Перейти до вмісту

Каким будет курс 01.05.2024?  

226 користувачів проголосувало

Це опитування закрите для нових голосів
  1. 1. Каким будет курс продажи доллара на наличном рынке 01.05.2024? (голосование будет закрыто 10 апреля)



Рекомендовані повідомлення

7 минут назад, orest777 сказал:

Ок, крім газу ми ще маємо цього року потребу в імпортному вугіллі в межах 1 млрд дол. На даний момент це вугілля з ПАР і США тільки починає надходити. Щодо зовнішніх виплат - з ЗВР цього року можна буде взяти тільки суму для виплати МВФ, а це трохи більше 600 млн. А на фоні виплат по зовнішніх боргах (включаючи гарантовані - держбанки, Укрзалізниця і тд) в наступні роки теперішні ЗВР - капля в морі. Крім того, вже писав, там тільки біля 5 млрд, якими ми можемо вільно розпоряджатися (і структура цих 5 млрд викликає питання), а решта - це жорстко обмежені цільові позики, які лежать на рахунках за океаном і доступу до них немає. Тому, про який взагалі currency board можна говорити? Або тоді виходьте з огляду на вільні - 5 млрд. Ну це ж все уже не раз обговорювалося. Ось трохи доступної інфи по виплатах http://finbalance.com.ua/news/Valyutni-borhi-do-kintsya-2017-roku-uryad-ma-viplatiti-22-mlrd-u-2018-rotsi--4-mlrd

Тому, НБУ ще викупляти і викупляти в ЗВР, а це також тиск на ринок. Я все вже більш ніж детально раніше описав.

Прогноз на рік важко давати але все ж таки який курс гривні бачите на наступний рік - літом при тих економічних факторах які на даний час склалися в краіні .

  • Подобається 2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, Sauber сказал:

Нам одолжили -> деньги пошли в ЗВР -> пришло время нового платежа по гос. долгу -> взяли из тех же денег, которые одолжены. Да, на первый взгляд глупо в финансовом плане (зачем брать в кредит и класть деньги, грубо говоря, под матрац), но это позволяет поддерживать номинально высокие ЗВР и хоть как-то привлекать инвесторов.

И уже 100 раз обсуждалось, что карренси борду по барабану, сколько там в ЗВР "свободных", а сколько "несвободных" денег. Как общие и официальные резервы упадут до 5 млрд - тогда будем кричать "всё пропало!", прежде же учитываем номинал.

А карренси выходит на уровне ~27 грн даже с ЗВР в 14 лярдов, так что работаем дальше, курсу до конца следующего года, похоже, потрясения не грозят.

И просьба не обвинять меня в гривнепатриотизме - у меня доход в валюте, так что мне выгодна понемногу девальвирующая гривна с примерно таким же ростом цен, но нужно смотреть и на объективную реальность, а она такова, что у меня с начала года неизменно снижается ЗП при неизменно повышающихся ценах.

Если у вас зарплата в валюте, то я не думаю, что потеря на курсе 2 грн играет существенную роль, если конечно вы не получаете $100-200. С ув.

  • Подобається 2
  • Не подобається 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 часа назад, Jilane2 сказал:

Если у вас зарплата в валюте, то я не думаю, что потеря на курсе 2 грн играет существенную роль, если конечно вы не получаете $100-200. С ув.

Кому как. Для меня потеря 8% исключительно на курсе + около 10% с начала года за счёт инфляции - достаточно неприятно. Привык просто каждую копейку считать.

  • Подобається 6
  • Не подобається 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 часа назад, orest777 сказал:

Та Боже збав, де я Вас і в чому звинувачую? Ви маєте свою точку зору і аргументовано її відстоюєте. Але і я маю повне право на свою точку зору і тому прокоментую і ці Ваші аргументи. Переважна більшість теперішніх ЗВР - це кошти МВФ, які призначені виключно для збільшення ЗВР і оплати боргу тому ж МВФ, і це все, інших боргів ними повертати не можна, на потреби бюджету їх витрачати не можна. Є ще трохи коштів ЄС з близькими обмеженнями. Тоді як більшість вільних коштів від Японії, гарантій США і тд ми вже потратили. Більшість виплат по боргах з 2019 року не можуть бути погашені коштами МВФ. Тому ЗВР треба поповнювати з ринку, ну чи виходити на зовнішні займи (що і хоче зробити найближчим часом КМ). Ось чому теперішні ЗВР специфічні. Ось чому я звертаю увагу на виплати наступних років.

Тепер ще одне, безперечно ситуація в країні покращується з кожним роком і ми зараз маємо умови незрівнянно кращі ніж в 2014 при закритті рос ринку, перекритті транзиту, гострій відкритій агресії, малому експорті в цивілізований світ і тд. Та, не зважаючи на це, грн девальвує: мінімум минулого року був вищим ніж позаминулого, цього року ми на копійок 70 вище минулорічного мінімуму. Те саме з піками. І наступного року буде так само, або й гірше.

Слова про те, що наші ЗВР покривають якісь там місяці імпорту - вербальні інтервенції. Ми не можемо використати їх для оплати навіть газу з ЄС. На поведінку міжнародних інвесторів ці ЗВР не впливають, тим більше. Інвестиції залежать від реформ і гарантій неможливості загострення агресії.

Я не кричу, що все пропало. В існуючій ситуації я навіть надто спокійний, виважений і оптимістичний. Хоч по справжньому можна буде говорити про вагомі зміни тільки тоді, коли ми хоть забезпечимо заміщення не критичного імпорту (одяг, господарські товари, низькотехнологічне обладнання, добрива, 92 бензин і тд).

Та моя реплика была адресована скорее не к Вам, а к любителей меня поминусовать за, как им, наверное, кажется, излишнюю любовь к гривне. Так что к Вам у меня претензий нет. :)

Постойте, я всегда считал, что у нас эти деньги в ЗВР идут как раз исключительно под возврат старых долгов. Иначе, если ими нельзя возвращать долги, использовать в качестве интервенций на валютном рынке, тратить на нужды бюджета - они там навечно? :) Потому что их даже никак не достать из ЗВР в таком случае.

Гривна на любом долгосрочном промежутке падает как любая сырьевая валюта. Вот только глубина падения в этом году оказалась куда ниже, чем многие предсказывали, а также даже появилась призрачная, но вероятность дальнейшего роста, что казалось фантастичным сценарием в 15-м году.

Согласен насчёт импортозамещения. Добавлю также то, что годного импортозамещения не будет, пока в стране происходит рейдерство и твой бизнес может стать не твоим в 1 день, а ты даже ничего не докажешь. Если будет настоящая защита прав кредиторов и прозрачные условия для ведения бизнеса - тогда быть предпринимателем уже не будет значить играть в рулетку с государством, на рынке начнётся конкуренция, что повысит качество для отечественных товаров, потребность в импорте аналогичных товаров отпадёт. Но это так, мечты... :rolleyes:

  • Подобається 5
  • Не подобається 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Фиксируем low - дальше уже смотрим на рост...

  • Подобається 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Sauber сказал:

Та моя реплика была адресована скорее не к Вам, а к любителей меня поминусовать за, как им, наверное, кажется, излишнюю любовь к гривне. Так что к Вам у меня претензий нет. :)

Постойте, я всегда считал, что у нас эти деньги в ЗВР идут как раз исключительно под возврат старых долгов. Иначе, если ими нельзя возвращать долги, использовать в качестве интервенций на валютном рынке, тратить на нужды бюджета - они там навечно? :) Потому что их даже никак не достать из ЗВР в таком случае.

Гривна на любом долгосрочном промежутке падает как любая сырьевая валюта. Вот только глубина падения в этом году оказалась куда ниже, чем многие предсказывали, а также даже появилась призрачная, но вероятность дальнейшего роста, что казалось фантастичным сценарием в 15-м году.

Согласен насчёт импортозамещения. Добавлю также то, что годного импортозамещения не будет, пока в стране происходит рейдерство и твой бизнес может стать не твоим в 1 день, а ты даже ничего не докажешь. Если будет настоящая защита прав кредиторов и прозрачные условия для ведения бизнеса - тогда быть предпринимателем уже не будет значить играть в рулетку с государством, на рынке начнётся конкуренция, что повысит качество для отечественных товаров, потребность в импорте аналогичных товаров отпадёт. Но это так, мечты... :rolleyes:

Хоть все эти посты в другой раздел надо перенести, однако.

Любой уважающий себя прогнозист в своем прогнозе никогда не будет категоричен:

Виталий Шапран член Украинского общества финансовых аналитиков http://www.capital.ua/ru/publication/97038-vopreki-vsemu-kak-ekonomika-ukrainy-vyrastet-vo-vtoroy-polovine-2017 ....Очень многое будет зависеть от того, как поведут себя наши Западные партнеры. Думаю, что прототип «плана Маршалла» может стать серьезным фактором для притока капитала в Украину и для успешной приватизации. Не уверен, что при позитивном сценарии НБУ пойдет на существенное укрепление гривны, поскольку идея восстановления собственных ЗВР все еще актуальна. Поэтому во втором полугодии гривна будет колебаться в диапазоне 25-29 грн за доллар, как и ранее реагируя на: ситуацию на сырьевых рынках, действия наших международных партнеров, динамику притока капитала. Большой разброс в прогнозе определяется степенью «подвешенности» многих важных вопросов, в т.ч. в отношениях с международными партнерами Украины.

Я же наученный и на своих ошибках, всю свободную гривну стерелизую в доллар.

  • Подобається 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Результаты аукциона Нбу:

Валюта аукціону     Долар США 
 КУПІВЛЯ     
 Загальний обсяг заявок суб'єктів ринку, прийнятих на аукціон відповідно до умов його проведення (млн. од. валюти)      38.50 


 Курси гривні, заявлені учасниками аукціону (грн. за 1 од. валюти):     
 максимальний      25.5000 
 мінімальний      25.4490 
 Курси гривні за результатами аукціону (грн. за 1 од. валюти):     
 середньозважений      25.4545 
 максимальний      25.4590 
 мінімальний      25.4490 
 Загальний обсяг задоволених заявок учасників аукціону (млн. од. валюти)      32.20

21/08 середньозважений      25.4603

17/08 середньозважений      25.5129

 

Змінено користувачем 5131620
  • Подобається 8
  • Не подобається 1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

×