використовувати не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудована.   Відображати як звичайне посилання

×   Ваш попередній контент було відновлено.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставляти зображення безпосередньо. Завантажуйте або вставляйте зображення за посиланням.

Завантаження...
×
×
  • Створити...